Září 2012

6. october 2012 at 21:28 | Destel |  Filmy
Za září jsem toho opět stihla celkem dost, většinu toho v první týdnu, ty další už byly výsledkem mojí prokrastinace. Je tu od každého něco, tak si v tom každý najde to svoje...

SNĚHURKA A LOVEC | SNOW WHITE AND THE HUNTSMAN

REŽISÉR: Rupert Sanders
ŽÁNR: Dobrodružný / Akční / Fantasy / Drama
ROK: 2012

ANOTACE
Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše.


Konečně přišlo na Sněhurku. Tenhle film sledovalo asi hodně fanoušků Kristen Stewart nebo taky spíš více kritiků než fanoušků. Já osobně také byla zvědavá hlavně na to, jak to tahle herečka zvládne. Navíc jsem byla přesvědčená, že se na tu roli absolutně nehodí. No, po zhlédnutí, jsem ochotná přiznat, že jsem se mýlila a možná tahle role Kristen padla mnohem víc než nějaká Bella ve Stmívání.
Přemýšlela jsem tak, že kdybych ji jako první viděla hrát ve Sněhurce, měla bych ji mnohem radši (kdyby ale uměla sem tam zavřít ústa, bylo by to ještě lepší).
Další herecké výkony byly také dobré, hlavně jsem uvažovala nad Ravennou a Charlize Theron. Nechápu, jak dokázala takhle hystericky vřískat před lidmi ze štábu a vůbec před kamerami, kde ji sledovalo několika dalších lidí. Byl to jednoznačně nejlepší herecký výkon z celého filmu.
Chris zklamal, co si budeme namlouvat. Čekala jsem trochu jiný děj, ale co už no. Všechno bylo fajn do té chvíle, kdy se na scéně objevil William (Sam Claflin). Taky mi vadilo, že ji nakonec neprobudil on, ale Lovec, což jak předpokládám, mělo ukázat, že k ní něco cítí. Chápu, že to skončilo tak, jak to skončilo, aby to neslo stejný závěr jako pohádka. Kdyby ale tvůrci popustili uzdu svojí fantazii a chtěli to pojat trochu jinak, vůbec bych se nezlobila.
Shrnuto podtrženo, nebylo to vůbec špatné.
A jen tak pro info. Když jsem si projížděla na imdb právě Sama Claflina, vyskočilo na mě, že má hrát v Catching Fire Finnicka Odaira. Wtf, what´s going on? To chtějí zničit jedinou normální postavu z celé série? Pokud vím, tak Finnick měl být sakra sexy a oni tam chtějí šoupnout toho šušně? Doufám, že maskéři trochu zapracují…

Moje hodnocení: 8/10
Hodnocení na csfd: 69 %
Hodnocení na imdb: 6,4

NEDOTKNUTELNÍ | INTOUCHABLES

REŽISÉR: Olivier Nakache & Eric Toledano
ŽÁNR: Komedie / Drama / Životopisný
ROK: 2011

ANOTACE
Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně "nedotknutelným", přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.

Fakt nevím, kde si tihle dva pánové potkali, ale vzdávám díky tomu, kdo jim do hlavy nastrčil ten nápad natočit film Nedotknutelní. Na něco takového jsem vážně čekala.
Zaujala vás anotace? Já teď ani nevím, jestli mě ano nebo ne, ale něco na tom být muselo, jinak si ten film ani nestáhla. Přesto to jen tak od pohledu není nic moc. Většinu práce odvedla ta devítka, která říká, že jde o devátý nejlepší film. A já říkám, že je sakra dobrý.
V první polovině filmu vlastně neděláte nic jiného, než že se smějete tomu, jak se tihle dva rozdílní maníci snaží vzájemně sloučit svoje životy. Oba jsou sympaťáci a prostě si padli do noty. Šílenější dvojka kámošů už je snad jen Tom a Jerry.
No, ale v druhé polovině filmu, či možná snad až téměř u jeho konce si buďte jisty, že citlivější duše vytáhnout kapesník.
A na závěr jenom říkám: Tohle se fakt povedlo!
PS: Tohle bylo poprvé, kdy jsem si dívala na film v originálním znění ve francouzštině. A já si na začátku říkala, proč tak divně mluví, než mi došlo, že to není angličtina. :D

Moje hodnocení: 10/10
Hodnocení na csfd: 92 % (9. nejlepší a 63. nejoblíbenější film)
Hodnocení na imdb: 8,6

NA VLÁSKU | TANGLED

REŽISÉR: Byron Howard & Nathan Greno
ŽÁNR: Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál
ROK: 2010

ANOTACE
Na vlásku je animovaná hudební komedie plná efektů a dobrodružství o dívce, která má kouzelné vlasy zlaté barvy dlouhé víc než 70 stop. Princezna Locika je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži a touží po dobrodružství. Nyní je ve věku teenagera s bujnou fantazií a odhodlá se s pomocí temperamentního bandity provést velký husarský kousek. Locika a její komplici nacházejí dobrodružství, srdce, humor a vlasy… spoustu vlasů. Prozrazení jejího královského původu visí na nitce a její únosce je jim v patách. Tato komedie je převyprávěním klasické pohádky bratří Grimmů.

Přiznávám, že mám pro animované filmy trochu slabost. Většina je určena hlavně pro děti, ale i dospělý či adolescentní člověk v nich vždycky najde něco, co ho stejně utvrdí v tom, že tyhle kousky nejsou určeny jen pro děti a že si je může taky pěkně užít.
"Na vlásku" je podle mě za poslední dobu právě jeden z nejlepších animovaných filmů spolu s "Jak vycvičit draka". I když jsem ho viděla už asi pětkrát, česky i v originálním znění, stále se u toho dokážu zasmát a ještě mě to neomrzelo.

Moje hodnocení: 10/10
Hodnocení na csfd: 84 % (159. nejoblíbenější film)
Hodnocení na imdb: 7,8

FAUNŮV LABYRINT | EL LABERINTO DEL FAUNO | PAN´S LABYRINTH

REŽISÉR: Guillermo del Toro
ŽÁNR: Mysteriózní / Drama / Fantasy / Horor
ROK: 2006

ANOTACE
Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem - v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých.

Faunův labyrint je jeden z mých oblíbených filmů. Je pravda, že trochu ztrácí na kouzlu, když už se na něj díváte podruhé, potřetí, možná i počtvrté… už to není takové překvapení. A to je právě to, na čem ten celý film stojí. Na závěru příběhu.
Se svými některými drastickými scénami kombinovanými fantazií je také velmi originální. Strašně se mi líbí ta scény s prvními dvěma úkoly. Není to totiž vůbec pěkné, ale tak nějak pro mě vypadá fantazie. A některé povídky, které si Ofélie vymýšlí, mají přesně ten temný nádech, který mám tak ráda.
Ale co mě donutilo pouštět si tenhle film znova a znova je hudba. Je neskutečně nádherná, melodická, temná a prodchnutá tím příběhem. Zkrátka je to jeden z nejlepším fantasy filmů, které jsem kdy viděla.

Moje hodnocení: 10/10
Hodnocení na csfd: 82 % (83. nejoblíbenější film)
Hodnocení na imdb: 8,3

JAK VYCVIČIT DRAKA | HOW TO TRAIN YOUR DRAGON

REŽISÉR: Dean DeBlois & Crhis Sanders
ŽÁNR: Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie
ROK: 2010

ANOTACE
Rodičové chlupaté Kung Fu Pandy a zeleného zlobráka Shreka se tentokrát rozhodli pro podívanou, která je ve všech ohledech poněkud drsnější. Jejich nejnovější dobrodružství se odehrává na drsném Severu, který obývají ještě drsnější Vikingové a spolu s nimi i draci. Ti jsou jednoznačně nejdrsnější.

Jediný, kdo není drsný ani trochu, je hlavní hrdina Škyťák. Vikinský teenager nějak nemůže zapadnout mezi ostatní obyvatele rodného ostrova Blpu, protože na rozdíl od nich spíš než svaly (kterých má pomálu), používá hlavu. Asi by se to dalo přejít, kdyby Škyťák nebyl synem náčelníka vesnice, Kliďase Velikána. Taťka má syna rád, ale bohužel si uvědomuje jeho "nedostatečnost". Zvlášť když se blíží Škyťákovo iniciační uvedení mezi dospělé Vikingy, které lze úspěšně absolvovat jediným způsobem - zabitím draka v souboji. Draci jsou totiž na Blpu jediným, zato permanentním problémem. Desítky druhů létajících ještěrů prakticky neustále útočí na vesnici, kradou domácí zvířata, spalují úrodu i hospodářská stavení, a tak je morální povinností každého Vikinga bojovat proti drakům, jak se dá. I Škyťák by samozřejmě rád nějakého toho Nodra smrťáka, Ohavného zipáka nebo Hrůzáka hrozivého skolil, jenže matička příroda ho na to opravdu vybavila nevalně. Nepomáhají ani užitečné lekce v Drakoškole místního samorosta, kováře Tlamouna. Škyťák je naštěstí hlava otevřená a tam, kde schází hrubá síla, pomůže hlava, díky níž zkonstruuje samostříl, kterým zaútočí na nejobávanějšího z draků, prakticky nepolapitelnou Noční fúrii. Jediný výstřel změní budoucnost soužití lidského a dračího plemene na ostrově Blpu.

Tenhle animovaný film je podle mě jeden z nejlepších. Nejenže se u toho skvěle bavíte, ale také to má v sobě drobet surovosti, která vás naprosto dostane. Když jsem ten film viděla poprvé, byla jsem tak strašně nadšená tím, jak to skončilo. Bylo to něco jedinečného, něco s tím se u pohádek podobného typu setkáte pouze zřídka.
A navíc téma draků a vikingů je natolik originální, že to snad musí přimět aspoň někoho uvažovat o tom, že půjde o něco mimořádného.
A já říkám, že je to bomba.

Moje hodnocení: 10/10
Hodnocení na csfd: 87 % (139. nejlepší film |133. nejoblíbenější film)
Hodnocení na imdb: 8,2

ČARODĚJŮV UČEŇ | THE SORCERER´S APPRENTICE

REŽISÉR: Jon Turteltaub
ŽÁNR: Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy
ROK: 2010

ANOTACE
Balthazar Blake (Nicolas Cage) je čarodějným mistrem, který se v současném Manhattanu snaží ubránit město před svým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem (Alfred Molina). Balthazar na to ale sám nestačí, a proto vyhledá pomoc Davea Stutlera (Jay Baruchel), zdánlivě obyčejného člověka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti, a učiní z něj navzdory jeho pochybám svého učně. Čaroděj svého nedobrovolného žáka v rychlosti zasvětí do základů tajného umění magie a kouzel a společně se tato neobvyklá dvojice pokouší s pomocí svých schopností postavit jedněm z nejagresivnějších a nejzákeřnějších čarodějů všech dob. Dave je nucen v sobě najít veškerou odvahu k tomu, aby jako Čarodějův učeň svůj výcvik přežil, zachránil město a získal srdce své vyvolené.

Hned na úvod jenom řeknu, že knížku se stejnojmenným názvem jsem nečetla. Netuším, do jaké míry je to inspirace, ale myslím, že zas tak velká nebude.
U toho filmu jsem si uvědomila jednu věc. Dabing je fakt zlo. Možná by to nebylo tak hrozné v originále, ale s dabingem mě ten film vůbec neoslnil. Byla to taková lehká oddechovka. Navíc jsem se na něj dívala už podruhé a nutno říct, že z té první zkušenosti jsem si toho moc nepamatovala. Nestále mi to za to.
Je to zkrátka takový klasické tříhvězdičkový film, u kterého se nemusíte nijak zvlášť snažit dávat pozor. Jestli vám něco uteče, nic se nestane.
Vlastně by se ani nic nestalo, kdybyste ten film vůbec neviděli. Ale to zase musím trochu protestovat. Fantasy filmů je sice v poslední době dost, ale na moje poměry stále málo. A přece jenom je tenhle ještě docela slušný.

Moje hodnocení: 6/10
Hodnocení na csfd: 61 %
Hodnocení na imdb: 6,1

A BABY AND I | AGIWA NA

REŽISÉR: Jin-yeong Kim
ŽÁNR: Komedie / Rodinný
ROK: 2008

ANOTACE
Joon-soo je problematický student vysoké školy. Jednoho dne mu někdo do košíku v nákupním centru dá dítě s dopisem, že je jeho a on se má o ně postarat. Joon-soon je postaven před těžké rozhodnutí. Zbavit se ho, nebo si je vzít do péče?

A Baby and I je nejspíš první korejským filmem, který jsem viděla. Jde o poměrně zajímavý snímek. Představte si, že by vás vaši rodiče nechali doma, ať si zkusíte žít bez nich, protože kašlete na školu a děláte samé problémy. Do toho vám někdo hodí do nákupního vozíku mimino s tím, že je vaše a vy vlastně nevíte, která z těch holek, se kterou jste spali, by mohla být jeho matka. Tak nejspíš nezbývá nic jiného, než se o to dítě postarat. Jenže chlap je prostě chlap a tak nemá tušení, co takové mimino vlastně potřebuje. Naštěstí se na scéně objeví nadprůměrně inteligentní holka, která se na první pohled do našeho hrdiny zamiluje a pomůže mu. A další průběh dokážete myslím odhadnout.
Přesto se mi ten film fakt dost líbil. Dost jsem se nasmála i nabrečela.
Ten malý byl totálně roztomilý, herecké obsazení příjemné. Geun-seok Jang se ocitl v hlavní roli v doramě You´re beautiful, kde byl hlavním zpěvákem chlapecké skupiny. V tomhle filmu mi byl ale mnohem sympatičtější. A nakonec jsem zjistila, že si zahrál i ve filmu You´re my pet, kterýžto mám v plánu zrecenzovat na tenhle měsíc.

Moje hodnocení: 8/10
Hodnocení na csfd: 74 %
Hodnocení na imdb: 7,1
ZDROJE | CSFD.CZ | IMDB.COM | GOOGLE.CZ
 

1 person judged this article.

Comments

1 Enny Enny | Web | 7. october 2012 at 1:08 | React

Tak Sněhurka mě až právě na Charlize nezaujala vůbec. S Tangled souhlasím. :D V Irsku jsem to s díťatama viděla tolikrát, že už bych to ani nespočítala a klidně se kouknu znova. :D Maximus a Pascal jsou boží. :) Z uvedených filmů už jsem pak viděla jen Učně a jediný, co si z toho pamatuju, aniž bych musela dlouho uvažovat, je song od One Republic a toho orla nebo co to bylo za ptáka. :D
Nicméně Intouchables a F.Lab. už mám v plánu. Někdy. :D

2 moira moira | Web | 7. october 2012 at 12:21 | React

Hej zrovna jsem Sněhurku stáhla, tak jsem zvědavá. :D
Na vlásku je vážně geniální! x)) A kdo by pro animáky slabost neměl? Tedy kdo "normální"? :DD
Ukolébavku Mercedes mám v mobilu, docela často si ji pouštím. Vážně je ta hudba kouzelná. x)) Jop, je to nádherná pohídka. Jen... moje sestra ji ráda nemá a mamku vůbec nebaví, takže se na to kdy nemám dívat. :D Stejně jsem to ale viděla minimálně třikrát. :D
Jak vycvičit draka jsem ještě neviděla, po tvém hodnocení si to ale budu muset urychleně stáhnout. :D
Hej, Čarodějův učeň mě taky trochu zklamal. Efekty byly dobré, ale zbytek...

Jop, peněz je vždycky málo. Ale vem si to - Jméno větru v jednom svazku? Neláká tě to? :D
Dost jsem nad těmi obálkami uvažovala a ty od Brettové mi vážně začínají připadat až moc obyčejné. Ta od G... něco (:D) je sice divná, na druhou stranu v sobě ale má fantazii, kterou ta od Brettové postrádá. x))

3 Naira Naira | 10. october 2012 at 15:35 | React

Jé! Tak tomu říkám plejáda mých oblíbených filmů :)

4 Jirka Jirka | Web | 10. october 2012 at 22:09 | React

Z toho, co zde hodnotíš jsme viděl Sněhurku,Intouchables, Pan´s labyrinth, Na vlásku a Jak vycvičit draka.
Nepřišlo ti trochu divný, jak najednou Sněhurka objevila toho koně? Jasně, ten fylm byl poměrně přitaženej za vlasy a hodně věcí nebylo dotaženo do konce, ale ten kůň prostě.. Připomnělo mi to trochu toto- http://www.videacesky.cz/serialy-online-zdarma/jednorozec-charlie-1x01-hora-cukrovinek
... no... zase jsem se někde rozepsal a nemá to ani hlavu ani patu... :D

5 Jirka Jirka | Web | 11. october 2012 at 16:26 | React

Jo, to ja jsme zas čekal trochu víc, ale ja jsem už v podstatě trochu naivní... Takže to dopadlo skoro tak stejně, jako při Alence.... Ale co stále v mých očí vyzdvihuje tento film, je ústřední píseň Breath of life od Florence and the Machine... Sice zazněla až na konci, ale počkal jsme si až skončí a potom jsme odešel... :D

6 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 6. november 2012 at 21:52 | React

Na vlásku a Jak vycvičit draka mě nadchnuly. Ty animované filmy mě nějak taky dostávají=) Čarodějův učeň se mi líbil o něco více než tobě, ale knihu jsem taky nečetla. Nejspíš si ji ale přečtu. Ostatní filmy mám na seznamu kromě toho posledního, o kterém čtu poprvé.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement