Touko Kawai - Ano Kado Wo Magatta Tokoro

28. november 2012 at 23:25 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Just Around the Corner (Anglicky)
ŽÁNR: Romantické / Yaoi / School life (Školní život)
ROK VYDÁNÍ: 2007
STAV: 1 Volume (5 Kapitol + extra)

Kishimito Yuuya byl nucen vzdát se svého snu a přestat hrát na piáno po tom, co si prsty poranil při nehodě. Kiriyu během jednoho dne opustil přítel (který byl zároveň jeho šéfem) a vyhodili ho z práce, takže je v depresi. Náhodou na sebe narazí na ulici a díky svým neštěstím naváží fyzický vztah. A tenhle vztah postupně začne nabírat zcela jiný směr.

Asi jsem vedle Abe Miyuki našla další mangaku, která má silně naděláno na to, abych si udělala oltářík s jejím jménem. Touko Kawai má ale pár bodíků navíc, protože většina jejích prací jsou jedno popřípadě dvou volumovky, zatímco Abe Miuyki je hold na delší příběhy.Obě hlavní postavy jsou velice handsome a i jejich situace na první pohled překládá jakousi dějovou kostru, jak by se jejich vtah mohl vyvíjet. Jenže pak přijde šok. Když Kiriya dostane práci, tvrdí, že jde pouze o nějakou úředničinu a Yuuya mu zase tvrdí, že je mu devatenáct.
Dokážete si představit ten šok, když se Kiriya stane novým učitelem matematiky na střední, kterou náhodou navštěvuje Yuuya, kterému není devatenáct, ale šestnáct?

Tak se nám tady otevírá docela zásadní problém. Jedním z nich je velký věkový rozdíl, jelikož Kiriya je téměř třicetiletý chlápek a má se tahat s nějakým ušáčkem? Jenže ten ušáček je do něj fakt hodně zamilovaný a vypadá to, že se ho jen tak nezbaví.

Manga je v tomhle směru velmi úsměvná. Jde o jednoduchý příběh, nad kterým nestrávíte moc času, ale přesto vám utkví v paměti. Charaktery postav jsou sympatické, i když je v jistém směru trochu divný ten věkový rozdíl. Přesto je to jeden z kousků, který určitě stojí za přečtení.

Hodnocení na mangaupdates: 8,5 (433 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 8,13 (1 974 votes)
Moje hodnocení: 9 (Great)
 

1 person judged this article.

Comments

1 S c a r s S c a r s | Web | 19. december 2012 at 12:15 | React

Skvělá manga, sice jsem jí četla už hodně dávno, ale líbila se mi :D I přestože mám tendenci dost často zapomínat :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama