# Day 10 | Kniha, která změnila tvůj život

8. january 2013 at 17:52 | Destel |  30 Day book challenge
Ani nad otázkou, která kniha změnila můj život jsem nemusela nijak zvlášť přemýšlet. Tahle odpověď byla snadná. Ačkoliv byste nejspíš čekali nějakou fantasy knihu, která mě donutila vůbec začít číst nebo něco podobného.
Kniha, kterou jsem vybrala mě změnila trochu v jiném smyslu. Donutila mě dívat na svět trochu jinýma očima a nejspíš díky ní jsem právě tam, kde jsem teď.BRIAN L. WEISS - POSELSTVÍ MISTRŮ
ANOTACE
Matka, jejímuž synovi je dnes před dvacet, mi vyprávěla o jeho divném chování v době, kdy mu byly tři roky. Tenkrát jim zemřel pes a ona ho s ním nechala o samotě a odešla do vedlejší místnosti, aby se s veterinářem domluvila, co s jeho tělem.
Pohled, který se jí po návratu do pokoje naskytl, ji šokoval. "Vešla jsem do místnosti a vidím, že celého psa zabalil. Nohy mu zafačoval a pomazal máslem... Taky celou hlavu a ocas... prostě ho celého ofačoval a pomatlal máslem - mrtvého psa. Vykřikla jsem: "Proboha, co to děláš?"
Syn mi odpověděl: "Víš, maminko, chtěl bych, aby zajel do nebe rychleji."
"Hned mě napadlo," pokračovala, "že něco podobného musel vidět v nějakém seriálu... Pak jsem se o téhle příhodně o několik let později zmínila přítelkyni. Bylo to v době, kdy jsem o minulých životech nic nevěděla. Přítelkyně nad šálkem čaje jen tak prohodila: "No jo, musel to být kdysi Egypťan... Ti takhle své psy pochovávali" ...

PROČ ZROVNA TAHLE?
Regresní terapie mě zajímaly už před tím, než jsem vůbec objevila tuhle knihu. Stejně tak mě zajímala i esoterika, náboženství a magie. Nijak zvlášť jsem nikdy nic takového nepraktikovala, nedokážu vidět duchy nebo zažívat lucidní snění. Dokonce jsem v jistém směru agnostik a než nečemu uvěřím, musím to zažít na vlastní kůži. Prostě stále plavu v jakémsi středu, kdy se rozhoduju zda opravdu takovým věcem věřit či nevěřit.
Brian L. Weiss je osoba, která má v hlavě všechno dobře srovnané a můžu snad říct, že jde o opravdu inteligentního člověka se slušnou kariérou. Proč tedy napsal knihy, které mu s takovým životem mohou pořádně zamávat?
Člověk tedy začně uvažovat, že na nich asi bude něco pravdy.
Každopádně já jsem si z této knihy toho vzala hodně. Jednoduše jsem se začala na život dívat úplně z jiného pohledu. Začala jsem přemýšlet o tom, že člověk opravdu nejspíš žije několikrát a stále se znovuzrozuje. A že život je jen cesta k tomu, abychom byli stále lepší a lepší a dokázali se poučit ze svých chyb. Díky ní mi došlo, že nezáleží na tom, jakou budu mít práci, nebo jestli se někdy proslavím a jestli budu bohatá. Záleží na lásce a na lidech, kterými se stále a znovu obklopujeme a řešíme s nimi problémy, které se možná táhnout několik životů dozadu.
V jistém směru jsem si také uvědomila, že je náš život něčím daný. Není to přímo osud, ale to, jak se rozhodujeme, může být výsledkem nějakého určeného plánu. Mě samotné se někdy stalo (hlavně při výběru střední a vysoké školy), že mi rodiče vždy odargumentovali to a ono a já jsem jim dala za pravdu. Jenže to "něco" mi nedovolilo zvolit si takovou školu jakou mi doporučovali, i když jsem věděla, že by to bylo lepší a prospěšnější, než to, co studuji teď. A nechci říct, že jsem si ji zvolila bez důvodu, ale z nějakého i mě nevysvětlitelného důvodu občas dělám věci, o kterých vím, že nejsou správné nebo by se dali udělat líp, ale vím, že to tak má být.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 S c a r s S c a r s | Web | 8. january 2013 at 21:02 | React

Knihu jsem nečetla, ale námět je dost zajímavý. A musím se přiznat, že něco na tom bude. V poslední době jsem řešila trable se školou a následné rozhodnutí možná nebyla správná a jsem si jistá, že to tak mělo být. Jako kdybych to prostě tušila.

2 S c a r s S c a r s | Web | 8. january 2013 at 21:16 | React

Oh a mimochode, ještě reakce na tvůj předchozí komentář - jak se ti líbil Rurouni Kenshin? :D Co se One Ok Rock týče, mě ten song k filmu ani nijak nevadil, jistě přímo do filmu se nehodí a u titulek byl fajn :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement