On my wishlist #7

1. september 2012 at 14:10 | Destel |  On my wihlist
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu. (By Siky)

DŮM U VYCHÁZEJÍCÍHO SLUNCE

ALEKSANDRA JANUSZ
ANOTACE
První mágové přišli do města Farewell v dobách, kdy na parketech kraloval charleston a alkohol se dal koupit výhradně na černém trhu. Od té doby uběhlo téměř sto let, ale oni zde pořád jsou. Zdánlivě se ničím neliší od obyčejných lidí. Žijí na hranici dvou světů a chrání smrtelníky před neznámem.
Ve Farewell má každé zákoutí svůj příběh. Po soumraku se ze snu probouzejí bytosti, s nimiž se nikdo netouží setkat tváří v tvář - chrliči, vládci krys, neklidní mrtví. Pod skořápkou každodennosti se skrývají nepochopitelná tajemství. Odpovědi střeží rozsochatá Vrba, jejíž kořeny sahají až k srdci města.
Eunice Wightová - moderní mladá dívka - absolvuje první krůčky spletitého umění magie. Ještě úplně nechápe, čím je svět, k němuž začíná náležet. Vždy se však může spolehnout na pomoc starších mágů, přestože i oni mají dost problémů.
Mág-šermíř Lloyd se utká se svou temnou minulostí. Geniální informatik Timothy vkročí do virtuálního světa. Narcistický rocker Gabriel se konečně začne rozhodovat sám. Společně s řádovou sestrou Veronikou, prastarým Kryštofem a s nečekaným návštěvníkem ze vzdálených míst se postaví mytickým i dávným - a také novým - nepřátelům.
Naleznou odpovědi na záhady, jež po sobě zanechala legendární Kaia Modrooká?
Vyjde Eunice vítězně ze zkoušky, kterou jí uchystal osud?

PROČ ZROVNA TAHLE?
Protože je jednoduše úžasná. Po přečtení Města z kostí jsem si myslela, že se do urban fantasy snad už ani nepustím. Ale Dům u vycházejícího slunce tomuto žánru rapidně zlepšil rating. Je to v podstatě téměř to samé jako Město z kostí, jen napsané tisíckrát líp. Dobře no, až na pár detailů se to liší, ale v podstatě se to točí taky kolem démonů, jen místo Lovců stínů tady máme mágy.
Charaktery všech postav jdou velmi propracované, dokonce i prostředí města. Snad je tam pár částí, které člověk tak moc nepochopí, ale vzhledem k tomu, že informatika není moje nejsilnější stránka, nepochopit nějaké virtuální magické univerzum, mi rozhodně žíly netrhá. :D

ZDROJ | DATABAZEKNIH.CZ
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 moira moira | Web | 9. september 2012 at 22:39 | React

tuhle knihu jsem rok zpátky vyhrála na Dětech noci. A máš pravdu, je úžasná. :D
btw - kde jsi přišla na spojitost s Městěm kostí? o.O ... :D

2 Destel Destel | Web | 10. september 2012 at 9:25 | React

:D Dobře no, uznávám, že tohle je daleko za tím, nic takového nepopírám. Tvrdím, že Město z kostí je podle tohoto totální kravina, ale prostě mi to tím tématem přišlo podobné. A taky tím, že jsem to četla takhle za sebou, mi to nedalo trochu to srovnávat.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement