Hideyoshiko - Ringo ni Hachimitsu | Ikemen-kun to Saenai-kun

4. september 2012 at 0:04 | Destel |  Manga - recenze

RINGO NI HACHIMITSU

ALTERNATIVNÍ NÁZVY: リンゴに蜂蜜 (Japanese)
ŽÁNR: Drama / Yaoi / Slice of life
ROK VYDÁNÍ: 2011
STAV: 1 Volume

První dvě kapitoly vypráví o příběh o studentu univerzity a jeho myšlenkách týkajících se jeho minulého i současného života. Začal si uvědomovat, že vždycky rychle vypadl z kruhu přátel a nakonec zůstal sám… ale možná se to změní.

Zbývající kapitoly se zabývají opět dvojicí spolužáků. Tentokrát už trochu zestárli a taky nejsou takoví, jací bývalí dřív… nebo ano?
Jednoho dne prostě se jeden z nich rozhodne navštívit toho druhého pod záminkou konce světa. Tvrdí mu, že nechce mít žádné výčitky, ale skutečnost je trochu jiná.

Poslední dobou si vybírám ke čtení pouze jedno volumovky. Zajímalo by mě proč…
Opět jsem čekala sbírku povídek, které bude trochu těžké pochopit a každá nejspíš bude úplně o něčem jiném. K tomu všemu si budou postavy tak podobné, že se mi to bude plést…, ale Hideyoshiko mě příjemně překvapila.
Obě povídky jsou opravdu dramatické, i když si zachovávají tvář takové melancholie, dokonce snad i úsměvnosti a těžko se v tom nějaké drama hledá. Ono se prostě schovává za štítkem "slice of life", protože kluci to prostě nemají jednoduché.

Kresba je taky skvělá. Je to sice takový zvláštní druh kresby, jakoby to autorka dost flákala, ale dost se mi to líbí. Je to jiné, neokoukané a přitom se na to dobře dívá. Dokonce mě u toho napadlo, že bych si ráda zkusila některou z postavy vybarvit…

Jediným malým nedostatkem je samotný nedostatek yaoi scén. Přesto jsem tak trochu ráda, že se autorka rozhodla tento kousek dát jenom do extra kapitoly a nezakomponovala to do příběhu. Myslím, že by tím oba příběhy ztratily to "něco", co z toho teď cítím.

Hodnocení na mangaupdates: 8,1 (104 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 7, 49 (287 votes)
Moje hodnocení: 8 (Very good)

IKEMEN-KUN TO SAENAI-KUN

ALTERNATIVNÍ NÁZVY: イケメン君とさえない君 (Japanese)
ŽÁNR: Drama / Romance / Shounen Ai / Supernatural / Slice of life
ROK VYDÁNÍ: 2010
STAV: 1 Volume

Kentarou je zcela obyčejný student, který nemá žádné kamarády, věčně se mu stávají trapasy a nikdy neměl přítelkyni. Když ho jednoho dne nešťastnou náhodou trefí letící míč, ztratí vědomí a následně začne zjišťovat, že si nepamatuje některé části dne, ani co v tu dobu dělal.
A pak se probudí v cizím domě, respektive v cizím pokoji a v cizí posteli. A vedle něj sedí stejně starý kluk, který mu tvrdí, že ho posedla jeho mrtvá přítelkyně…

Mám za to, že je Hideyoshiko dosud mladá tvář mezi mangaky. Ikemen-kun to Saenai-kun je její nestarší manga a to je z roku 2010.
Tentokrát je to čisté shounen ai. Jen pár náznaků, dokonce ani žádná pusa. Přesto by se dalo říct, že se z takového nápadu dá vytřískat mnohem víc.
I tak ho ale považuju za vcelku originální, zatím jsem se ničím podobným nesetkala. A navíc konečně nešlo o žádné povídky, ale jeden ucelený příběh. Halleluja!

Kresba je stejná jako u poslední mangy, ale musím podotknout, že se mi líbí rozdílnost postav. Opravdu nemám moc ráda, když jsou postavy od stejné autorky stále na jedno brdo. Docela často se mi stává, že se mi postavy pletou, a tentokrát za to nemůže moje hlava.

Konec mě přesto trošičku zklamal. I přes vtipnost, originalitu a pěknou kresbu, nemůžu říct, že by to byla zrovna bomba. Je to sice lepší Ringo ni Hachimitsu (dle mého), ale něco tomu chybělo. Být tam aspoň jedna pusa, bylo by to to pravé!

Hodnocení na mangaupdates: 8,3 (155 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 7, 49 (298 votes)
Moje hodnocení: 9 (Great)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 british-fox british-fox | 4. september 2012 at 0:22 | React

Ahoj! Nechceš se přihlásit do trochu jiné soutěže o nejlepší blog? Nepůjde jen o hlasy. Zhodnotím ti design, články a tak :)
Řekla bych, že si tak zajistíš aspoň mě jako čtenářku a pokud se dobře umstíš, čekají tě i celkem zajímavé ceny ;) A když už nic jiného, jsitě ti to alespoň zvedne návštěvnost.
Budu ráda, když se přihlásíš nebo alespoň podíváš, jestli tě soutěž nadchne :)
Informace i přihláška tady: http://british-fox.blog.cz/1209/sonb-2012-prihlasky-a-kompletni-informace
Snad jsem tě moc nezrdžela, měj se hezky a děkuji za možnost tě alespoň pozvat :)

2 S c a r s S c a r s | Web | 5. september 2012 at 15:12 | React

Ta první manga se mi líbila :D Dlouho jsem se do žádné mangy nepustila, takže doporučení jenom uvítám :D Navíc má i sequel, takže hurá do čtení :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama