Shiuko Kano - Punch up

25. february 2013 at 9:27 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Punch ↑
ŽÁNR: Yaoi / Komedie / Drama / Smut
ROK VYDÁNÍ: 2006
STAV: 4 Volume (15 kapitol)

Hodnocení na mangaupdates: 8,68 (259 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 8,10 (419 votes)
Moje hodnocení: 9 (Masterpiece | Great)

Architekt Motoharu Maki se poflakuje po staveništi a okoukává svalnaté dělníky, když objeví u jednoho z nich svoji ztracenou kočku, Snihobu. Tohle setkání je osudové. Kouta Ohki, sarkastický, vznětlivý spratek, je kvůli kočce vyhozen z bytu, tudíž mu Maki nabídne bydlení u něj. Ačkoliv už je třicátník a mladé ucha nejsou vůbec jeho typ, Kouta ho zaujme. Dokážou tihle dva spolu žít pod jednou střechou?Po dlouhé době jsem sáhla po nějaké "kratší" manze, která neobsahuje žádné povídky. Nečekala jsem od toho mnoho, ale nakonec mě příběh opravdu zaujal. Ačkoliv jsem to nevěděla, šáhla jsem po manze autorky, jejíž práci jsem už jednou četla ($10).
Začínám taky zjišťovat, že se velmi špatně hodnotí yaoi mangy, které jsou v mnoha ohledech vždy velmi podobné. Jediné, co jde nějakých způsobem kritizovat je příběh a kresba. Ale upřímně… nejsem zrovna odborník na výtvarné umění, a můžu se tedy pouze opakovat a říct, že kresba byla příjemná.
Příběh už se dá rozebírat více.
Začátek bych teda popsala lichotivě. Ihned mě téma zaujalo, protože se rozjelo něco, s čím jsem se ještě nesetkala. Takže body patřily originalitě. Celou dobu se tohle kritérium udržovalo, teprve ve konci mi vadil jeden hodně klišoidní zvrat. Ale poté, co jsem se nad příběhem pořádně zamyslela a trochu se v angličtině zorientovala, nepřišlo mi to tak špatné, i když šlo o pořádné klišé. Celkově vzato to bylo logické vyústění příběhu, které se dalo očekávat a jehož nástin byl patrný již na začátku. Takže mi nic nebránilo v tom, abych tuhle mangu ohodnotila vysokým číslem.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 S c a r s S c a r s | Web | 25. february 2013 at 23:07 | React

Jedna z mých nejoblíbenějších mang a to už jen z principu, že jsem jí byla schopná číst více než jednou, což se mi mimochodem jen tak nestává! :D Jinak musím říct, že ten konec (teda aspoň co si pamatuju) mi přišel moc unáhlený až skoro useknutý. I tak mě ale dost zaujalo prostředí a oblíbila jsem si i postavy.

2 Ilay Ilay | Web | 27. february 2013 at 18:46 | React

Aww..xDD na tuhle mangu jsem narazila díky Scar, která u ní měla vážně dobré hodnocení, takže jsem si ji stáhla a teď už čeká v mém PC na přečtení, já doufám, že se k ní dostanu aspoň o prázdninách..xDD Muhaha..xDD jak ráda čtu tyhle tvoje recenze..xDDd

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama