Inu x Boku SS

12. january 2013 at 14:49 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Youko x Boku SS (Japonsky) | Inu x Boku Secret Servise
REŽISÉR: Naokatsu Tsuda
PŮVODNÍ TVŮRCE: Coca Fujiwara
STUDIO: David Production
VYCHÁZELO: 12. 1. 2012 - 29. 3. 2012
ŽÁNR: Romantické / Komedie / Supernatural / Drama / Shounen
TÉMA: Láska / Nadpřirozené bytosti / Škola / Vztahy
POČET DÍLŮ: 12

HODNOCENÍ: 9/10 (Great | Skvělé)
Hodnocení na MyAnimelistu: 7,85 (24 890 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Maison de Ayakashi neboli Dům démonů je místo, které je velmi silně chráněno. Žijí v něm totiž potomci lidí a démonů, kteří mají právě silnou démonní krev, díky které se mohou přeměnit do jiné podoby a samozřejmě mají v porovnání s lidmi o hodně větší sílu a výdrž. Čas od času se na toto místo snaží nějaký ten démon zaútočit. Každý z obyvatel má tedy svého soukromého ochránce (jde taky o potomky bohatých rodů).
Ririchiyo Shirakiin přijela s úmyslem osamostatnit se, což se jí moc nedaří, protože se na ni hned první den nalepí Soushi Miketsukami, který se snaží být jejím osobním strážcem, který pro ni udělá cokoliv. Ririchiyo moc dobře ví, že má jednu velmi špatnou vlastnost kvůli které nemá žádné přátele a tak se stane, že by jí s tímto problémem mohli další obyvatelé Domu démonů pomoci.Nevím, na kolik vás zaujme anotace tohoto anime, ale já bych se zrovna nadšeně do sledování nehrnula. Jediný důvod, proč jsem si toto anime pustila, bylo zařazení v jednom žebříku jako jedno z deseti nejlepších anime roku 2012. A taky těch dvanáct dílů se mi zdálo sjízdnějších než začínat nějaké jiné mnohem delší anime.
Teprve po dosledování jsem zjišťovala další informace. Režisér dále ještě spolupracoval na anime jako Kuroshitsuji nebo Level E (na které se chystám). Stejně David Production jsem v tomto průmyslu zaslechla poprvé, ale myslím, že asi ne naposledy. Kromě jmenovaného Level E vytvořili Dogs: Stray Dogs Howling in the Dark nebo se podíleli na Soul Eater a Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2.

Musím přiznat, že ze začátku jsem nevěřila, že dám anime více jak šest bodů. Po třech dílech, kdy se téměř nic nedělo a nebyly nijak zajímavé, jsem začala uvažovat nad sedmičkou. Později se začaly vyjevovat minulosti postav a příběh začal nabírat trochu jiný směr, než jsem čekala. Stále jsem přemýšlela nad sedmičkou, ale už jsem si tím tak nebyla jistá. Ke konci příběhu už jsem si byla osmičkou jistá, přestože se během té doby anime nedostalo do žádného překvapujícího momentu. Všechno stále probíhalo v stejném žánru, jen se začaly věci pomalu vyjasňovat.
Pak přišel konec, žádné velké překvapení se také nekonalo, vlastně jsem tušila, jak to skončí. I když si myslím, že Miketsukami mohl být větší parchant, skončilo to pro mě přijatelně. To, že tam nebylo žádné velké drama, hrálo ve prospěch hlavní hrdinky, kterou jsem si díky tomu nesmírně oblíbila, a snad poprvé se mi stalo, že jsem se dokázala s nějakou ztotožnit a mít ji ráda.
Přesto ani po skončení anime jsem neuvažovala nad devítkou. Je to jasná osmička. Devítku jsem nakonec zvolila kvůli tématu, kterým se anime okrajově zaobírá.

Ririchiyo a Miketsukami jsou lidé, kteří vyrůstali bez lásky. Jsou spíše jako trofeje, které by si rodiče nechali zamknuté ve výkladní skříni a oni si tak nejspíš opravdu připadali. I když je to poměrně vážné téma a následky jsou mnohem hlubší, než jak je projevovaly hlavní postavy, líbilo se mi, že se anime drželo takové mírné verze, která příběhem plynule proplouvala bez nějakých složitostí.
Mohla jsem si tak užít slušné anime, které i ve svých dvanácti dílech dokázalo ke konci pořádně zapůsobit na to, aby stálo za zapamatování nebo alespoň rewatching až se někdy budu zase nudit a budu mít chuť na nějakou romantiku.

OPENING:
Opening jsem sice asi dvakrát poslouchala, ale nijak mě nechytl. Písnička není špatná, ale animace se tentokrát nijak extra nepovedla. I když jsem dala anime vysoké hodnocení a opening se mi vůbec nelíbí, přesto musím říct, že nic jiného bych ani nečekala. Není to zrovna dílo, které by bylo zas až tak dobré, aby si zasloužilo něco lepšího.
ENDING:
#1: Nirvana by MUCC (eps 1,11-12)
#2: Rakuen no Photograph by Yuuichi Nakamura (eps 2,9)
#3: Kimi wa by Rina Hidaka (eps 3,8)
#4: one way by Takuya Eguchi & Mamoru Miyano (ep 4)
#6: sweets parade by Kana Hanazawa (ep 6)
#7: Taiyō to Tsuki by Yoshimasa Hosoya & Yoko Hikasa (ep 7)
Endingy mě neskutečně zaujaly. Pro každou postavu byl vytvořen nový a s ním taky nová písnička, která vystihovala jejich osobnost. Nebudu tentokrát hledat všechny, protože mě především zaujal jeden konkrétní a to pátý. SM Hantei Forum, který je neskutečný. A fakt, že každý ending byl něčím jiný, mělo taky svůj odraz na mém hodnocení.


PROČ JSEM SE ROZHODLA PODÍVAT NA TOHLE ANIME?
Narazila jsem na nějaký žebříček deseti nejlepších anime za rok 2012 a Inu x Boku SS se tam také mihlo někde na devátém či desátém místě. Ale opět za shlédnutí můžu děkovat překladatelské skupině Neo exorcist, kde jsem našla hardsub ke stažení, což mi přijde jednoduší než hledat titulky nebo se na to dívat online.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVA?
Zaujaly mě téměř všechny postavy, protože byly vcelku dobře propracované, i když anime bylo dost krátké. Nejvíc času ovšem bylo věnováno Ririchiyo a Miketsukamimu, čímž jsou tedy tyto postavy postaveny nad ostatní. I tak jsem si ale Miketsukamiho moc neoblíbila. Moje sympatie opravdu patří Ririchiyo, která mi sice není moc podobná, ale v jistém smyslu jsme obě zažívaly to samé. A taky se opravdu jedná o hrdinku, která si získá vaše sympatie, protože nejedná jako husa a má osobnost.

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA?
Ze všech postav jsem asi měla nejmíň ráda Kagera, který mě svých chování nijak nenadchnul a podle něj bych nespíš byla masochista. I když žeru jeho písničku, je to postava, která je tam až moc šílená.

NEJLEPŠÍ SEIJUU
Ze všech postav mě nejvíce zaujal hlas Ririchiyo. Nebo především práce jejího seiyuu, která musela odvádět fakt dobrou práci. Jednou totiž zněla jako namyšlená nána, podruhé to byla pravá nesmělá Ririchiyo. Celá její osobnost byla vlastně postavená na hlase, takže si myslím, že Rina Hidaka je opravdu dobrá. Myslím, že teprve začíná, protože se objevuje v novějších anime a nemá zatím nijak dlouhý seznam rolí. Jsem zvědavá na Azusu (Cuticle Detective Inaba) nebo na Silicu (Sword Art Online), kteréžto anime mám rozkoukané, ale ještě jsem na tyto postavy nenarazila. Kromě toho ještě namluvila Scarlet Rain v Accel worldu.
Soushi mě hlasem nijak extra neuzaujal a o to víc mě překvapilo, že ho namluvil Yuichi Nakamura. Zmíním jenom některé z jeho nových rolí - Yuzan (Tonari no kaibutsu-kun), Rikio Kamamoto (K), Gray Fullbuster (Fairy tail).
V jedné z vedlejších rolí se tu mihla i Kana Hanazawa jakožto Karuta Roromiya.
Mamoru Miyano projde mojí inspekcí, protož jsem zjistila, že namluvil velkou řádku známý postav, ale nijak jsem si jeho hlas v paměti neuložila. Navíc je to docela kus, bohužel jsem zjistila, že je ženatý a má už jedno dítě (taky je to třicátník, ale furt docela kus). V Inu x boku SS namluvil Natsumeho. Jinak ho můžete slyšet v Durarara jako Kida Masaomiho nebo třeba jako Lighta Yagamiho v Death note, a to není zdaleka všechno.

Soushi Miketsukami je devítiocasá liška, když se přemění. Ne, není to něco jako Naruto, i když mají společné to, že jsou oba tuším nejsilnější. Zaujalo mě, že má každé oko jiné, ale během příběhu se o tom nikdo nijak nezmiňoval nebo na to ani nijak nenarážel. Většinou je klidný, trpělivý a oddaný. Ke všem se chová, jako by jim byl podřízený, ale k Ririchiyo má tenhle vztah ještě hlubší. Hodně často se nazývá jejím psem. Udělal by pro ni tedy cokoliv, i kdyby ho odkopla a nenáviděla. Opravdu vypadá jako hodný týpek, ale čas od času se zatváří jako neskutečný grázl, takže bylo jasné, že někdy v minulosti udělal něco opravdu špatného a až se to provalí, nějak to Ririchiyo ublíží.

Ririchiyo Shirakiin je patnáct let a začíná chodit na střední. Jelikož mění prostředí, což znamená taky nový začátek, rozhodne se odstěhovat do Domu démonů, aby se osamostatnila. Vadí jí, že nedokáže dost dobře komunikovat s lidmi kolem sebe a schovává se za arogantní a namyšlená slova, přestože taková ve skutečnosti není. Dočetla jsem se, že její charakter se dá označit jako tsunshun místo tsundere. Jelikož tsun zamená být v depresi. Opravdu nevím, nakolik tomuto označení opravdu sedí, ale klasická tsundere není.

Karuta Roromiya je spolužačkou Ririchiyo a také bydlí ve stejném domě. Dělá stejnou práci jako Soushi - tedy bodyguarda jednomu z obyvatel (úchylnému Kagerovi). Karuta je hodně zvláštní, většinou nevnímá, co se kolem ní děje, vypadá jako by žila v nějakém vlastním světě. Ve škole obědvá během hodiny, při tělocviku se ztratí a má opravdu silnou úchylku na jídlo. Přesto je opravdu dobrá kamarádka a je opravdu silná, i když vypadá křehce. Díky jejímu apetitu a občasným úsměvným scénám s Watanukim jsem si ji hodně oblíbila.

Banri Watanuki je také spolužákem Ririchiyo, ale v příběhu se objeví až později, jelikož podstupoval trénink, aby zesílil a dokázal tak ochránit Karutu. Jeho přeměna je totiž super slabá (mění se v mývala). Stále se snaží vypadat jako delikvent, který je super silný, ale ve skutečnosti je hrozně milý a hodný. Nese si s sebou velké trauma kvůli svým přátelům z dětství (Natsume a Kagerou; Soushi se jenom díval), kteří ho stále šikanovali.

Kagerou Shoukiin je Karutin partner a bývalý pán Soushiho. Vyžívá se v S&M a všechny předměty a lidi kolem sebe škatulkuje do docela jednoduchého světa. Buď jsou věci sadistické anebo masochistické. Hodně cestuje a ze svých cest většinou přiveze dárky jako bičík, roubík a jiné sexuální pomůcky. Kromě toho má specifický vztah s Ririchiyo, který nebudu prozrazovat. Čekala jsem, že v příběhu bude hrát trochu důležitější roli, ale nakonec to dopadlo, jak to dopadlo.
Zajímavé je, že mu nejde nikdy vidět do očí, nosí masku nebo dříve nosil brýle. Docela by mě zajímalo, jak vypadá pod nimi.

Zbylé postavy byly také zajímavé, ale jelikož je jich hodně, popsala jsem jenom ty, které mám docela ráda, a které podle mě hrají nejdůležitější roli v příběhu.


ZDROJE:
http://en.wikipedia.org/wiki/Inu_x_Boku_SS
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=13250
http://myanimelist.net/anime/11013/Inu_x_Boku_SS
OBRÁZKY:
http://myanimelist.net/anime/11013/Inu_x_Boku_SS/pic&pid=35893
http://static.zerochan.net/Inu.x.Boku.SS.full.1053298.jpg
http://i99.carguru.ru/i078.radikal.ru/1211/83/9d1318c85ab0.jpg
http://listlessink.files.wordpress.com/2012/07/inu_x_boku_ss-miketsukami_soushi-shirakiin_ririchiyo-suzushiro.jpg
http://abandonedfactory.files.wordpress.com/2012/02/inuboku-6-1.png
http://www.postavy.cz/obrazky/banri-watanuki-100665.jpg
http://cdn.myanimelist.net/images/characters/2/167411.jpg
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 S c a r s S c a r s | Web | 14. january 2013 at 12:46 | React

V poslední době skoro každé anime dropnu, protože nejsem schopná se mrknout ani na druhý díl. O tomhle anime slýchám už dlouho, ale tak beztak teď nemám zase na co koukat, takže se zkusím a pokusím se přežít ty první nudné díly :D

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 14. january 2013 at 21:05 | React

Zní to zajímavě,tohle anime neznám ale určitě se poksím na něj kouknout,když si najdu čas :D

3 Shinnya Shinnya | Web | 15. january 2013 at 18:59 | React

Někdy dostanu chuť kouknout se na nějaký 'romanťák' a tohle anime bylo vážně nevinnost sama..:)

4 Aya Evans Aya Evans | Web | 19. january 2013 at 13:33 | React

Anime mám v plánu, takže až bude někdy čas na nějakou dobrou oddechovku, tak se určitě podívám. :) Recenze super!

5 Shinnya Shinnya | Web | 19. january 2013 at 15:05 | React

Taky jsem na to vcelku zvědavá, obrázky zaujali i mě a design by opravdu nebyl k zahozen vzhledem k množství těch obrázků..:D ale uvidíme, co ten děj..:)
Jinak Cuticle Detective Inaba jsem neviděla, ale většinou taky nedávám na první dojem a snažím se prokousat dál..:)

6 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 23. january 2013 at 16:57 | React

Toto anime bolo úžasne :333! Najradšej mám Karutu, Soushiho a ešte toho Zengeho či ako sa volá 8D Ten Kagerou bol šialený :DDDDD

7 Ilay Ilay | Web | 8. february 2013 at 19:32 | React

Nevím, za co mě blog trestá, ale každopádně dneska je nějakej pošahanej, člověk kouká jestli nepřibylo něco nového a když přijde najde články, které už viděl a ty nové třeba s knížkama co ještě nečetl si prostě nepřečte protože si jen tak zmizí TT_TT chjooooo..xDD

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama