#6 | Opening týdne - Samurai champloo

16. september 2012 at 19:00 | Destel |  Opening týdne
U tohohle týdenní meme si tak nějak vždycky zrekapituluji, co se za ten týden stalo. Něco z toho skončilo už v Diary, ale něco ne a nevím, jestli se chci s většinou toho vůbec vypisovat.
Žel stalo se to, že jsem ve středu byla chycena při přestupku a obdržela svoji první pokutu. :D Tak to dopadne, když se na vlastní pěst vydám poprvé sama autem do Brna a do šíleného provozu. GPSka mi nepomohla a díky ním jsem nejspíš vjela někam do pryč (resp. na dálnici) a já samozřejmě neměla dálniční známku. Alespoň páni policajti viděli, že jsem úplně ztracená, tak na mě byli hodní a dokonce mi pak ještě radili, kudy se tam mám dostat. :D
No, poslední dobou se mi dějí samé zajímavé věci.

#6 | Samurai champloo - Battlecry by Nujabes feat. SHINGO2


PROČ TENHLE OPENING?
Jak už jsem se zmiňovala v "Diary", v úterý se u mě stavil kámoš, aby mi udělal oběd. No a než se mi stáhlo "Jak vycvičit draka", dívali jsme se samozřejmě na anime. Protože mám většinu na dvdýčkách a na hadru moc místa není, zbylo tam Samurai champloo, které jsem si stahovala převážně v mp4, abych to mohla nasrat do mobilu a dívat se tak při cestě do školy.
Kdybych měla vytvořit nějaký žebříček oblíbených anime, tak Samurai champloo bude nejspíš na třetím místě hned po Durarara a One piece. Ale proto jsem tenhle opening nevybrala.
Svým způsobem je totiž 100% originální. Vzhledem k tomu, že se děj odehrává v období Edo, krásně k tomu pasují použité náměty i samotná doplňková kresba. Hlavní postavy Fuu, Jina a Mugena tak mezi tím skvěle vyniknout.
Hudba se na první poslech nemusí líbit. Ani já jí dodnes nepřišla na chuť. Ale až zjistíte, jakým způsobem je celé anime hudbou protkáno a jakou úlohu hudba v tomhle anime plní, pochopíte i účel písničku v openingu. A pak pochopíte, proč je ten opening tak dobrý. :D A k animaci prostě nemám co vytknout.

O ČEM JE ANIME?
Mugen a Jin jsou dva potulní samurajové. Liší se jak stylem boje, tak svým charakterem, spojuje je ovšem výjimečné šermířské umění a také jejich ješitnost. Shoda náhod je oba jednoho dne zavede do stejného města, kde se zapletou do potyčky, v níž zemře starostův syn. Jsou odsouzeni k smrti, ale zásluhou mladičké Fuu se jim podaří utéct. Výměnou za svou záchranu jí slíbí, že jí pomohou nalézt tajemného samuraje vonícího po slunečnicích. Dobrodružná cesta po středověkém Japonsku tak jak ho možná neznáte může začít. RECENZE ZDE!

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Selenne L. Athi Selenne L. Athi | Web | 16. september 2012 at 20:59 | React

tak jsem ráda, že se dorama líbí :D To the beautiful you je super v tom, že má fajnový postavy, jednoduchý příběh a rozhodně nenudí. Občas je ten překlad mrcha, to jejich neustálý "co?" a "cože?" mě trochu rozčiluje, ale i tak je to ještě pohodový překlad :) doufám, že se ti bude líbit i nadále ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement