Srpen 2012

10. september 2012 at 13:11 | Destel |  Filmy
Další rekapitulace měsíce filmů je tu poměrně brzy, ale musím trochu dohnat čas. Spren už je dávno pryč a ani se nenadějem a září bude taky fuč a sním můj volný čas. :D

CHAPLIN
REŽISÉR: Richard Attenborough
ŽÁNR: Drama / Životopisný
ROK: 1992

ANOTACE
Ztvárnit osudy geniálního komika Charlieho Chaplina na filmovém plátně bylo pro slavného režiséra Richarda Attenborougha těžkým oříškem. 88 let života tuláka s buřinkou poskytlo nepřeberné množství materiálu, který by vystačil na dlouhý televizní seriál. Chudé dětství v londýnském East Endu, první úspěchy v kabaretu, rychlá kariéra v němém filmu, život filmové superhvězdy. Ale také problémy s manželkami, mladými dívkami a se zákonem, neslavný odchod z Ameriky, evropský exil a opětovný triumfální návrat do Hollywoodu. I to patří k Chaplinovi. Stejně jako sešmajdané boty, hůlka v ruce a nezbytná buřinka na hlavě krále komiků, dodnes rozesmávajícího milióny vděčných diváků.


Tenhle film byl opět úlovek Roberta Downeyho Jr. Nesledovala jsem ani tak film jako spíš jeho. Zajímalo mě, jak Chaplina dokáže ztvárnit. A myslím, že to zvládnul dobře.
Dokonce i samotný film je z mého pohledu velmi vydařený. Režisérovi se podařilo zpracovat celý Chaplinův život tak, aby se divák nenudil (i když na Chaplinově životě asi nic nudného není) a mě to trochu navnadilo, podívat se na všechny němé filmy, které natočil. Je to jedna z postav, která bude nejspíš nesmrtelná, protože i mě po několika letech jeho filmy rozesmály. Na paty mu trochu došlápl Mr. Bean a možná dokonce i Tom a Jerry, protože jejich kouskům rozumí všichni. V tom je nejspíš to kouzlo němých filmů.


Moje hodnocení: 8/10
Hodnocení na csfd: 83 %
Hodnocení na imdb: 7,4

21 JUMP STREET
REŽISÉR: Phil Lord & Chris Miller
ŽÁNR: Akční / Komedie / Krimi
ROK: 2012

ANOTACE
Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) se na střední škole k smrti nenáviděli, aby se z nich v policejní akademii posléze stali nejlepší přátelé. Ačkoliv nepatří k tomu nejlepšímu, čím se může policejní sbor pochlubit, mají možnost svou pověst změnit ve chvíli, kdy jsou přiděleni k tajné policejní jednotce Jump Street pod vedením kapitána Dicksona (Ice Cube). Místo zbraní a policejních odznaků jsou vyzbrojeni batohy, aby se za přispění svého nedospělého vzhledu vmísili tajně mezi mládež. Problém je ale v tom, že dnešní dospívající mládež je docela jiná, než jaká byla před několika lety, a Schmidt s Jenkem zjišťují, že jejich představy o životě středoškoláků, ať už jde o sex, drogy či rock'n'roll, jsou zcela k ničemu. Především ale přicházejí na to, že se stále nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v průběhu dospívání čelili - a oba se musejí postavit hrůze a nervozitě z toho, že se jsou nuceni vrátit znovu na střední školu a znovu zažívat všechny problémy, o kterých se domnívali, že už jsou dávno minulostí.

Už hodně dlouho jsem neviděla takhle dobrou klasickou americkou komedii. :D Připomnělo mi to Někdo to rád blond, jen šlo o trochu přijatelnější převlek.
Dějově je to docela originální nápad, dalo se z toho vytřískat hodně nečekaných (trapných) situací a donutit diváky, aby se řehnili na celé kolo.
Herecké obsazení mě nezklamalo, jen jsem čekala, že se tam Johnny Depp ukáže v nějaké důležitější roli, ale budiž. První velké "Ó" nastalo hned v prvních minutách, kdy jsem viděla Channinga s dlouhými vlasy. A pak u závěrečných scén honičky a předříkávání práv. :D
Nakonec jsem pochopila, že je to jakási parodie na stejnojmený seriál, kde si hlavní roli střihl právě Johnny Depp. Asi.

Moje hodnocení: 7/10
Hodnocení na csfd: 72 %
Hodnocení na imdb: 7,3

ĎÁBEL NOSÍ PRADU | DEVIL WEARS PRADA
REŽISÉR: David Frankel
ŽÁNR: Drama / Romantický / Komedie
ROK: 2006

ANOTACE
V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o svůj vzhled. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly (Meryl Streep), která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, kterým musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z Runway módní bibli New Yorku, a tedy zároveň celého světa - nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě… včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty - ale zároveň místo, pro něž by milióny mladých Newyorčanek dokázaly zabít.

Místo Mirandiny asistentky by mohlo být bránou do velkého světa módy pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachs (Anne Hathaway). V nevýrazném oblečení, které ji pasuje spíše na nesmělou studentku než na moderní ženu, působí mezi armádou superštíhlých módních dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v botách na jehlovém podpatku, jako pěst na oko. Už během první návštěvy jí začíná být jasné, že úspěch v tomhle průmyslu vyžaduje víc než jen nadšení a odhodlání. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale má velké potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci naprosto nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem.

Na tenhle film jsem se chtěla podívat už dlouho. Když pak četl můj spolužák (ano, spolužák) knížku a naprosto mi vychválil film, měla jsem tu chuť ještě větší.
Anne Hathaway není zrovna moje oblíbená herečka, spíš ji moc nemusím. Uznávám, že má talent, ale z nějakého důvodu se mi prostě nelíbí. Je hezká, na roli se hodí, dokonce jsem jí fandila.
Móda je v dnešní době (a nejen dnes) velmi významnou součástí našeho života. A já jako žena bych měla kromě vaření, uklízení, výchovy dětí znát, jak na sebe upozornit. To prostě k životu ženy patří. Chlap si většinou stěžuje, že se za to moc utrácí, ale kdyby se vodil s někým, na kom plandá starý pytel, brzy by se nejspíš odmiloval.
Byl to film plný závisti, protože bych na sebe občas ráda hodila něco slušivého, žel moje pokladnička je prázdná a rozhodně nebudu asistentkou, která si může ze skladu odnést, co se jí líbí.
Závěr filmu mě trochu zarazil, skončilo to nějak rychle, ale nakonec šťastně. Přesto bych to ráda viděla skončit jinak.

Moje hodnocení: 6/10
Hodnocení na csfd: 68 %
Hodnocení na imdb: 6,7

BEZ KALHOT | MAGIC MIKE
REŽISÉR: Steven Soderbergh
ŽÁNR: Komedie / Drama
ROK: 2012

ANOTACE
Ve svém filmu režisér Steven Soderbergh otevírá dveře do světa mužských striptérů. Film je inspirován zkušenostmi Channinga Tatuma z dob, kdy pracoval jako striptér a o své herecké kariéře pouze snil. Tatum však ve snímku nehraje sám sebe, ale svého staršího rádce Mika. Jeho postavu ztvárnil Alex Pettyfer. Matthewa McConaugheyho uvidíme v roli Dallase, vysloužilého striptéra a současného majitele klubu, v němž Mike se svým žákem vystupují.

Dvakrát jsem na tenhle film vyjela do kina a dvakrát se vrátila s nepořízenou. Díky bohu za uloz.to.
Nicméně jsem čekala komedii a ono to zatím nabralo trochu drsnějšího vzhledu. Jsou tam místa, kdy se člověk zasměje, ale ke konci a v samotném závěru příběhu je už něco více než jen příběh striptéra.
Nevím, co si o tom myslet. Má se mi to líbit nebo nemá? Nebýt těch svlíkacích scén, nejspíš by se mi to moc nelíbilo. :D

Moje hodnocení: 7/10
Hodnocení na csfd: 71 %
Hodnocení na imdb: 6,4

DONNIE DARKO
REŽISÉR: Richard Kelly
ŽÁNR: Drama / Mysteriózní / Sci-fi
ROK: 2001

ANOTACE
Někdo by si mohl myslet, že Donnie Darko je typický puberťák. Jenže Donnie je zklamaný kluk, trpící vizemi o obrovském králíkovi, který se ho snaží dostat pod svůj zničující vliv. Aby tomu zabránil, dopustí se činů, které ho přivedou až na psychoterapii. Přežije nesnáze středoškolského života i lásky a unikne bizarní smrti, která mu hrozí při pádu motoru z letadla. Donnie bojuje se svými démony, v přeneseném i skutečném slova smyslu, a prožívá příběhy, související s putováním v čase, s fundamentalistickými guru, osudem i machinacemi s vesmírem.

Docela mě překvapilo, jaké má tenhle film hodnocení. Nepřišel mi zase tak moc zajímavý, i když v sobě bezesporu nese obrovské zamyšlení a člověk nad ním musí trochu přemýšlet.
Já jsem se snažila přemýšlet a stejně jsem nepochopila, o co tam šlo. Vysvětlí mi to někdo? :D
Jediným kladným bodem je nejspíš Jake Gyllenhaal, který si zahrál právě Donniho. Řekněte mi, kdo by ho nežral?
Ale není to tak, že je to špatný film, vlastně je celkem dobrý, jen je složitý na pochopení.

Moje hodnocení: 8/10
Hodnocení na csfd: 86 % (175. nejlepší film | 24. nejoblíbenější film)
Hodnocení na imdb: 8,2

ZDROJ | CSFD.CZ | GOOGLE.CZ | IMDB.COM
 

1 person judged this article.

Comments

1 Wendulka Wendulka | Web | 10. september 2012 at 15:37 | React

Ďábel nosí Pradu je fajn film. Knížku jsem také četla, ale nedočetla, protože se mi absolutně nelíbila...plno gramatických chyb, překlepů a jiné. Jeden z mála případů, kdy je film lepší než kniha.

2 Naira Naira | Web | 11. september 2012 at 14:10 | React

Asi to bude znít hloupě, ale mám celkem strach se podívat na Donnieho Darka, přestože je to výborný film. No, třeba se někdy odhodlám.

3 Destel Destel | Email | Web | 11. september 2012 at 18:57 | React

[2]: Já tak nějak nevím, co o něm říct. Dokonce jsem úplně zapomněla, že jsem se na něj dívala, teprve až jsem si projížděla žebříčky na csfd, došlo mi, že ten název filmu z někama znám a to je teprve měsíc zpátky, co jsem ho viděla.
Bavilo mě to, dodívala jsem se na to až do konce, ale nevím, jak se k němu vyjádřit. Myslím, že slovo zvláštní je asi na místě.

[1]: Tak teď už si knížku asi nepřečtu. :D

4 Jirka Jirka | Web | 11. october 2012 at 16:31 | React

Já Darka zbožňuju právě proto, že je (pro mně) složitý. V podstatě to, že jsem si to po 3. shlédnutí vyložil znovu trochu jinak, mě bavilo.. A to umí snad jen filmy od Larse von Triera, kde de hodně o metafory atd... Stejně tak tady...Hodně zde jde o psychologii postav a je těžké, se do nich vžít, ale samotný Donnie mi přišel tak sympatický, nemyslim tim herce, že mi nedělalo problem se s tim filmem nějak vžít. Hodně ten konec se mi líbil.. Myslím tím to, když šli k té staré paní...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement