Area no kishi

2. december 2012 at 13:08 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: The Knight in the Area (Anglicky)
REŽISÉR: Hirofumi Ogura
PŮVODNÍ TVŮRCE:
- ILUSTRACE: Kaya Tsukiyama
- PŘÍBĚH: Hiroaki Higano
STUDIO: Shin-Ei Animation
VYCHÁZELO: 7. 1. 2012 - 28. 9. 2012
ŽÁNR: Sportovní / Shounen / Komedie / Romantické
TÉMA: Fotbal / Zápasy / Škola
POČET DÍLŮ: 37

HODNOCENÍ: 7/10 (Good | Dobré)
Hodnocení na MyAnimelistu: 7,51 (4 832 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Aizawa Kakeru miluje fotbal. Jenže má staršího bratra, který je ve fotbale hodně uznávaný a považovaný za génia. Navíc hraje za národní tým. A jelikož se Kakeru kdysi při zápase zranil, odmítá se naplno pustit do hraní a raději dělá svému fotbalovému týmu manažera, nebo-li slečinku, která má vždy po ruce pití a ručníky, a hru pouze sleduje z povzdálí.
Jeho bratr Suguru se ale odmítá smířit s tím, že jeho malý bráška hodil fotbal za hlavu. Myslí si, že je Kakeru jediný, který od něj dokáže přijmout přihrávku a proměnit ji ve skóre. Podle něj je Kakeru "The Knight in the Area (Area no kishi)" neboli něco jako jezdec v šachu.
Jenže pak se stane něco, co Kakeru ani v nejměnším nečekal a přiměje ho to, aby se k fotbalu znovu vrátil...


Area no kishi je letošní anime, které začalo být vysíláno na jaře. Od té doby se odvysílalo 37 dílů, ale z mně neznámých důvodů, bylo anime ukončeno. Je to docela škoda, protože je to useknuté uprostřed děje. Studio Shin-Ei Animation navíc není nijak známé a na svém kontu nemá moc slušných kousků (já neznám ani jedno) a tímhle předčasným ukončením si ze mě zrovna fanouška neudělali.

Area no kishi je jedno z těch typických sportovních anime, na která v poslední době začínám narážet stále častěji. V tomhle žánru je hodně těžké vymyslet něco neotřepaného a zároveň hlavní hrdiny nastínit tak, aby byli stále za borce, ale ne zas tak moc. Takže je nutné, aby občas prohráli, pak trénovali a vrátili se úplně jiní a připraveni všechny porazit, což se taky většinou stane. Nic nového, nic zajímavého. Přesto mě Area no kishi v začátečních dílech opravdu překvapilo a zápletka mě velmi bavila. Do typického shounenu se to zvrtlo až potom.

Aizawa Kakeru je hlavní postavou. Přesto se mi líbí, že se v anime dává prostor všem postavám. Nebo mi to tak možná připadá, protože Kakeru není nijak charizmatický, i když je nadaný jistými vlastnostmi, se kterými vyčnívá. V tom množství postav se někdy docela ztrácí.
Jeho příběh ale tenhle nedostatek charismatu vyvažuje. Jak už jsem zmínila v anotaci, stalo se něco, co nikdo nečekal a tahle událost dala vlastně směr celému příběhu. Bez této události by šlo jen o další tuctový sportovní cosi, co se snaží vydrápat mezi kvalitu. Musím ale říct, že k tomu má stále docela slušně našlápnuto, po druhé polovině to šlo celé do háje (a pokud ne do háje, pak to začala být docela nuda). Ráda bych se dočkala nějakého pokračování, ať vím, kam nakonec s tím.

Mimo hlavní postavu se v příběhu vyskytují i další hráči. To, co ostatním anime chybí ale v Area no kishi je docela na slušné úrovni, jsou charaktery ženských postav. Ale ani v tomhle případě to není úplně stoprocentní. Stále by bylo co zlepšovat. Nana Mishima mi občas připomíná takový ten typ ala Hermiona Grangerová, všechno vím a všechno znám. Mai-chan, což je druhá a poslední ženská postava v tomhle anime, která stojí za zmínku, už je na tom s charakterem o něco lépe.
I vyobrazení hráčů týmu Inoshimy se mi líbí. Anime je v tomhle směru velmi úsměvné a díky Arakimu se častokrát i zasmějete z plna hrdla.

Velkým tahounem je také grafika. Je opravdu radost dívat se na všechny ty triky s balonem; postavy se hýbou vcelku realisticky.
Taky je nejspíš nutno říct, že jsem se díky tomuto anime začala dívat na fotbal úplně jinak. Pochopila jsem, že to není jen tupé honění se za balonem, ale skrývá to v sobě hodně velkou dávku strategie a týmové hry, i když to tak vůbec nemusí vypadat.

OPENING:
A teď bacha, máme tu třiceti sedmi dílné anime a jen jeden opening. Tohle se mi ještě nestalo. Navíc jde o opening, který považuju za jeden z nejlepších. Vážně jsem si ho hodně oblíbila. Písnička je po pár posleších nesmírně chytlavá. Vůbec mi nedělalo problém nechávat si opening hrát, i když jsem se těšila na další pokračování.
Animace mohla sice o něco lepší, ale i tak si myslím, že je to docela slušné.
ENDING:
A Ending snad ani nebyl... ?


PROČ JSEM SE ROZHODLA PODÍVAT NA TOHLE ANIME?
Opravdu nevím, co mě vedlo k tomu, že jsem se na tohle anime začala dívat. Matně si pamatuji, že když jsem otevřela stránku animecrazy.com, byl odkaz na Area no kishi nejspíš někde na hlavní stránce. A po prvním dílu mě to docela chytlo, takže jsem se dívala dál.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVA?
Mezi nejoblíbenější postavu patří Ryuuichi Araki, který trpí Jo-jo efektem. Ale i když má pupek jako hrom, pořád je to jeden z nejlepších hráčů v týmu a jeho osobnost příběhu pomohla z bahna do nebes. I když dalším postavám nemám nic moc co vytknout, za pozornost podle mě stojí jen Araki. Zbytek mi přijde ve srovnání s ním takový nijaký.

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA?
V tomhle anime není vyloženě nepřítel, vůči kterému bychom mohli směřovat naši nenávist. A hlavní hrdina těžko bude cítit něco podobného vůči svým protihráčům. Hold tady prostě nebyl nikdo.

NEJLEPŠÍ SEIJUU
Jun Fukuyama je dabér s velkou řádkou rolí. V Area no kishi byl hlasem Suguru Aizawi
v jiných anime například Grell (Kuroshitsuji), Yukio Okumura (Ao no exorcist) apod. Yuko Sanpei je ženské jméno a opět se ukázalo, že ženy dokážou dabovat i mužské postavy. V tomhle případě šlo o Kakeru Aizawu. Pro mě byl ale největším oříškem dabér Arakiho - Akira Ishida. Kromě toho, že daboval Zerefa (Fairy tail), Ryunosukeho Uryu (Fate/zero) nebo Kotarou Katsuru (Gintama), poznala jsem tam Gaaru (Naruto), což je podle mě docela úspěch. Většinou mi dělá problém soustředit se na hlasy, ale tady to bylo jasné jako facka. :D

Kakeru Aizawa je mladší bratr Suguru Aizawi. Původně byl útočníkem, ale kvůli jeho levačce, kterou si zranil, přestal hrát. Místo toho alespoň pokračoval v týmu jako manažer. Jeho láska k fotbalu ale začíná vyplouvat na povrch, když se do Japonska vrátí jeho přítelkyně z dětství Nana Mishimo. Připomene mu roky, kdy hrávali fotbal proto, že je to baví. A je mu oporou v nejtěžší chvíli jeho žiovat...


Nana Mishima je dětskou přítelkyní obou bratrů. Kvůli jejímu jménu jí dali přezdívku Sedm. Po tom, co se vrátila z Los Angeles, začala dělat týmu manažera a vystřídala tak Kakerua. Fotbal umí hrát fakt dobře a hře rozumí téměř na stejné úrovni jako trenér. Také má velmi záhadný vztah k Leonardu de Silvemu, který patří mezi špičkové fotbalisty.Ryuuchi Araki je jeden ze studentů školy Inoshima. Kakeru si vybral tuhle školu, aby se seznámil s hráčem, který údajně dokáže vybrat finální přihrávku od Sugureho. Tenhle hráč ale nechal fotbalu a přibral pár kilo, takže je teď z něj pořádný tlouštík. Navíc škola má dva týmy, které spolu soupeří o tom, kdo bude zápasit v regulérních zápasech. Nakonec se ukáže, že Araki stále fotbal miluje a rozhodne se k němu znovu vrátit.


Mai Murasaki má také nějaký blíže nespecifikovaný vztah k Leonardu de Silva. Do Japonska přijela na žádost Nadeshiko Japan, reprezentačnímu ženskému týmu. Z nějakého důvodu se upne na Aizawu a pronásleduje ho na každém kroku. A to tak, že se téměř stane stejně důležitým členem Inoshimi jako Nana. Navíc hraje mnohem líp než většina kluků.

ZDROJE:
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=13559
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Knight_in_the_Area
OBRÁZKY:
http://www.animeph.com/list-area-no-kishi.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-MlGuEp2mbHc/T3p7y95UoyI/AAAAAAAA8rw/2kddhVF1Ack/s1600/Area+no+Kishi+-+13+-+Large+01.jpg
http://img37.imageshack.us/img37/5374/screenshot20120218at111.png
http://lh6.ggpht.com/-MY9UcqqEUwY/Tz9MJWohQoI/AAAAAAAAxrk/MBz_nBN9JIw/Area%252520no%252520Kishi%252520-%25252007%252520-%252520Large%25252017%25255B2%25255D.jpg
http://media.animevice.com/uploads/1/12218/508692-aizawa_kakeru_large.png
http://cdn.myanimelist.net/images/characters/7/151021.jpg
http://www.tumblr.com/tagged/araki-ryuichi?before=1340903284
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120909021818/areanokishi/images/d/da/MurasakiMai.png
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama