December 2012

Tonari no Kaibutsu-kun

31. december 2012 at 12:00 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: My Little Monster (Anglicky)
REŽISÉR: Hiro Kaburaki
PŮVODNÍ TVŮRCE: Robico
STUDIO: Brain´s Base
VYCHÁZELO: 2. 10. 2012 - 25. 12. 2012
ŽÁNR: Komedie / Romantické / Drama / Shoujo / Školní život
TÉMA: Přátelství / Škola / Vztahy
POČET DÍLŮ: 13

HODNOCENÍ: 8/10 (Very good | Velmi dobré)
Hodnocení na MyAnimelistu: 8,22 (20 690 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Příběh se točí kolem dívky Mizutani Shizuku, která se nezajímá o nic jiného, než o své známky a plány do budoucna. Chlapec jménem Haru Yoshida má ve třídě sedět vedle ní, jenže v první den školy chyběl. Čistě náhodou je vybrána Mizutani, aby mu přinesla výpisky a to vede Yoshidu k tomu, aby si myslel, že jsou z nich přátelé. Haru je ale ten typ, který vypadá hrozivě a u každého vzbuzuje strach. Jediná osoba, která ví, jaký ve skutečnosti je, je právě Shizuka. Jenže Shizuka ho dost okázala ignoruje. Jediné, co ji opravdu zajímá, jsou její studijní výsledky. Když tedy začne zjišťovat, že možná začíná k Yoshidovi něco cítit, docela to s ní zamává.

#9 | Opening týdne - Deadman wonderland

30. december 2012 at 18:04 | Destel |  Opening týdne
Kdo by řekl, že už je to měsíc, co jsem naposledy přidala příspěvek do tohoto nedělního meme. Budu si muset dávat větší pozor, protože je škoda, že jsem jich pár zmeškala.
Tento týden jsem objevila nebo spíš přeobjevila další dosti zajímavý kousek, který se mi dostal pod kůži.

#9 | DEADMAN WONDERLAND - One Reason by fade


Říjen 2012

21. december 2012 at 14:00 | Destel |  Filmy
S filmy to v říjnu bylo docela slušné. Jenže nebylo času napsat nějakou zpětnou reakci. Opět se mi teda filmových recenzí nakupilo takové množství, že jsem dokonce přemýšlela, že se na to vyprdnu. :p Ale jelikož stejně nemám co dělat (né, vůbec mě nečeká žádná zkouška, na kterou bych se mohla učit), tak proč to tady nezaspamovat filmama.

YOU´RE MY PET | NEONEUN PET

REŽISÉR: Byeong-gon Kim
ŽÁNR: Komedie / Romantický
ROK: 2011

ANOTACE
Eun-Yi je redaktorkou módního časopisu. Jednoho dne najde před svým domem tanečníka In-Ha, přítele jejího bratra, který nemá kde bydlet. Slíbí Eun-Yi, že jí bude dělat zvířecího mazlíčka za to, že ho nechá přespávat o ní doma. Eun-Yi v tom vidí způsob, jak se vyrovnat se ztrátou jejího zesnulého psa Moma. Věci se však zkomplikují, když se na scéně objeví její stará láska z vysokoškolských let.

Popravdě jsem první polovinu filmu nejspíš moc nepochopila, protože jsem stáhla titulky, které stály za prd. Přesto... ať už zní anotace jakkoli šíleně, mě se to docela zamlouvalo. Nejde o žádné celovečerní pecku, která by vám v hlavě zůstala ležet ještě nějaký pátek a ani to není film, který byste si chtěli pouštět stále dokola. Vyrovná se těm klasickým americkým romantickým komediím, které se přesně hodí na nudné večery.
Navíc se mi z nějakého důvodu Jang Keun-Suk do téhle role nehodil. Role Joon-Soo (Baby and I) mu podle mě sedla mnohem víc.

Veronica Rothová - Divergence

20. december 2012 at 21:18 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Divergent
PŘEKLAD: Radka Kolebáčová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Román
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: CooBoo | Albatros (Praha; 2012)
- V ZAHRANIČÍ: Katherine Tegen Books (New York; 2011)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Divergence (#1)
POČET STRAN: 344

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 15. 12. - 17. 12. (3 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Jedna z nejlepších žánru YA

ANOTACE
Chicago, budoucnost. Obyvatelé polorozpadlého města jsou rozdělení do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas si zvolit, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. beatrice zjišťuje, že ve společnosti, jež se jeví tak dokonalá, vzůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem. Způsobem, který ji ale může zničit. (Obálka)

Anime výběr | Zima 2012/2013

20. december 2012 at 19:21 | Destel |  Anime chart
Opět se nám přehouply sezóny a místo podzimu už je tu zima. Takže už se na světě objevil další anime chart z webu neregate.com a s ním samozřejmě dávka nových anime.

BOKU NO IMOUTO WA OSAKA OKAN

VYCHÁZÍ: Prosinec (21)
PODKLAD: Příručka (průvodce)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Chukei Shuppan ?
VYTVOŘILO: Charaction

ANOTACE
Kyousuke nějakou dobu žije v odloučení od své sestry Namiko. Teď se těší, že se s ní usmíří a budou žít zase společně, ale Namiko už není taková, jakou ji znal.

Jelikož jde o pětiminutové díly, říkám si, že nebude tak těžké tohle anime shlédnout. Navíc má jít o komedii a kresba mě hodně zaujala. Taky nevím, co si mám vyvodit z té příručky. Mělo by jít o nějaké rady nebo pravidla pro Osacké matky nebo jakýsi průvodce, který nabízí návod, jak se vypořádat s z lidmi z Osaky a především se stereotypními matkami. Fakt netuším, jestli to vůbec překládám správně, ale znělo mi to dost zajímavě na to, abych byla zvědavá, o co tady vůbec jde.

Joon-shik Yoon & Dong-hoon Kim - Veritas

12. december 2012 at 0:34 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Truth (Anglicky) | Pravda (Česky)
ŽÁNR: Akční / Drama / Ecchi / Bojová umění / Shounen / School life / Tragédie / Supernatural
ROK VYDÁNÍ: 2005
STAV: 10 Volume (81 kapitol)

Gangryong je středoškolák, který vždycky snil o tom, že bude nejsilnější. Má zálibů v tzv. psích zápasech, kde se mlátí hlava nehlava a jsou povoleny i ne zrovna čestné úmysly. Asi nikoho nepřekvapí, že Gaungryong většinou vyhrává.
Jednoho dne potká Yoochuna (Lightning Tiger), který ho začne učit EOTL - bojovému umění. O rok později se ho najdou divní lidé se zprávou, že je mistr zemřel, a jako jeho jediný student je musí následovat do školy, kde mají všichni zvláštní (bojové) schopnosti.

Manhwa Veritas je něco, na co běžný člověk koukne a řekne si: hej, to je zas o nějakém týpkovi, který někomu namlátí a bude z něho hrdina. Omyl.
Ačkoliv se jedná o shounen a bitek zažijeme více než dost, hlavní hrdina je v tomto případě oproti jiným stejného žánru hodně upozaděn.

Waiting on Wednesday #8 - Milion sluncí

5. december 2012 at 18:31 | Destel |  Waiting on Wednesday
Cílem je vybrat a představit knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Nesejde na tom, zda zrovna vychází nebo už je nějaký ten rok stará.
A jak už vyplývá z názvu meme, tyhle příspěvky budou přibývat ve středu. :) POŘÁDÁ: BREAKING THE SPINE

Tak to máme středu. Já jsem se seminárkou moc nepokročila. Ještě mi toho hodně zbývá, takže lapím v knihovně a potřebuju na chvíli dělat něco jiného než číst a číst a snažit se sto stránek dostat do deseti. :D Největší sranda na tom ale je, že vlastně nevím, jestli to píšu dobře nebo ne. No nevadí. Jedno mi ale náladu zkazit nemůže. Dneska jsem obdržela maximální počet bodů z test z prosemináře k buddhismu, takže čtyři kredity mám jisté. :D

Area no kishi

2. december 2012 at 13:08 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: The Knight in the Area (Anglicky)
REŽISÉR: Hirofumi Ogura
PŮVODNÍ TVŮRCE:
- ILUSTRACE: Kaya Tsukiyama
- PŘÍBĚH: Hiroaki Higano
STUDIO: Shin-Ei Animation
VYCHÁZELO: 7. 1. 2012 - 28. 9. 2012
ŽÁNR: Sportovní / Shounen / Komedie / Romantické
TÉMA: Fotbal / Zápasy / Škola
POČET DÍLŮ: 37

HODNOCENÍ: 7/10 (Good | Dobré)
Hodnocení na MyAnimelistu: 7,51 (4 832 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Aizawa Kakeru miluje fotbal. Jenže má staršího bratra, který je ve fotbale hodně uznávaný a považovaný za génia. Navíc hraje za národní tým. A jelikož se Kakeru kdysi při zápase zranil, odmítá se naplno pustit do hraní a raději dělá svému fotbalovému týmu manažera, nebo-li slečinku, která má vždy po ruce pití a ručníky, a hru pouze sleduje z povzdálí.
Jeho bratr Suguru se ale odmítá smířit s tím, že jeho malý bráška hodil fotbal za hlavu. Myslí si, že je Kakeru jediný, který od něj dokáže přijmout přihrávku a proměnit ji ve skóre. Podle něj je Kakeru "The Knight in the Area (Area no kishi)" neboli něco jako jezdec v šachu.
Jenže pak se stane něco, co Kakeru ani v nejměnším nečekal a přiměje ho to, aby se k fotbalu znovu vrátil...

1. 12. 2012 - Ty kokso, on už je prosinec

1. december 2012 at 19:58 | Destel |  Diary
Právě jsem si uvědomila, že do týdne musím odevdat seminárku a vypracovat ještě jedno heslo do křesťanství... a místo toho se tady seru s nových designem a přemýšlím nad nějakým článkem, který můžu odfláknout a zároveň předtírat, že jsem přidala něco strašně důležitého.
Alespoň, že už se mi podařilo něco zimního, protože ten minulý design byl pořádný krok vedle. Asi po třech dnech už jsem ho nemohla vystát, ale nedokázala jsem se dostat do té správné tvořivé nálady... Až pak, když jsem opět rozčetla One piece, vybafl tam na mě jeden obrázek Lawa a hned mi bylo jasné, jak layout bude vypadat. :D A jestli si zrovna teď myslíte, že nakonec vypadá úplně jinak, než původně měl, máte pravdu! Ale díky bohu za to.

On my wishlist #10

1. december 2012 at 18:50 | Destel |  On my wihlist
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu. (By Siky)

PÁN PRSTENŮ

JOHN RONALD REUEL TOLKIEN
#1 SPOLEČENSTVO PRSTENU
ANOTACE
Nechme se okouzlit strhujícím příběhem kouzelného prstenu, který hraje klíčovou roli v boji dobra a zla v dávné Středozemi. Nechme se pohltit Středozemí, obdivujme se zoufalému hrdinství malého hobita, který jediný se může pokusit donést temný prsten tam, kde bude možné ho zničit, strachujme se, že by snad svůj úkol splnit nedokázal a nezachránil Středozemi před přílivem tmy, která by její obyvatele uvrhla do otroctví a beznaděje. Nechme se okouzlit - Pán prstenů nám tu možnost dává, nezávisle na tom, jestli jsme seriózní dospělci nebo dychtivé a naivní děti.

#2 DVĚ VĚŽE
ANOTACE
Druhý díl světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy. Druhá část Pána prstenů vypráví, jak se vedlo každému členu Společenstva Prstenu od jeho rozbití až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části.

#3 NÁVRAT KRÁLE
ANOTACE
Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Hobit Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. Tento díl je doplněn letopisy, rodokmeny, a rejstříkem ke všem částem. Navazuje na titul Dvě věže.

PROČ ZROVNA TYHLE?
Proč se vůbec ptát? Stydím se, že jako hrdý geek nemám na poličce tyhle skvosty, které položily základy všem dalším knihám, které přišly po nich. I když jsem popravdě větší zastánce filmů, protože jsem je prostě viděla dřív, než jsem měla možnost přečíst si knihu... ale to neznamená, že si nemyslím, že jsou skvělé.
Mnohem více mě bavil Silmarillion, který mi poskytl nové informace, něco, co jsem ještě nevěděla... takže dokonce přemýšlím nad koupí všech Tolkienových knih. Ale až někdy po hodně tučné výplatě. :)

Zdroje: Obálky ze stránky kosmas.cz | Recenze z www.databazeknih.cz