Waiting on Wednesday #10 - Robokalypsa

20. february 2013 at 18:53 | Destel |  Waiting on Wednesday
Cílem je vybrat a představit knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Nesejde na tom, zda zrovna vychází nebo už je nějaký ten rok stará.
A jak už vyplývá z názvu meme, tyhle příspěvky budou přibývat ve středu. :) POŘÁDÁ: BREAKING THE SPINE

Tak nám začal jarní semestr a já to vůbec netušila. V neděli v deset večer si prohlížím FB a najednou narazím na status spolužačky, kterým oznamovala, že se na nás docela těší... a já si uvědomila, že mám na druhý den v deset ráno úvodní hodinu a přitom jsem se upsala k tomu, že svoji malou ségru hodím do školy. Autobus mi jel až ve dvanáct a v Brně jsem byla kolem druhé. Stihla jsem alespoň buddhismus a japonský buddhismus v obrazech... A dnes se mi podařilo zaspat! K mé omluvě - asi jsem nemocná, ale nemáme teploměr, abych si to mohla ověřit. :D Ale alespoň mi to nezabrání jít dneska na pivo.


DANIEL H. WILSON - ROBOKALYPSA
ANOTACE
V ne příliš vzdálené budoucnosti se vyspělé technologie řídící svět lidí obrátí proti svým stvořitelům. Za pomoci superinteligentního stroje zvaného Archos se jim podaří téměř kompletně vyhladit lidstvo; ti, co přežili, však ukryti chystají odvetu… Sci-fi technothriller o zoufalém boji člověka proti vzpouře strojů - zdá se to jako otřepané téma, Daniel H. Wilson, původním povoláním inženýr robotiky, ho však dokázal zpracovat tak lákavě a originálně, napínavě, drsně a zároveň humorně, že se jeho námětu chopil slavný Steven Spielberg a natáčí podle něj film.

PROČ ZROVNA TAHLE?
Po filmu Já robot jsem této tématice začala docela přicházet na chuť. Koneckonců je to docela možná budoucnost s tím, co lze dnes všechno vyrobit.
První mě ale trkla do očí obálka, která nad ostatními vyčnívá. Je alespoň jasné, že se příběh zaobírá robotikou. A miluju šedo-červenou kombinaci.
Nicméně jsem tedy zvědavá, jakým způsobem se podařilo autorovi tento příběh podat, jelikož si nedokážu představit jiný scénář než ten, že vyhrají buď roboti nebo lidé (a nebo dojde k míru). Zjistit, co tam bude jinak, a vůbec, co je to za příběh, ve mně probouzí zvědavost.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 24. february 2013 at 18:00 | React

Práveže ja teraz nemám inšpiráciu, neviem čo pridávať a tak chcem teraz potešiť blogerov a potom po pozastavení sa určite rozbehnem :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement