Anime výběr | Zima 2012/2013

20. december 2012 at 19:21 | Destel |  Anime chart
Opět se nám přehouply sezóny a místo podzimu už je tu zima. Takže už se na světě objevil další anime chart z webu neregate.com a s ním samozřejmě dávka nových anime.

BOKU NO IMOUTO WA OSAKA OKAN

VYCHÁZÍ: Prosinec (21)
PODKLAD: Příručka (průvodce)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Chukei Shuppan ?
VYTVOŘILO: Charaction

ANOTACE
Kyousuke nějakou dobu žije v odloučení od své sestry Namiko. Teď se těší, že se s ní usmíří a budou žít zase společně, ale Namiko už není taková, jakou ji znal.

Jelikož jde o pětiminutové díly, říkám si, že nebude tak těžké tohle anime shlédnout. Navíc má jít o komedii a kresba mě hodně zaujala. Taky nevím, co si mám vyvodit z té příručky. Mělo by jít o nějaké rady nebo pravidla pro Osacké matky nebo jakýsi průvodce, který nabízí návod, jak se vypořádat s z lidmi z Osaky a především se stereotypními matkami. Fakt netuším, jestli to vůbec překládám správně, ale znělo mi to dost zajímavě na to, abych byla zvědavá, o co tady vůbec jde.

BAKUMATSU GIJINDEN ROMAN

VYCHÁZÍ: Leden (7)
PODKLAD: Pachinko game
PŮVODNÍ TVŮRCE: ?
VYTVOŘILO: TMS Entertainment

ANOTACE
Příběh spadá do období nazývané Genroku, tedy konec 19. století. Manjiro má dvě tváře. Během dne pracuje jako pomocník pro lidi žijící v Kjótu, ale také tajně vymáhá majetek od vlivných lidí, kteří ho nejspíš získali na úkor obyčejných lidí. Tak se mu nejspíš podaří zapojit do celostátního spiknutí.

Tohle také vypadá na docela zajímavé klání. Doufám, že to bude mnohem lepší než Brave 10 a také mnohem lepší než DN Angel. Historické fantasy anime se nevidí zase tak často, ale dosud jsem nenašla žádný kousek, který by opravdu stál za to (ale je to taky možná tím, že jsem jich moc neviděla).

MONDAI-JI-TACHI GA ISEKAI KARA KURU SOU DESU YO?

VYCHÁZÍ: Leden (11)
PODKLAD: Light novel (povídka)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Taro Tatsunoko
VYTVOŘILO: Diomedea

ANOTACE
Izayoi Sakamaki je kluk, který je znuděn naším světem. Jednoho dne obdrží obálku, po jejímž otevření se přenese do jiného alternativního světa. Tam zjistí, že se to samé stalo ještě dvěma dalším lidem. Mlčenlivé dívce jménem Yo Kasukabe a její kočce a taky namyšlené dívce jménem Asuka Kudo. Všichni jsou dost "problémové děti". A vypadá to, že je svolala dívka jménem Kuro Usagi (Černý králík), aby jí pomohli svrhnout ďábla.

Tohle má opravdu šílený název. Z nějakého důvodu mi to připomíná klasické anime o počítačových hrách typu Accel wold nebo něco jako Mawarupenguin drum. Ani jedno mě nijak nebavilo. Děj tohoto anime mě taky nijak zvlášť nenalákal. Ale docela na mě zapůsobilo, že mají svrhnout ďábla, takže jsem na to docela zvědavá. Když už nic, tak to snad bude něco jako japonská adaptace Alenky v říši divů. :D

CUTICLE DETECTIVE INABA

VYCHÁZÍ: Leden
PODKLAD: Manga (2008)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Mochi
VYTVOŘILO: ZEXCS

ANOTACE
Soukromý detektiv Hiroshi Inaba je uměle stvořená bytost s geny člověka a vlka. Dokáže získávat informace na základě vlasů lidí. Má na ně vlastě doslova úchylku. Od typu a barvy vlasů, které sní, se také odvíjejí jeho zvláštní schopnosti. Dříve byl zaměstnán u policie, ale teď vede soukromou detektivní agenturu s pomocí jeho sadistické sekretářky Yuuty (transvestita) a poměrně normálního teenagera Keie, který brigádničí v kanceláři.
Jeho hlavním nepřítelem je Don Valentino - zlá koza s chutí po penězích.

Jestli si říkáte, že tohle vypadá na pořádnou šílenost, tak to tak nejspíš i bude. Ale ze všech nových anime mě to zatím zaujalo úplně nejvíc. Miluju navíc červenovlasé postavy a Inaba je navíc křížený vlkem, takže omg, tohle musím vidět! :D Nevím sice, co znamená ta koza (jestli to je vůbec koza), a taky se tam má objevit nějaký samuraj s pytlem na hlavě. Prostě od tohoto anime čekám hodně...

YAMA NO SUSUME

VYCHÁZÍ: Leden
PODKLAD: Manga (2011)
PŮVODNÍ TVŮRCE: S(h)iro
VYTVOŘILO: 8-Bit

ANOTACE
Příběh vypráví o dvou dívkách. Aoi, která má strach z výšek a raději zůstává doma a Hinatě, která miluje hory. Rozhodnou se, že spolu na jednu horu vylezou, aby odtamtud viděly ranní slunce, jak to dělaly, když byly malé.

Opět jde o petiminuté díly, což mi přijde docela vhodné. Příběh, který spočívá pouze ve vyšplhání na horu si asi ani víc nezaslouží. Přesto jsem na tohle hodně zvědavá. Kresba vypadá velice příjemně a i samotná zápletka (jestli se tomu tak dá říkat) mě docela navnadila. Předpokládám, že půjde především o jejich vztah a překonání svých fóbií. Žánrově to ale spadá do vícero kolonek. Dost mě překvapilo shoujo ai a komedie.

AMNESIA

VYCHÁZÍ: Leden
PODKLAD: Hra
PŮVODNÍ TVŮRCE: ?
VYTVOŘILO: Brains Base

ANOTACE
Hlavní hrdinka Heroine se 1. srpna probudí a zjistí, že ztratila všechny své vzpomínky. Vzápětí se před ní objeví "duch", který si říká Orion. Heroine se pod jeho vedením snaží získat zpět svoje vzpomínky na minulost. Po jednom telefonátu zjišťuje, že má nejspíše přítele, ale jméno na displeji mobilu jí nic neříká...

Tady opět zapůsobila grafika (neboli obrázky), která mě zaujala mnohem více než nějaký děj. Ale ve srovnání s jinými i tady je děj víceméně lákavý. Přesto si netroufám odhadovat, o co tady půjde. Romantika a shoujo mi dávají dohromady něco podobné jako Kaichou wa maid-sama, ale podle obrázků si nemyslím, že by šlo o něco podobného. Což mě nutí se na tohle docela těšit.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama