Touko Kawai - Cut

6. january 2013 at 14:41 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: クット
ŽÁNR: Drama / Romantické / Yaoi / Psychologické / Ze života
ROK VYDÁNÍ: 2003
STAV: 1 Volume (6 kapitol)

Hodnocení na mangaupdates: 8,52 (639 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 8,16 (2 791 votes)
Moje hodnocení: 9 (Great | Skvělé)

Chiaki Sakaguchi se jeví jako přátelský spolužák, ale nikdo netuší, že si s sebou táhnou temnou minulost. Jeho matka se provdala za bohatého muže, který v něm už od základní školy vidí zalíbení. Kvůli nehodě jeho vlastního otce, kterou nepřímo zapříčinil, se snaží ze své bolesti dostat sebeubližováním.
Eiji Yukimura je na první pohled stejně normální jako kterýkoliv jiný kluk. I v létě ale nosí dlouhé rukávy a věčně se ulívá ztělocviku. Schovává dlouho jizvu, která mu nedovolí oprostit se od minulosti a má kvůli tomu problémy asociovat se.
Když se tedy tito dva setkají, dokáží si porozumět. Navíc Chiaki Eijiho naučí, že se dá bolesti docela dobře zbavit sexem.


Mangu Cut už jsem jednou četla a tudíž mě docela překvapilo, že jde také o práci Touko Kawai, kterou jsem si poslední dobou docela oblíbila. Rozhodně hodlám přečíst všechny její práce a možná se časem pustím i do nějakých překladů.

V jistém směru je Cut prvním yaoi s poněkud temnější tématikou, které jsem četla. Pokud vím, nijak zvlášť mě příběh nezaujal, i když jsem v jistém směru s hlavními postavami docela ztotožněná a dokážu je pochopit. Přesto se v těchto temnějších příbězích pořádně vyžívám až dnes, kdy už mi sladké řečičky moc nevoní.
Oba dva mají za sebou těžkou minulost a vzhledem k tomu, jakou mám zkušenost se šikanou, kdy jsem jednu dobu také začala uvažovat podobně jako Chiaki, stále jsou v porovnání se mnou dost silní na to, aby se s tím dokázali vypořádat. Já bych na jejich místě možná tak silná nebyla.
Příběh je opravdu velmi dobrý. Má hlavu a patu, bavil mě. No a postelové scény jsou trochu o něčem jiném, než klasické romantické příběhy. Tito dva se nedali dohromady, protože by se milovali, to možná přišlo až později...

I když se jedná o starší mangu, kresba mi nijak nevadila, mohlo to být i lepší. Překlad do češtiny je dostupný na anime-manga.cz a je docela kvalitní, takže můžu jenom doporučit.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ilay Ilay | Web | 6. january 2013 at 17:10 | React

Já musím říct, tuhle mangu už jsem si několikrát stahovala vždycky jsem přečetla jen jedno volume a skončila jsem, není to ani tím, že by se mi to nelíbilo TT_TT já jenom jsem strašně lenivej člověk... možná si to po téhle tvojí recenzi vážně stáhnu a přečtu si to TT-TT Protože tak kresba se mě osobně hrozně líbi..xDD

2 S c a r s S c a r s | Web | 6. january 2013 at 19:55 | React

Skvělá manga i přestože jsem nijak zvlášť nebyla nadšená kresbou, nebo když je příběh dobrý, je to nepodstatné. A mimochodem, jak se ti zatím líbí manga 1999 SHANGHAI? Všimla jsem si, že je teď čteš, a osobně mám mang přečteno okolo 600 a tuhle si pořád pamatuju :D Je podle mě vážně skvělá :D

3 S c a r s S c a r s | Web | 6. january 2013 at 22:11 | React

:D Vidíš, já jsem úplně pozapomněla, že to má víc než jedno volume :D A mám pocit, že jsem Finder četla, ale jak koukám na svůj MAL tak to mám v Hold On a vůbec netuším proč :D Oni to snad licencovali né? Ale na netu jsem to našla, takže na to asi mrknu :D Beztak mám pocit, že jsem snad všechny dobrý mangy už přečetla :D nebo aspoň teda ty, co jsou přeložený :D A mám i pocit, že se mi do Finder nechtělo kvůli té překladačské skupině, protože ten překlad nějak stagnovali a já mám pro mafiánská prostředí docela slabost, takže bych asi vraždila, kdyby to přestali překládat :D

4 S c a r s S c a r s | Web | 6. january 2013 at 22:12 | React

A mimochodem, máš úžasný layout :D hrozně se mi líbí :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama