Shushushu Sakurai - Ai no Gebokutachi

7. january 2013 at 13:01 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Love Prisoners | Vězni lásky (česky)
ŽÁNR: Yaoi / Smut / Komedie
ROK VYDÁNÍ: 2007
STAV: 1 Volume (5 kapitol)

Hodnocení na mangaupdates: 8,11 (350 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 7,59 (920 votes)
Moje hodnocení: 9 (Great | Skvělé)

1-2) Keigo a Gunji jsou dva tvrdohlaví a pyšní muži, kteří si nevšimnou, že se navzájem milují a promrhají tak svůj čas. Mezi tím se každý ožení a narodí se jim syn. Jejich manželství ale nedopadnou dobře a jsou nuceni se rozvést. Nakonec zasáhne náhoda a Gunji se nastěhuje do domu právě vedle Keiga.

3) Sweet Honey drops - Ve třetí kapitole se seznámí s příběhy Keita a Gunkichiho, dětí Keiga a Gunjiho, kteří mezitím vyrostli. Oba dva jsou do sebe zamilovaní, ale stejně jako jejich otcové kdysi, oba dva si myslí svoje a tak dochází k nedorozuměním. Přesto se Keito, který je pořádný tlouštík, rozhodne k radikálnímu zoufalém činu.

4) Act - Ryouchi se zamiluje do herce Sou Seijiho, který hraje nemocného muže. Jeho hra je natolik dobrá, že donutí Ryouchiho brečet a dokonce se odhodlá napsat mu fanouškovský dopis. Za čas se dostane do stejné herecké skupiny a doufá, že by mohl Seijiho potkat. Což se také nakonec stane, ale Ryouchi je nucet poznat, že ten člověk, kterého zná na jevišti, je ve skutečnosti úplně jiný. Jedno ale mají společné, jeden příběh ale skončí špatně, druhý šťastně. Který z nich to bude?

5) Dandy at Dawn - Novinář Tetsuya zjišťuje, že se jeho velkoměstský život pomalu ale jistě hroutí a tak se odstěhuje zpět na venkov. K jeho překvapení chlapec, který pro něj byl jako mladší bratr a byl to pořádný usmrkanec, je teď vymahač dluhů a pořádný kus chlapa. Přiměje Tetsuyu, aby začal se svým životem něco dělat?Tahle manga je taky jednou z těch, které jsem už jednou četla, ale jak už to u mě bývá, často zapomínám jména. Přesto si tuhle mangu až velmi dobře pamatuji. Líbila se mi totiž jak kresba, tak samotný příběh.

Jedná se opět o jakýsi soubor povídek, jak už to u onevolumovek bývá, což mě v tomto případě hrozně mrzí. První tři příběhy mě totiž naprosto dostaly.
Keiga i Gunjiho jsem si opravdu hodně oblíbila. Jsou to dost netradiční postavy. I když je jeden uke a druhý seme, přesto jsou oba dva naprosto stejní a přesto si tu image ukeho a semeho obě postavy udržují. O něco míň nadšená jsem jejich syny.
Jejich starší já jsou sice skvěle nakreslena, Gunkichi vypadá vážně skvěle, ale Keito mě zrovna nedostal. Nemám nic proti tlouštíkům, ale v anime nebo manze mě zatím ani jedna postava takhle vyobrazená vůbec nedostala (až na jednoho týpka z High school of the Dead). Ani po proměně se mi nijak moc nezamlouval, takže předpokládám, že to bude charakterem.

Další příběhy jsou důvodem, proč jsem nakonec nedala nejvyšší hodnocení. Kdyby totiž příběh pokračoval dál, byla bych mnohem radši, jelikož ho považuju za opravdu originální a zábavný. I když se mi dva poslední příběhy také líbily, už si udržují takový klišoidní a neoriginální dojem.

Abych mohla porovnat ještě další práce, rozhodně si tuhle mangaku dám do hledáčku, protože mě zajímá, co dalšího má na svědomí. Jak jsem si všimla, jejím oblíbený žánrem je právě komedie střihnutá s yaoi a já mám komedie ráda.

ZDROJ: MAL | Mangaupdates
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama