January 2013

William Shakespeare - Kupec benátský

30. january 2013 at 23:55 | Destel |  Cestou necestou s povinnou četbou
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Merchant of Venice
PŘEKLAD: Martin Hilský
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie / Drama
ŽÁNR: Světová literatura / divadelní hra
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Academia (Praha; 2007)
VYDÁNÍ: čtvrté
POČET STRAN: 98

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 2 dny
REAKCE PO DOČTENÍ: Shakespeare opět nezklamal

ANOTACE
Benátky, 16. století. Mladý kupec Bassanio prohýřil veškerý svůj majetek a jeho jedinou nadějí, jak se dostat ze složité životní situace, je uzavřít sňatek s bohatou a krásnou Porcií. Na to, aby se mohl ucházet o její ruku, potřebuje ovšem peníze. Jeho přítel, vážený kupec Antonio, se za něj zaručí u starého lichváře Shylocka a patřičný obnos pro Bassania získá. Sám se tím ovšem dostane do velkých obtíží, když nemůže půjčku včas vrátit. Lakotný a zlý Shylock totiž důsledně trvá na dodržení podmínek smlouvy a cena, kterou mu má Antonio zaplatit, je skutečně bolestná…

Super lovers | Kapitola 1.

30. january 2013 at 17:32 | Destel |  News
Radujte se smradi! Po dvou dnes ustavičného ignorování mojí seminárky a vytrvalé práce jsem dopřekládala první kapitolu! A věrte mi, že dlouho asi další neuvidíte. Jednak nemám vyčištěné stránky, a právě jsem zjistila, že jsem si asi smazala i téměr dokončený překlad. Doufám, že to ještě někde najdu.
A abyste věděli, myslím si, že jsem si s tím dala fakt práci. Čerpala jsem se dvou různých verzí v angličtině, takže si věřím, že jde z mé strany vyloženě o dokonalost. :D Tolik času jsem tomu dřív nevěnovala. Asi to bude tím, že chci, aby tahle manga byla prostě dokonalá. Dokonce jsem čistila i znaky citoslovcí, aby tam nezavazely. A to kódování galerie byla sranda taky sama o sobě. Ale jsem ráda, protože internetovým galerkám se, zdá se, nedá věřit. Takhle mám jistotu, že se to nikam neztratí.


POZN: HESLO PRO STAHOVÁNÍ JE: "Banzai" (bez uvozovek)

Super lovers

29. january 2013 at 15:01 | Destel
AUTOR: Abe Miyuki
ŽÁNR: Komedie / Drama / Yaoi
ROK VYDÁNÍ: 2009
STAV: stále vychází
DOWNLOAD: www.mangafox.com | www.september.strawberrywine.org

ANOTACE
Haru Kaidou přijede na prázdniny ke své matce do Kanady, kde zjistí, že adoptovala osmiletého kluka jménem Ren. Ren je mimořádně nespolečenský, málo mluví, neustále běhá někde venku se psi a odmítá se koupat. Má za sebou temnou minulost, na kterou si nepamatuje. Poté, co stráví prázdniny s Haruem se stane mnohem otevřenějším. Slíbí si, že Ren přijede za Haruem do Japonska a budou spolu žit jako rodina. Jenže dodrží Haru svůj slib?

ČÍTÁRNA >>

1. Volume
Kapitola 1. - ONLINE | DOWNLOAD [30.1.2013]
Kapitola 2. - ONLINE | DOWNLOAD
Kapitola 3. - ONLINE | DOWNLOAD

POZN: HESLO PRO STAHOVÁNÍ JE: "Banzai" (bez uvozovek)

# Den 8 | Postava, které se nejvíce podobám

28. january 2013 at 16:22 | Destel |  30 days One piece challenge
Ačkoliv mi tahle otázka v knižní challenge dělá hrozné problémy, tady jsem si byla odpovědí ihned jistá. Možná je to tím, že jsem se na OP začala dívat zase od začátku. A při té příležitosti se snažím stáhnout všechny díly... Ale něco jsem si u toho taky uvědomila.
Jsem strašný zbabělec. Je to jedna z těch vlastností, za které se stydím, ale už to tak prostě je. Takže i když mi Coby lezl od začátku hodně na nervy, musím prostě uznat, že jeho osobnost je mi hodně podobná. Nejsem takový pesimista jako on, ale prostě se bojím udělat krok v před a jít si za svým snem. Nemyslím si, že by dosáhnutí tohoto snu bylo nemožné, ale problém je v tom odhodlání. Takže mladý Coby je taková moje postava, z které bych si chtěla vzít příklad. On totiž nakonec dokázal překonat sám sebe a dosáhnout až k Luffymu.


Listopad 2012

28. january 2013 at 15:41 | Destel |  Filmy
Vypadá to, že jsem s recezemi na filmy hodně zaspala. Je fakt, že jsem to trochu dobabrala, protože jsem jaksi přehlídla dobrou polovinu, kterou jsem viděla ještě v říjnu, takže mi teď nezbývá, než je hodit do listopadu. Alespoň jich bude víc, protože listopad nebyl moc bohatý...

POŠLI TO DÁL | PAY IT FORWARD

REŽISÉR: Mimi Leder
ŽÁNR: Romantický / Drama
ROK: 2000

ANOTACE
Děj amerického snímku se odvíjí od neobvyklé situace. Novinář Chris Chandler přijde při policejní akci o své auto. Vzápětí mu zcela neznámý muž věnuje svého jaguára a nic za to nechce. Tato zdánlivě nepochopitelná akce však má svůj začátek před čtyřmi měsíci. Tehdy malý Trevor nastoupil po prázdninách do sedmé třídy. Nový učitel, poznamenaný popáleninami na tváři, zadá žákům zvláštní úkol. Mají vymyslet způsob, jak změnit svět kolem sebe. Po dlouhém vymýšlení Trevor najde takový, který by mohl skutečně fungovat. Začne hned sám u sebe, když přivede k sobě domů bezdomovce Jerryho. Najde si ještě další "své" dva lidi, kterým chce pomoci. Místo díků by mohli poslat pomoc dál. Jenomže výsledky pokusu o nápravu okolí Trevora zklamou a ani se mu nepodaří dát dohromady osamělou matku se svým učitelem. Zdá se, že svět nemůže nikdy být lepší a takový, jaký by si přál. V komorním psychologickém snímku s výrazným morálním akcentem zazáří tři herecké osobnosti - Kevin Spacey, Helen Huntová a dětská herecká hvězda Haley Joel Osment, známý především ze snímku Šestý smysl.

Přiznám se, že jsem na tenhle film koukala tak na půl oka, když jsem se učila. Jde hlavně o to, že se mi líbí ta myšlenka filmu. Jinak je to průměrný film. Znovu bych se na něj už asi nepodívala. Taky jde o celkem starý film, takže je nutné ho brát trochu s rezervou.
Herecké obsazení slibovalo, že to nebude špatné.
Bylo by fajn občas zkusit něco podobného i v reálu. Kolikrát se jenom díváme, když někdo potřebuje pomoct a bojíme se, že by nám ta laskavost nebyla vrácena. Způsob, jakým to Trevor vymyslel, není sice dokonalý, ale jak je vidět, alespoň trochu to pomůže.

# Den 7 | Oblíbená loď

27. january 2013 at 22:03 | Destel |  30 days One piece challenge
Abych pravdu řekla, na loďe jsem se nikdy moc nesoustředila. Kromě vlajky jsou většinou všechny dost podobné. Samozřejmě jsem od začátku měla ráda Merry, i když mě její vzhled nijak neuchvátil. Líbilo se mi, že je to originální loď. Koneckonců mandarinky nerostou jen tak na každé lodi.
Sunny už je úplně jiná kapacita. Díky Frankeymu se z ní stala totální bojová loď, ale líbí se mi, že si zachovala něco ze vhledu Merry. Po celou dobu, kdy sledujete posádku si i k lodi vytvoříte nějaký vztah, takže jsem byla fakt ráda, že Merry tak úplně nezmizela.

Sword art online

24. january 2013 at 0:23 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: SAO
REŽISÉR: Tomohiko Ito
PŮVODNÍ TVŮRCE: Reki Kawahara
STUDIO: A-1 Pictures
VYCHÁZELO: 7. 7. 2012 - 22. 12. 2012
ŽÁNR: Akční / Dobrodružné / Shounen / Fantasy / Romantické
TÉMA: Hry / Online / MMORPG / Virtuální svět / Bojování
POČET DÍLŮ: 25

HODNOCENÍ: 9/10 (Great | Skvělé)
Hodnocení na MyAnimelistu: 8,39 (67 032 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Sword art online se nazývá počítačová MMORPG hra, do níž se připojuje pomocí zařízení zvaného NerveGear. Tohle zařízení dokáže snímat uživatelův mozek a pohybovat tak postavou ve hře. Díky tomu si člověk dokáže hru vychutnat tak, že se ocitne ve hře a je sám svojí postavou.
Na trhu je ale pouze deset tisíc kusů, které z obchodů zmizeli závratnou rychlostí. Všichni očekávají úžasný zážitek, což se s prvním přihlášením do hry stane opravdu skutečností. V den spuštění hry je jim tvůrcem oznámeno, že se ze hry nemohou odhlásit. A co je důležitější, pokud zemřou ve hře, zemřou i ve skutečnosti. Jediným způsobem, jak se dostat zpět do reality je hru dohrát do konce.

Sweet | 3. kapitola

23. january 2013 at 19:21 | Destel |  News
Vzhledem k tomu, že bych měla opravovat seminárku a učit se na zkoušky, nastal ideální čas, kdy můžu prokrastinovat. Takže se stalo, že jsem dopřekládala i poslední kapitolu mangy Sweet.
Tak se tedy stalo, že jsem oficiálně dokončila svůj první překlad.
Přiznám se, že jsem si myslela, že to zvládnu mnohem dřív. Taky jsem myslela, že první mangou, kterou dotáhnu do konce bude Innocence bird, ale už si nejsem tak úplně jistá, jestli ji vůbec dopřekládám. Jelikož tuhle mangu už někdo jiný dopřekládal do konce, nemám na pokračování v překladu zrovna dvakrát chuť. Navíc už mám za sebou dopřekládanou polovinu první kapitoly Super lovers, takže tímhle budu pokračovat.
A Sweet? Tuhle mangu jsem si vybrala kvůli dobré kvalitě a celkově hezké kresbě. Nic jiného mě k tomu netáhlo. A prostě jsem si chtěla zkusit přeložit nějaké to yaoi... A nevím, jestli k tomu ještě někdy páchnu. Nedělá mi problémy yaoi číst, ale při překládání mi došlo, že je docela složité přijít s nějakým duchaplným překladem některých vzdechů... no a tak podobně. V některých momentech mi opravdu přišlo, že překládám porno a vždycky si vzpomněla na Slunce, seno... :D
Taky se přiznám, že je tohle docela odfláklý překlad, berte v úvahu, že první kapitoly jsou prostě moje prvotiny a tuhle poslední jsem už chtěla mít rychle z krku, takže jsem se taky nijak zvlášť nesnažila...
A vím... jsou tam gramatické a stylistické chyby, ale čert to vem.


POZN: HESLO PRO STAHOVÁNÍ JE: "Banzai" (bez uvozovek)

Inu x Boku SS

12. january 2013 at 14:49 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Youko x Boku SS (Japonsky) | Inu x Boku Secret Servise
REŽISÉR: Naokatsu Tsuda
PŮVODNÍ TVŮRCE: Coca Fujiwara
STUDIO: David Production
VYCHÁZELO: 12. 1. 2012 - 29. 3. 2012
ŽÁNR: Romantické / Komedie / Supernatural / Drama / Shounen
TÉMA: Láska / Nadpřirozené bytosti / Škola / Vztahy
POČET DÍLŮ: 12

HODNOCENÍ: 9/10 (Great | Skvělé)
Hodnocení na MyAnimelistu: 7,85 (24 890 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Maison de Ayakashi neboli Dům démonů je místo, které je velmi silně chráněno. Žijí v něm totiž potomci lidí a démonů, kteří mají právě silnou démonní krev, díky které se mohou přeměnit do jiné podoby a samozřejmě mají v porovnání s lidmi o hodně větší sílu a výdrž. Čas od času se na toto místo snaží nějaký ten démon zaútočit. Každý z obyvatel má tedy svého soukromého ochránce (jde taky o potomky bohatých rodů).
Ririchiyo Shirakiin přijela s úmyslem osamostatnit se, což se jí moc nedaří, protože se na ni hned první den nalepí Soushi Miketsukami, který se snaží být jejím osobním strážcem, který pro ni udělá cokoliv. Ririchiyo moc dobře ví, že má jednu velmi špatnou vlastnost kvůli které nemá žádné přátele a tak se stane, že by jí s tímto problémem mohli další obyvatelé Domu démonů pomoci.

# Den 6 | Oblíbená písnička nebo theme soundtrack

11. january 2013 at 15:59 | Destel |  30 days One piece challenge
Tohle opět bylo velmi snadné. Všechny písničky, které kdy ve One piece zazněly se téhle nevyrovnají, ale ani jedna není špatná. Aby byla špatná, musel by být špatný i příběh, což jak víme není. Spíše jsem se na ně nikdy nezaměřovala, soundtracky mě tady nijak neoslovily, spíše jsem si vždycky všímala openingů. Ovšem theme soundtrack One piece je v podstatě totožný s openingem, který se táhne od začátku a nejspíš až do konce.
Ovšem i ostatní soundtracky příběh podtrhují a dodávají mu šťávu. Minimálně jeden bych poznala, kdyby mi ho někdo pustil a ptal se, ze kterého anime je.
Bink´s sake mi ale zůstane už navždy v paměti.

# Day 11 | Kniha od tvého oblíbeného autora

9. january 2013 at 18:18 | Destel |  30 Day book challenge
Ani nad touhle knihou jsem nemusela moc dlouho přemýšlet, i když oblíbených autorů mám spoustu a jejích knich je dvakrát tolik. Mám ale pocit, že o tom autorovi a jeho knihách zase tak moc lidí neví, což je obrovská škoda. Zasloužil by se být vychvalován stejně jako Tolkien. Podle mě jde o člověka s opravdu velkou fantazií, který má navíc na svém seznamu opravdu slušný počet vydaných knih.

# Den 5 | Oblíbená mužská postava

9. january 2013 at 10:00 | Destel |  30 days One piece challenge
Vybrat ženskou postavu bylo jednodušší, protože jich moc není. One piece má ovšem spoustu mužských postav, které je možné si oblíbit. Je mi trochu trapné, znovu jmenovat Zora, přestože jde opravdu o moji nejoblíbenější mužskou postavu z celého anime, ale už jsem ho jmenovala jako nejoblíbenější postavu z posádky Slamáků. A jelikož je tu těch postav dost, řekla jsem si, že dám šanci někomu dalšímu.
I když se tohle hodí pro to, abych zvolila Luffyho, stále se mi do toho nějak nechce. Přestože ho mám ráda, pořád je to hlavní postava, kterou musíte mít automaticky rádi, protože bez něj to prostě nejde. Takže jde o to, vybrat ještě někoho třetího.

# Den 4 | Oblíbená ženská postava

8. january 2013 at 18:51 | Destel |  30 days One piece challenge

Oukej, tohle bylo docela těžké. Nemohla jsem se rozhodnout mezi Nami a Robin. Tyhle dvě jsou vlatně pořádně jediné ženské postavy v celém anime. Samozřejmě se jich tam ukáže víc, ale v paměti mi kromě těchto dvou zůstala akorát Vivi, která aspoň za něco stála. Zbytek žen jsou pirátští kapitáni a jejich vzhled vás prostě nedonutí je mít rád. I když Alvida potom snědla ďáblobo ovoce a stala se z ní kočka, její osobnost přesto nedávala předpoklady k oblíbenosti. A pak si pamatuji pár ženských postav, které byly členkami Baroque Works nebo CP9. Taky se mi vybavuje pouze Perona z Thriller barku, která mi ze začátku dost lezla krkem, ale jakmile se objevila vedle Zora, byla docela sranda.

# Day 10 | Kniha, která změnila tvůj život

8. january 2013 at 17:52 | Destel |  30 Day book challenge
Ani nad otázkou, která kniha změnila můj život jsem nemusela nijak zvlášť přemýšlet. Tahle odpověď byla snadná. Ačkoliv byste nejspíš čekali nějakou fantasy knihu, která mě donutila vůbec začít číst nebo něco podobného.
Kniha, kterou jsem vybrala mě změnila trochu v jiném smyslu. Donutila mě dívat na svět trochu jinýma očima a nejspíš díky ní jsem právě tam, kde jsem teď.

Setona Mizushiro - 1999 Shanghai

8. january 2013 at 10:00 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Rok 1999 v Šanghaji (vlastní snaha o překlad)
ŽÁNR: Akční / Drama / Romantické / Yaoi / Tragédie
ROK VYDÁNÍ: 1996
STAV: 4 Volume (17 kapitol)

Hodnocení na mangaupdates: 8,41 (240 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 7,59 (421 votes)
Moje hodnocení: 10 (Masterpiece | Vynikající)

Příběh se začíná odehrávat roku 1999 sedmého července v Šanghaji. Existují zde dva znepřátelené gangy, které bojují proti sobě. Nicméně existuje jakási zóna, kde se "neválčí". Tady se právě potkají Dawu z Xianglongji a Xiaoxuem, který je součástí Toulonského gangu. Ani jeden netuší, že jsou nepřátelé… ale mají to brzy zjistit.
A i když to zjistí a přiznají si, že se milují, stále zůstávají nepřáteli a jejich gang, který je jejich rodinou, pro ně stále zůstává na prvním místě. Kam v tomhle stavu může jejich vztah směřovat?