Kaori Yuki - Zero no Soukoushi

26. november 2012 at 11:52 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Parfum Extrait 0 (Anglicky)
ŽÁNR: Drama / Mystery / Shoujo / Psychologické
ROK VYDÁNÍ: 2004
STAV: 1 Volume (3 Kapitoly)

Kanade má vyjímečně vyvinutý čich, který mu umožňuje zachytit i ty nejslabší vůně v jeho okolí. Spolu se svou francouzskou sestřenkou Anais následuje tyto vůně přímo do nejhlubších a nejtemnějších tajemstvích srdce.

Kaori Yuki se oficiálně stala mangakou v roce 1987, takže má za sebou už řádku prací. Teď je to mamina s dětmi na krku. Jestli se to nějak odrazila na její tvorbě, netuším. Možná se ale nechává inspirovat různě.
Téma mě zaujalo především proto, že jsem četla Parfém: Příběh vraha (kniha), jakožto příběh, který je založen na stejné zápletce, jen s poněkud odlišnými charaktery postav.

Kanade není vrah, který se snaží najít parfém, který vám umožní, aby vás všichni milovali, ale pomocí svého nosu vraha dokáže odhalit, nebo pomoci vystopovat příčinu strachu z parfémů či vyřešit další podivnou záhadu. Zajímavé, že?

Opravdu mě mrzí, že jsem se seznámila pouze se třemi příběhy. Zasloužilo by si to přinejmenším ještě jedno volume.

Kresba mě ale nijak zvlášť nezaujala. Není ničím vyjímečná, zkrátka klasické shoujo. Hlavní hrdina je také ztvárněn jako bišík, který sice někdy působí jako vylekané kuře a potřebuje ochranu, ale ve skutečnosti je to docela machr na aikido. Jeho sestřenka Anais je naopak typická macho girl, která nejde pro ránu daleko, ale jak se dozvídáme, nebylo to tak vždycky.
Charaktery hlavních postav jsou si navzájem protikladem a přitom jsou si dost podobní. Je to jedna z věcí, která se mi na téhle manze líbí.

Hodnocení na mangaupdates: 7,65 (176 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 7,46 (809 votes)
Moje hodnocení: 7 (Good)
 

1 person judged this article.

Comments

1 Aya Evans Aya Evans | Web | 4. december 2012 at 19:17 | React

Týjo, to je zajímavý příběh! Určitě se na tuhle mangu zaměřím, až nebudu mít co napráci. Ale nevím, jak mi to bude v Aj vyhovovat.. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama