# Day 11 | Kniha od tvého oblíbeného autora

9. january 2013 at 18:18 | Destel |  30 Day book challenge
Ani nad touhle knihou jsem nemusela moc dlouho přemýšlet, i když oblíbených autorů mám spoustu a jejích knich je dvakrát tolik. Mám ale pocit, že o tom autorovi a jeho knihách zase tak moc lidí neví, což je obrovská škoda. Zasloužil by se být vychvalován stejně jako Tolkien. Podle mě jde o člověka s opravdu velkou fantazií, který má navíc na svém seznamu opravdu slušný počet vydaných knih.



RAYMOND ELIAS FEIST - MÁG: UČEDNÍK
SÉRIE: TRHLINOVÉ VÁLKY (#1)
ANOTACE
Když chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich samotných. Pug upoutá pozornost mága na dvoře knížete z Crydee a stane se jeho učedníkem, zatímco Tomas se vydává cestou válečníka, která jej dovede až k lásce k elfí královně a k dědictví posledního z Valherů, mocných bytostí, které kdysi vládly lidem, elfům i drakům.
Nikdo netuší, že plavidlo není z jejich planety, ale z Kelewanu, jehož mágové otevřeli trhlinu mezi dvěma světy. Po průzkumných výpravách přichází vlastní invazní armáda rozených válečníků, v jejichž existenci však vzdálený panovnický dvůr nevěří. Žádosti o pomoc jsou dvorní kamarilou pokládány za intriky případných zájemců o trůn a tak se zdá, že kelewanským samurajům stojí v cestě jen chatrná aliance hraničářů, trpaslíků a posledních elfů…

PROČ ZROVNA TAHLE?
Jak už jsem řekla výše, oblíbených autorů mám opravdu hodně. Zvolit si tedy jednu knihu by bylo docela těžké, ale z nějakého důvodu mi na mysl připadlo jako první tady tahle, takže jsem nad tím víc nepřemýšlela.
Jedná se o sérii, kterou jsem četla již dvakrát, stále dobře si ji pamatuju, ale při každém čtení mě to baví stále stejně. Je to jedna z mála knih, kterou stejně jako Harryho Pottera můžu číst stále dokola a nebudu se u toho nudit.
Navíc tyto knihy vždycky vyzdvihuji vůči Paolinimu a jeho dračím jezdcům, protože v téhle knize se tenhle nápad objevil řekněme (pro mě) poprvé. Tím pádem mi Paoliniho nápad nijak úžasný nepřipadal.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement