Kakifly - K-On!

5. january 2013 at 18:20 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: nejsou
ŽÁNR: Komedie / Školní / Hudební
ROK VYDÁNÍ: 2007
STAV: 6 Volume (78 kapitol)

Hodnocení na mangaupdates: 7,82 (295 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 8,03 (5 008 votes)
Moje hodnocení: 10 (Masterpiece | Vynikající)

Hirasawa Yui je mladá lehkovážná dívka navštěvující střední školu. Rozhoduje se, do kterého klubu by měla vstoupit, když jí do oka padne "Klub lehké hudby". Slovo lehké ji v tom zaujme ze všeho nejvíc. Jelikož je to dost líná osoba, myslí si, že když půjde o něco snadné, nebude s tím mít moc práce.
Klub lehké hudby ale zažívá znovuzrození, protože co odešli starší ročníky, byl zrušen. Ritsu (jedna z členek) se snaží tenhle klub znovu oživit, ale chybí ji členové.
Díky své osobnosti naverbuje svoji nejlepší kamarádku Mio, která umí hrát na basu. Poté se jí podaří přesvědčit docela plachou světlovlásku Tsugumi, která umí hrát na piáno, ale stále jim zbývá jeden člen, aby mohl být klub přijat. Tak se tedy na scénu dostává Yui, která neumí hrát na nic. Možná tak jenom na nervy.
Přesto se nakonec do klubu přihlásí. Koupí si kytaru a učí se hrát. A nakonec se ukáže, že má na to talent.


Název K-on! mi byl hrozně povědomý. Zahlédla jsem někde anime, možná jsem zahlédla někde i mangu a věděla jsem, že jde o něco hudebního. Ale nikdy mě nenapadlo, že se do toho pustím. Za to, že jsem se s tímto skvělým dílkem seznámila, vděčím překladatelské skupině Neo exorcist, která tuhle mangu přeložila. A teď se v nejbližší době nejspíš pustím do anime.
Celý příběh mangy je vlastně o tom, jak holky zkoušejí, jak neustále nic nedělají - jenom popíjejí v klubu čaj a jí dortíky. Takhle utečou tři roky na střední a přijde čas na univerzitu a pak se ve stejném duchu pokračuje dál.
Děj je tedy docela jednoduch, takže si říkáte, co na tom je?

Charaktery postav jsou ale dokonalé. Budete se smát, na to se připravte. Ten, kdo si bude myslet, že je to nuda, protože se tam nic neděje, se šíleně plete. Nejsou tam žádné boje, žádný nepřítel… Uvidíte a možná budete stejně překvapeni jako já, že se u této mangy budete bavit.
Jediné, co mi vadilo bylo, že jsem neslyšela hudbu. V tomhle směru se hodně těším na anime.

Zdroj: Mangaupdates.com
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 pompin pompin | Web | 5. january 2013 at 18:35 | React

Chystám se číst :) Pěkná recenze.

2 myanmar myanmar | Web | 5. january 2013 at 19:47 | React

Já už o téhle manze někdy slyšela, ale ani za Boha si nemůžu vzpomenout kde! :) Ten nápad mě zaujal, celodenní pojídání dortíků je mým tajným snem :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama