To the Beautiful You

28. october 2012 at 23:02 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: 아름다운 그대에게 (Korea) | Hama Kimi (Japonsky) | For You in Full Blossom (English)
REŽISÉR: Jeon Ki-Sang
PŮVODNÍ TVŮRCE: Hisaya Nakajo (manga)
VYCHÁZELO: 15. 8. 2012 - 4. 10. 2012
ŽÁNR: Komedie / Romantické / Gender bender / Školní život
POČET DÍLŮ: 16

HODNOCENÍ: 9/10 (Great)

DĚJ / PŘÍBĚH
Kang Tae-Joon (Minho) je zladý medailista ve skoku vysokém. Musel ale přestat skákat kvůli zranění a ani jeho psychická stránka není úplně v pořádku. Vrátit se zpátky ke skákání by z jeho strany vyžadovalo velké úsilí a Tae-Joon se zrovna nehrne k tomu, aby se ke svému sportu vrátil.
Goo Jae-Hee je korejka žijící v USA. Kvůli své odlišnosti si mezi svými vrstevníky dosud nenašla místo a je často šikanovaná, kvůli čemuž odmítá chodit do školy. Když ale vidí v televizi skákat Kang Tae-Joona a pronést ho větu: "Zázrak je jen jiné slovo pro skutečné úsilí", rozhodne se taky zabojovat.
Když se k ní ovšem dostane zprávy o jeho zranění a možnosti, že už se ke sportu nevrátí, rozhodne se mu oplatit laskavost a přimět ho znovu dělat, to, co má rád. Musí se k němu tedy dostat co nejblíž, takže začne chodit na stejnou školu jako on. Jediný problém je v tom, že Tae-Joon navštěvuje čistě chlapeckou školu...


To the beautiful you mě chytla hned v úplných začátcích. Přestože jde o žánr gender bender, který poněkud postrádá originální zápletku, když se do toho vloží zajímavé postavy a především dobré vizuální zpracování, nejspíš se z toho dá stále něco vystřídat. Mezi holkami to nejspíš bude taky oblíbený žánr. Kdo by si nechtěl nějakou dobu žít mezi fešáky a ke všemu pěkně namakanými. To je ráj pro všechny ženské.

Nebudu se nejspíš schopna ubránit srovnáváním s doramou You´re beautiful. Jelikož jsem tyhle dvě doramy sledovala zároveň a navíc jsou si natolik podobné, musím to aspoň okrajově zmínit. Charaktery jsou totiž jako šablony. Pro hlavní hrdinku je vytvořena jedna a zdá se, že tu samou šablonu sledují i další příběhy. Otázkou je - proč? Copak nejde udělat postavy trochu odlišné, ne tak průhledné?
Nejspíš bych měla zdůraznit několik detailů. You´re beautiful má zajímavé charaktery a začátek dějové stránky je velmi zajímavý. Ale pak už se to všechno nese ve stylu klasické dějové linie směřující k happy-endu a ke spoustě odboček od hlavní dějové linie, aby to bylo zajímavější. V tomhle směru je TTBY rozhodně lepší. Děj se stále drží toho, kde to začalo. S charaktery už je to trochu složitější. Jelikož jsem viděla nejdřív You´re beautiful, bylo těžké se na ty postavy dívat jako na originál, jelikož byly tak totožné. Navíc Goo Jae-Hee byla i ve své chlapecké podobě stále jako holka a ten její kastról na hlavě mě děsně štval, stejně tak jako její povaha.
Kdyby se tyhle dvě doramy sloužili dohramady, vyšlo by ven něco geniálního.

TTBY má ještě jednu velmi silnou stránku a tou je hudba. Závěrečná píseň je šíleně chytlavá a nejsem jediná, která jí naprosto propadla. Druhou věcí je neskutečný vtip, který většinou obstarávají vedlejší postavy. Opravdu jsem se u doramy takhle ještě nenasmála.

ZDROJE:
http://wiki.d-addicts.com/To_the_Beautiful_You
http://asianwiki.com/To_The_Beautiful_You
OBRÁZKY:
http://images.kdramastars.com/data/images/full/6497/to-the-beautiful-you.jpg
http://x0.vikiassets.com/uploads/post/thumbnail/20915/1cadccf0bc6f67e9780c48f21063b6a3fff6c3b1.jpg
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 30. october 2012 at 18:40 | React

To vypadá zajímavě^^

2 fipolka fipolka | Web | 4. november 2012 at 11:43 | React

Tohle dorama se mi moc líbilo, rozhodně víc než stará Hana Kimi.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama