Leden 2013

11. february 2013 at 23:58 | Destel |  Filmy
Leden je počátkem velkého přelomu. Snad až na pár vyjímek jsou to všechno opravdu dobré filmy a taktéž (až na jeden film) jde o novinky roku 2012, takže jste určitě neviděli všechno.

RUROUNI KENSHIN |RURÔNI KENSHIN: MEIJI KENKAKU ROMANTAN

REŽISÉR: Keishi Ohtomo
ŽÁNR: Drama / Akční
ROK: 2012

ANOTACE
Himura Kenšin býval legendárním zabijákem období Bakumacu. Nyní je ovšem jen tulákem, který pomáhá všem, kteří pomoc potřebují. Dělá to proto, aby napravil svou hříšnou minulost plnou krve. Na své cestě pokání potkává Kamiju Kaoru, instruktorku kenda v Edu. Ta posléze požádá Kenšina, aby pro ni pracoval. I když mezi nimi vzniká vstřícný vztah, Kenšina stále pronásledují přízraky minulosti.

U tohoto filmu jsem udělala tu chybu, že jsem na něj moc navnadila. Po traileru jsem se na něj opravdu těšila a čekala historický film s velkou dávkou akce, emocí a hrdinských činů. A v tom jsem se docela zklamala. Teprve poté jsem se dozvěděla, že jde vlastně o remake nebo spíše adaptaci anime pod stejným názvem. Kdybych to možná věděla hned od začátku, dívala bych se na to trochu jinak.
Jedno je ale dokonalé - hudba. Main theme mám zařazené v listu na youtube hned jako první a čas od času si ho pouští stále dokola. Ne, ještě mě neomrzel. Jde o opravdu skvělý soundtrack a právě o to víc mě mrzí, že film mu vůbec neodpovídá.
Začátek by možná ani nebyl špatný, začala to všechno opravdu epic. Ale ke konci jsem byla už znuděná a dokonce jsem přemýšlela, že to dropnu, protože mě to přestalo bavit.
Dalším pozitivem ale byly bojové scény, které se opravdu povedly. No a Himura je k sežrání, to je snad jasné. Doufám že Takeru Sata ještě uvidím.


MOJE HODNOCENÍ: 7/10
HODNOCENÍ NA CSFD: 76%
HODNOCENÍ NA IMDB: 7,5

SEDM PSYCHOPATŮ | SEVEN PSYCHOPATHS

REŽISÉR: Martin McDonagh
ŽÁNR: Komedie / Krimi / Drama
ROK: 2012

ANOTACE
Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…

Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil?

Ačkoliv jsem o tomto filmu věděla už hodně dlouho, neměla jsem nijak velkou chuť se na něj podívat, přestože jsem věděla, že k tomu jednou dojde. Martin McDonagh nemá na svém kontě zrovna velké množství, takže když se na světlo Boží mělo dostat další jeho dílo, vážně jsem nemohla odolat.
Když jsem si přečetla o čem to má být, byla jsem docela skeptická. Ale Sedm psychopatů na celé čáře překonalo dokonce i V Bruggách, o kterých jsem si myslela, že budou v mém top žebříčku snad navždy.
Příběh je to opravdu hodně šílený. Každý, kdo se se mnou na ten film díval, na konci prohlásil, že je to strašná kravina. Ale já právě takové filmy miluju. Vlastně jsem se u něj celou dobu fakt nasmála. Celou dobu vám to přijde naprosto mimo mísu a pak přijde geniální závěr, který v sobě nese filosofickou myšlenku.
Navíc herecké obsazení bylo také velmi dobré. Uvědomila jsem si, že režiséři hodně často šahají po postavách, které již hráli v některých jejich dřívějších filmech. Colin Farrell teda byla jistota. A navíc hrál notorického Ira, takže bych si jiného herce na tom postu ani nedokázala představit.
Ženy to měly hodně těžké. Ani jednu jsem si opravdu neoblíbila. :D Ale asi chápete proč.

MOJE HODNOCENÍ: 10/10
HODNOCENÍ NA CSFD: 72%
HODNOCENÍ NA IMDB: 7,4

PARALELNÍ SVĚTY | UPSIDE DOWN

REŽISÉR: Juan Diego Solanas
ŽÁNR: Sci-fi / Drama / Romantický
ROK: 2012

ANOTACE
Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eva však pochází ze zcela jiného světa, ze světa naruby, který je přímo nad tím Adamovým, ale mimo jeho dosah. Jednoho dne zahlédne Adam dospělou Evu v televizi a už ho nic nezastaví, aby ji získal zpět. Zákon ani věda!

Ačkoliv jsem si četla anotaci a nějakou tu recenzi, stále jsem si nemohla představit, o čem to sakra může být. Viděla jsem plakáty, kde jeden člověk visí vzhůru nohama. A navíc to má být romantika. Moc se mi do toho nechtělo, ale v dohledu nebyl žádný jiný fantasy film.
Nakonec to bylo fajn. Není to nic přelomového. Ta myšlenka si možná zasloužila mnohem lepší zpracování. Příběh totiž za moc nestál. Ale po vzhledové stránce člověk nemohl být zklamaný. Úžasné ztvárnění světa, západů slunce, dolního i horního města mou dušičku nasytilo.

MOJE HODNOCENÍ: 7/10
HODNOCENÍ NA CSFD: 66%
HODNOCENÍ NA IMDB: 6,4

KLUB RVÁČŮ | FIGHT CLUB

REŽISÉR: David Fincher
ŽÁNR: Drama / Thriller
ROK: 1999

ANOTACE
Když nemůžete půl roku usnout, celý okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen. Všechno kolem vás je nedokonalou xeroxovou kopií sebe sama. Chodíte do práce, díváte se na televizi a jste vděčni za to, když občas ztratíte vědomí a nevíte o světě. Lidí s podobnými problémy moc není, ale mladý úspěšný úředník, který si říká Jack, je jedním z nich. Má slušnou práci, vydělává slušné peníze, ale trpí nejtěžší formou nespavosti. Na služební cestě se Jack seznámí s Tylerem Durdenem, který mu nabídne příbytek pod podmínkou, že mu vrazí pořádnou ránu. Tato "výměna názorů" se oběma zalíbí a brzy vznikne první Klub rváčů. Místo, kde můžou mladí muži, znechucení světem, odložit své starosti a stát se na pár minut zvířaty.

Na Tenhle film jsem se rozhodla podívat kvůli žebříčku na csfd.cz, kde má docela slušné místo. Navíc mám hodně ráda bojové filmy (posledním úlovkem byl Warrior), takže jsem do toho šla s představou pěstních soubojů a ringů. Jenže skutečnost byla trochu jiná, přesto mě film nezklamal.
Opravdu se mi líbí jeho hlavní myšlenka. Sama tak trochu věřím na systém lovců a sběračů. Člověk se v dnešní době až moc snaží ukazovat svůj styl. Tím pádem se hodně upíná na materiální věci a občas mu unikají ty věci opravdu podstatné. Přesto je tahle myšlenka ve filmu snad i trochu přehnaná. Přesto mi to poskytlo okýnko do minulosti a už mi není takovou záhadou, jak někdo může dokázat ostatním vymývat mozky. Stačilo k tomu docela málo.

MOJE HODNOCENÍ: 9/10
HODNOCENÍ NA CSFD: 88%
(65. NEJLEPŠÍ FILM | 11. NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM)
HODNOCENÍ NA IMDB: 8,9

ANNA KARENINA

REŽISÉR: Joe Wright
ŽÁNR: Drama / Romantický
ROK: 2012

ANOTACE
Anna Karenina (Keira Knightley) žije v lehce unaveném manželství s vysokým vládním úředníkem (Jude Law), s nímž má malého syna, a její pověst mezi petrohradskou smetánkou nemůže být lepší. Během cesty do Moskvy, kam jede navštívit bratra (Matthew Macfadyen), potká hraběnku Vronskou a na moskevském nástupišti se seznámí i s jejím synem (Aaron Taylor-Johnson), mladým ambiciózním důstojníkem. Letmé setkání stačí k tomu, aby mezi nimi přeskočila jiskra, která se záhy promění v požár, který ani jeden z nich nedokáže a ani nechce uhasit. Chtějí se "jen" svobodně milovat, ale carské Rusko konce 19. století je vůči podobným excesům velmi netolerantní a umí to dát patřičně najevo.

Annu Kareninu jsem četla, takže jsem na film byla opravdu zvědavá. Ze začátku jsem se mírně lekla těch divadelních scén, ale oceňuji, že se tímhle způsobem vyhnuli zbytečným scénám a svým způsobem to bylo i originální.
Samotný příběh jsem už hodnotila v knižní recenzi (možná). Hodně často kladu do protikladu Evžena Oněgina a právě Annu Kareninu. Jedná se vlastně o podobné příběhy, v jednom si ale hlavní hrdinka zvolí lásku a smrt, v druhém manžela a věrnost.
Keira Knightly se opět ukázala jako dobrá herečka. Tyhle historické a románové role jí sednou. Ale zklamaná jsem byla z Levina. V knize šlo o moji oblíbenou postavu, ale i když jsem věděla, že ve skutečnosti není žádný fešák, přece jenom mohl vypadat trochu líp.

MOJE HODNOCENÍ: 8/10
HODNOCENÍ NA CSFD: 75%
HODNOCENÍ NA IMDB: 6,9

NESPOUTANÝ DJANGO |DJANGO UNCHAINED

REŽISÉR: Quentin Tarantino
ŽÁNR: Western / Dobrodružný / Akční / Drama
ROK: 2012

ANOTACE
Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života.

S filmem Sedm psychopatů jsem byla naladěná na nějaké mafiánské přestřelky, a tudíž jsem hned sáhla po Djangovi, na kterého jsem se chtěla už nějakou dobu podívat. Zkoušela jsem na to koukat anglicky (bavilo mě to tak do půlky filmu), pak mě začalo štvát, že nerozumím úplně všemu a možná mi unikají nějaké důležité detaily, tak jsem si počkala na titulky.
I když mi docela vadila délka filmu a nebyla jsem z toho nadšená tak jako z psychopatů, jedná se o jeden z nejlepších filmů. Právě psychopati byli takovým začátkem a Django rozjel velký maraton Tarantinovek.
Django mi navíc docela zamával hudebním vkusem. Soundtracky jsou úžasné. Jako už poněkolikáté jsem si uvědomila, jak je důležité zvolit tu správnou hudbu.

MOJE HODNOCENÍ: 10/10
HODNOCENÍ NA CSFD: 90%
(24. NEJLEPŠÍ FILM | 193. NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM)
HODNOCENÍ NA IMDB: 8,6

ZDROJE: CSFD | IMDB | GOOGLE
 

1 person judged this article.

Comments

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 12. february 2013 at 12:46 | React

Na Annu Kareninu se plánuji podívat už delší dobu, trailery na ni vypadaly skvěle a tu knihu mám navíc opravdu ráda. Sedm psychopatů vypadá vážně zajímavě :D Taky mám ráda takovýhle druh filmů. Na Upside down se možná taky podívám, ale moc od toho podle recenzí nečekám.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement