Prosinec 2012

4. february 2013 at 18:30 | Destel |  Filmy
V prosinci jsem si dala meeting s novými filmy. Ne všechny stály za to, ale některé byly fakt dobré.

MÉĎA | TED

REŽISÉR: Seth MacFarlane
ŽÁNR: Komedie / Fantasy
ROK: 2012

ANOTACE
John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek - John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá.

Nejsem zrovna fanoušek komedií typu Prcičky a tak podobně. Takže mám ráda filmy, které jsou humorné trochu jiným způsobem, a dokážu se u nich opravdu zasmát. Méďa je přesně taková komedie, u které můžu vypnout a prostě se krmit absolutními situacemi.
Může to být úplná blbost, ale i tak oceňuji ten nápad. Když jsem viděla trailer, bylo mi jasné, že film musím vidět. A k dobru mu taky slouží, že i po zhlédnutí jsem z něj měla dobrý pocit, což některé filmy nezvládnou. Trailer je občas lepší než samotný film.
Konec se sice mohl zvládnout trochu jinak. Bylo by z toho fajn ponaučení o dospívání... ale co už nadělám.Moje hodnocení: 9/10
Hodnocení na csfd: 74 %
Hodnocení na imdb: 7,2

LET´S DANCE: REVOLUTION | STEP UP: REVOLUTION

REŽISÉR: Scott Speer
ŽÁNR: Hudební / Romantický / Drama
ROK: 2012

ANOTACE
Mladá tanečnice Emily (Kathryn McCormick) přijíždí do Miami s velkým snem tančit na profesionální úrovni. Na jedné plážové party se seznámí se Seanem (Ryan Guzman) a protančí s ním celou noc. Sean vede kontroverzní pouliční taneční hnutí MOB, které se drze dere vpřed a tančí na nejrušnějších místech ve městě a také v netradičních prostorách jako jsou muzeum nebo banka. Občas si vyberou rušnou křižovatku. Prostě to rozbalí všude, kde vzbudí pořádný rozruch. Tancem provokují běžné kolemjdoucí a strhávají na sebe i pozornost médií. Jejich hlavním cílem, je způsobit co největší šok a být pořádně vidět i slyšet. Sean Emily postupně učaruje a rozhodne se do jeho tanečního projektu zapojit. Postupně se stane jeho hlavní tanečnicí. Brzy mají první neohlášené vystoupení, které opět zvedne ze židlí řadu kritiků i fanoušků. Jedny naštvané a druhé nadšené. Emilyn otec, bohatý byznysmen, ale nesouhlasí, aby se jeho dcera poflakovala s pouliční bandičkou. Představuje si pro ni jinou budoucnost. A tak to chce tanečníkům pořádně osolit. Místo, kde už MOB dlouho trénují, chce Emilyn otec rekonstruovat a využít jej k obchodním účelům. K tomu potřebuje vystěhovat tisíce zde žijících lidí. Skupina MOB se na protest proti tomu rozhodne vyrazit do ulic a tancem upozornit na problém těch, kteří zůstanou bez střechy nad hlavou. Teď už taneční skupina MOB netančí jenom proto, aby se předváděla a provokovala, nyní tančí pro zatraceně dobrou věc.

Taneční stejně jako hudební filmy si nikdy nenechám ujít. A Let´s dance: revolution je z těchto čtyř dílů rozhodě nejlepší, co se týká choreografie. O dějové zápletce se už to zase tak říct nedá, ale mě bohatě stačil ten tanec. Taky se mi líbilo, že se film zas tak moc netočil kolem dvou hlavních postav a jejich vztahy, ale byl konečně soustředěný hlavně na ten tanec.

Moje hodnocení: 10/10
Hodnocení na csfd: 63 %
Hodnocení na imdb: 6,2

TWILIGHT SÁGA: ROZBŘESK - 2. ČÁST | THE TWILIGHT SAGA: BREAKING DAWN: PART TWO

REŽISÉR: Bill Condon
ŽÁNR: Dobrodružný / Fantasy / Romantický / Drama
ROK: 2012

ANOTACE
Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy. Novorozená upírka Bella a její manžel Edward mohou být konečně navždy spolu a šťastní, ale příchod jejich pozoruhodné dcery Renesmee uvede do pohybu nebezpečný řetězec událostí, které pro ně mohou skončit katastrofou. Rodina Cullenových se ale rozhodne bojovat a kontaktuje přátele z celého světa, aby spojili své síly a postavili se vládnoucímu rodu Volturiových. Velkolepá bitva, kde vítězství může vše změnit, právě začíná. Napínavé a romantické pokračování filmu Rozbřesk vám připomene proč se Twilight sága stala fenoménem a ukradla srdce dívkám a ženám po celém světě.

Dlouho očekávaný snímek, konečné završení. Tak nějak jsem si to nemohla nechat utéct, i když jsem byla v pokušení se na to vykašlat. Po doporučení okolí, že je to docela dobré, jsem se na to přece jen podívala. Ono je to vlastně dobré stejně jako ostatní filmy, ale stačí to vidět jednou a nikdy víc.

Moje hodnocení: 6/10
Hodnocení na csfd: 65 %
Hodnocení na imdb: 5,8

HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA | THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY

REŽISÉR: Peter Jackson
ŽÁNR: Dobrodružný / Fantasy
ROK: 2012

ANOTACE
Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. Ačkoliv cíl jejich výpravy - Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma. Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten "miláška", který má nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit.

Bože, na tenhle film jsem se těšila jako malé dítě na Vánoce. Už týden předtím jsem nemohla kvůli tomu dospat a v kině jsem snad poskakovala na sedačce. Že to má tři hodiny? Mě to tak vůbec nepřišlo. Při epic scénách jsem se tlemila jako blázen. Herecké obsazení je výborné, hudba se mi také líbí. Nevadí mi, že se hodně podobá Pánu prstenů, to už je prostě Středozem. Ale na druhou stranu mohli trochu zariskovat a zkusit něco nového, to uznávám.
To, že se snaží příběh Hobita rozvést na tři díly, mi taky nevadí. Snesla bych i pět. Ale přece jenom se prvním dílem dostali do poloviny knihy, takže očekávám, že si do děje přidají pár dalších doplňkových příběhů nebo bojů nebo cokoliv dalšího, aby to nějak natáhli. Nemůžu si pomoc, ale jsem na to prostě zvědavá.
Filmová verze se mi prostě líbí víc než originál.

Moje hodnocení: 10/10
Hodnocení na csfd: 84 % (100. nejoblíbenější film)
Hodnocení na imdb: 8,3

ZMIZELÁ | GONE

REŽISÉR: Heitor Dhalia
ŽÁNR: Mysteriózní / Drama / Thriller
ROK: 2012

ANOTACE
Nikdo jí nevěří. Nikdo ji nezastaví. Jill byla před rokem unesena záhadným mužem a následně vržena do hluboké díry plné mrtvol předchozích obětí. Jako jediné se jí podařilo přežít, protože znala pachatelovo tajemství. Rok po tragické události stejně záhadně mizí i její sestra Molly. Jill je přesvědčena, že je únosce zpět. Tudíž sestru čeká stejný osud a do zítra může být mrtvá. Policie jí však stejně jako tenkrát nevěří a Jill nezbývá nic jiného než podniknout pátrání na vlastní pěst. Podaří se jí do dvanácti hodin najít vraha?

Do tohoto filmu mě natlačila ségra, která chtěla, abych se na něj podívala. Má dost ráda Amandu Seyfried a ani já nepopírám, že je to skvělá herečka. Přesto jsem od toho čekala mnohem víc. I když jde o poměrně zajímavý film, u které jsem se nenudila, nejsem si jistá, jestli se na něj ještě někdy podívám.

Moje hodnocení: 6/10
Hodnocení na csfd: 55 %
Hodnocení na imdb: 5,7

ATLAS MRAKŮ | CLOUD ATLAS

REŽISÉR: Tom Tykwer & Lana Wachowski & Andy Wachowski
ŽÁNR: Mysteriózní / Drama / Sci-fi / Psychologický
ROK: 2012

ANOTACE
Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promění ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v přítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti.

Docela jsem přemýšlela, že si na tenhle film zajdu do kina. Ale nakonec byl dostupný ke stažení docela brzy. Možná bych si ho vychutnala mnohem víc, kdybych ho viděla na plátně a nebo alespoň sama. Dívat se na film s někým jiným mě vždycky nutí brát některé scény trochu neosobně, ale o samotě jsem schopná je prožívat mnohem intenzivněji.
Přes jeho délku nebyla chvilka, kdy bych si čas uvědomovala.
Jelikož jsem navíc měla rozečtenou i knihu, bylo zajímavé sledovat, jak byl film pojat úplně jinak, ale přesto podle knižní předlohy.
Myšlenku filmu jsem docela ocenila. Ale jelikož už jsem se s něčím podobným setkala, nepokládám ji za přelomovou. Přesto to pro mnoho lidí mohlo být něčím novým. Také oceňuji, jak autor propojil všechny životy a vytvořil tak smysluplný příběh.
Byla to opět taková moje životí náhoda, kdy jsem přemýšlela nad podobným tématem mojí předsevzané knihy. Ale tento nápad zdá se nebyl tak originální, jak jsem si myslela.
Nejvíc mě ale dostali maskéři. Vážně jsem nepoznala, že většinu těch postav hrajou stejní herci. Jim Sturgess jako korejec? Nepoznala jsem ho ani na té lodi. A stydím se, že ani Toma Hankse. Když si ale tuto podobnost uvědomíte, pochopení celé pointy je na dosah ruky. Já to sice věděla od začátku, měla to na paměti, ale stejně jsem si neuvědomila, které postavy navazují na ty druhé.

Moje hodnocení: 9/10
Hodnocení na csfd: 83 % (223. nejoblíbenější film)
Hodnocení na imdb: 7,9

ZDROJ: CSFD | IMDB | GOOGLE
 

1 person judged this article.

Comments

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 4. february 2013 at 20:22 | React

Některé filmy vypadají opravdu zajímavě, zvlášť na Atlas mraků se chci rozhodně podívat :) A Hobit se mi opravdu líbil a nemůžu se dočkat druhé části^^

2 S c a r s S c a r s | Web | 5. february 2013 at 15:15 | React

Atlas mraků je už na netu? Wow, to je super :D Já osobně na tento film chtěla vyrazit do kina, ale nakonec jsme se s rodinou rozhodli pro Hobita :D

3 Aya Evans Aya Evans | Web | 9. february 2013 at 14:12 | React

Na Méďu se chci kouknout, dost mě to zaujalo a podle tvého hodnocení to bude určitě super. :D
Do Twilight už nejsem zrovna takový fanatik jako dřív, takže jsem se do nového dílu ani nijak nehrnula. ... Ale někdy si udělám upíro-vlkodlačí maraton a tohle bude doufám pěkný závěr. :)
No a Hobit. :D Moje ctěná maminka se jednoho krásného večera uráčila koupit lístky do kina a tak jsme celá rodinka vyrazili.. :D No, já jsem milovík fantasy a tady všeho toho, takže jsem, jako ty, poposkakovala na sedačce. :D Sice 3 hodiny je fakt dost, ale mě se to nehorázně líbilo a i na další díly se moc těším. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement