November 2012

Touko Kawai - Ano Kado Wo Magatta Tokoro

28. november 2012 at 23:25 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Just Around the Corner (Anglicky)
ŽÁNR: Romantické / Yaoi / School life (Školní život)
ROK VYDÁNÍ: 2007
STAV: 1 Volume (5 Kapitol + extra)

Kishimito Yuuya byl nucen vzdát se svého snu a přestat hrát na piáno po tom, co si prsty poranil při nehodě. Kiriyu během jednoho dne opustil přítel (který byl zároveň jeho šéfem) a vyhodili ho z práce, takže je v depresi. Náhodou na sebe narazí na ulici a díky svým neštěstím naváží fyzický vztah. A tenhle vztah postupně začne nabírat zcela jiný směr.

Asi jsem vedle Abe Miyuki našla další mangaku, která má silně naděláno na to, abych si udělala oltářík s jejím jménem. Touko Kawai má ale pár bodíků navíc, protože většina jejích prací jsou jedno popřípadě dvou volumovky, zatímco Abe Miuyki je hold na delší příběhy.


Je lepší buddhismus nebo křesťanství?

28. november 2012 at 11:40 | Destel |  Téma týdne a úvahy
Kdysi dávno tady byl jakýsi rozcestník s různými směry náboženství, který jsem chtěla postupně rozšiřovat o články, abych si udělala přehled o tom, co mě zajímá.
Něco takého teď už vlastně nepotřebuju, ale přišlo mi docela fajn tohle téma trochu přiblížit někomu, kdo se o to téma zajímá a možná přemýšlí, že by se vydal v mých stopách (resp. začal to i studovat).
Nejspíš takových podobných článků bude přibývat.

Kaori Yuki - Zero no Soukoushi

26. november 2012 at 11:52 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Parfum Extrait 0 (Anglicky)
ŽÁNR: Drama / Mystery / Shoujo / Psychologické
ROK VYDÁNÍ: 2004
STAV: 1 Volume (3 Kapitoly)

Kanade má vyjímečně vyvinutý čich, který mu umožňuje zachytit i ty nejslabší vůně v jeho okolí. Spolu se svou francouzskou sestřenkou Anais následuje tyto vůně přímo do nejhlubších a nejtemnějších tajemstvích srdce.

Kaori Yuki se oficiálně stala mangakou v roce 1987, takže má za sebou už řádku prací. Teď je to mamina s dětmi na krku. Jestli se to nějak odrazila na její tvorbě, netuším. Možná se ale nechává inspirovat různě.
Téma mě zaujalo především proto, že jsem četla Parfém: Příběh vraha (kniha), jakožto příběh, který je založen na stejné zápletce, jen s poněkud odlišnými charaktery postav.

Kanade není vrah, který se snaží najít parfém, který vám umožní, aby vás všichni milovali, ale pomocí svého nosu vraha dokáže odhalit, nebo pomoci vystopovat příčinu strachu z parfémů či vyřešit další podivnou záhadu. Zajímavé, že?

Tohru Fujisawa - GTO

22. november 2012 at 0:58 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: ジー ティー オー (Japonsky) | Great Teacher Onizuka (Anglicky)
ŽÁNR: Shounen / Komedie / Ecchi / Drama / School life (školní život)
ROK VYDÁNÍ: 1997
STAV: 25 Volume (201 Kapitol)

Eikichi Onizuka je 22letý ex-motorkář. Je surový, sprostý a velmi náladový, vlasy si barví na blond a má v uchu piercing. Rozhodně byste z jeho vzhledu a povahy neřekli, že jeho cílem je stát se nejlepším učitelem v Japonsku. Samozřejmě má pro to důvod. Představte si tu spoustu mladých hezkých studentek v přilehlých uniformách.
Onizuka si může myslet, je na akademické půdě největší tvrďák, ale když místo třídy plné zletilých studentek, dostane na krk třídu plnou tyranských, vyděračských a sadistických děcek, bude muset dokázat, že je opravdu tvrdý chlap.

Tohru (Toru) Fujisawa se proslavil především mangou GTO. Je vůbec zajímavé, jaké oblibě se téhle manze dostalo. Není to zrovna vhodná četba pro mladší a holkám se to možná v některých částech také nemusí zamlouvat. Ale víte co? Já jsem holka a možná je se mnou něco špatně, ale Onizuka mě naprosto dostal.

#8 | Opening týdne - Magi

18. november 2012 at 21:53 | Destel |  Opening týdne
Hej, ona je neděle a já si čistě náhodou lámu hlavu, jaký zcela bezúčelný článek bych mohla na blog přidat, aby vypadalo, že to tu není úplně mrtvé. A bingo!
Tentokrát jsem všechny stavy mé duše již vypsala a taky se nestalo nic nového, čím bych tu mohla zaplnit ten prázdný prostor a nechceme přece, aby tu ikonka stála úplně sama s jednou větou. Takže možná zmíním jenom jednu takovou nedůležitou poznámku - konečně se na bytě uskutečnilo něco hodně vzdáleného kolaudačce, ale přece jenom jsem měla pocit, že je to tu náležité pokřtěné (ano vylilo se pivo, jaká to škoda). Ale zase k anime.

#8 | Magi - V.I.P by SID


10. 11. 2012 - Taková malá změna

10. november 2012 at 16:23 | Destel |  Diary
Opět se hlásím s malým výkecem... Smiřte se s tím, protože v nejbližší době tu nic jiného asi nebude. A tentokrát vás ušetřím keců, co všechno bych chtěla udělat, ale stejně neudělám, protože nemám čas.

Jedno se mi ale povedlo. Jelikož mi byl opět zabaven noťas, sedla jsem doma ke komplu a vytvořila nový design. Hodně jsem váhala, jestli ho mám nastavit, protože ten minulý byl prostě dokonalý i na moje poměry. :D Ale už tu byl hodně dlouho a chtělo to nějakou změnu. Ani podzimní, ani zimní, ale jarní. Tak trochu mi nedošlo, že tu máme za chvíli sníh (na nějakou chvilku tu dokonce už byl) a vůbec jsem nepřemýšlela nad nějakým cyklickým zaměřením. No co už.

A dokonce se mi povedlo vytvořit dva avatary se Saiem. Poslední týden jsem se dívala na Shippuuden a dočítala mangu. Můj názor na Naruta se opět změnil. Je to prostě pořád hrozně napínavé ať už mně je třináct nebo pomalu dvacet. :D Kdyby se daly pryč ty fillery, bylo by to mnohem lepší, ale člověk není všemohoucí.

A jen taková třešnička - nejde nám televize... Ne, že bych se na televizi zvlášť dívala, ale vždycky když přijedu o víkendu domů, těším se na americký X-factor. Babička s dědou jsou oba v nemocnici, takže jsme se rozhodli, že večer jeden k nim. Naštěstí nebydlí daleko. :D Je to vlastně jediný pořad, u kterého se u televize slezeme skoro všichni. :D

4. 11. 2012 - Konec světa se blíží...

4. november 2012 at 22:52 | Destel |  Diary
Zjišťuju, že se v poslední době moje deníčkovské záznamy scvrkávají na pouhé informace o tom, jak nic nestíhám a na seznam toho, co jsem plánovala udělat, ale stejně nestihla.
Právě jsem se chystala vylívat si srdíčko, jak je vysokoškolský život těžký... ale to vůbec není pravda. Celkem to flákám místo toho, abych se do toho pořádně ponořila. Splnil se mi sen, jsem tam, kde jsem vždycky chtěla být... A? Zjistila jsem, že je to stejné jako vždycky... Aby člověk mohl říct, že je nejlepší, musí do toho vložit odpovídající úsilí. No, to je něco, co mi nikdy nešlo. Do teď mi všechno tak nějak vždycky spadlo do klína, aniž bych se opravdu snažila.
Fakt, že tahám z rodičů prachy za vzdělání, které mi možná stejně bude k ničemu mě na tom všem ale štve nejvíc. Ráda bych to chtěla zvládat sama, ale vím, že kdybych měla začít pracovat, na učení se úplně vykašlu. Peníze mají sílu. :D

Hodně se mi teď hlavou honí myšlenka na knihu. Za dva měsíce jsem se toho dozvěděla dost na to, abych si v hlavě pomalu dávala dohromady nějaký nápady, o čem by mohla být. Zkusila jsem znovu psát... a uvědomila jsem si, že to není tak snadné jako dřív. Když jsem byla mladší a začínala s blogem a fanfiction povídkami, moc jsem nad tím nepřemýšlela. Prostě jsem psala, co mě napadlo. Teď přemýšlím jako dospělý - i když jde o fantasy, musí to mít nějaký reálný podklad, tzn., že si nemůžu napsat, cokoliv mě napadne. Jenže tahle myšlenka vlastně ztěžuje veškerý můj psací styl.
A taky chci, aby to bylo fakt dobré, což mě vede k myšlence - napíšu to až budu starší a budu mít víc zkušeností. Jenže s takovou bych mohla dopadnout jako stará babka s jednou A4 v šuplíčku.
Fuck! Chce to prázdniny!