Waiting on Wednesday #9 - Trnový princ

13. february 2013 at 15:57 | Destel |  Waiting on Wednesday
Cílem je vybrat a představit knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Nesejde na tom, zda zrovna vychází nebo už je nějaký ten rok stará.
A jak už vyplývá z názvu meme, tyhle příspěvky budou přibývat ve středu. :) POŘÁDÁ: BREAKING THE SPINE

Dlouho dobu jsem toto meme zazdívala a stalo se, že se opět sešla středa, kdy nemám v zásobě žádný hodnotnější článek. Ještěže existují tato meme a výzvy. Taky jsem se poslední dobou věnovala převážně anime a manze, takže by bylo fajn zase se trochu vrátit i ke knihám. A vzhledem k tomu, že času moc není, právě tenhle wish list by mohl zažít zlaté časy.MARK LAWRENCE - TRNOVÝ PRINC
ANOTACE
Mějte se na pozoru před Trnovým princem... Když mu bylo devět, sledoval, jak mu přímo před očima zavraždili matku a bratra. Když mu bylo třináct, byl vůdcem bandy krvelačných banditů. Do patnácti má v plánu být králem... Nastal čas, aby se princ Honorous Jorg Ankrath vrátil na hrad, který kdysi opustil, a přihlásil se o dědictví, které mu po právu náleží. Svět se pro něj změnil v den, kdy visel na trnech ostnovníkového keře a sledoval, jak muži hraběte Renara vraždí jeho matku a mladšího bratra. Od té chvíle prahne Jorg po pomstě. Život a smrt pro něj představují jen obyčejnou hru - hru, ve které nemá co ztratit, ale ve které může vyhrát úplně všechno. Jenže v otcově hradě na něj nečeká nic, než zrada. Zrada a temná magie. Je možné, aby osamělý chlapec, byť nade vší představu divoký a zvrhlý, porazil nepřátele, jejichž moc přesahuje i ty nejbujnější představy? (www.databazeknih.cz)

PROČ ZROVNA TAHLE?
Hned po přečtení anotace mi bylo jasné, že tuto knihu musím jednoho dne dostat do ruky. Vypadá to na pořádnou hrdinskou fantasy a opravdu zajímavou hlavní postavou. Mám ráda trochu psychicky narušené, trochu zlé hlavní postavy a zvlášť ty mužské. Navíc jsem z reakcí čtenářů zjistila, že autor sprostými slovy zrovna nešetří. A také zazněla poznámka, že by se kniha mohla líbit fanouškům Písně ledu a ohně.
Samotná obálka vypadá hodně lákavě a už trochu vypovídá o tom, jakým směrem by se mohl příběh vyvíjet. Doufám tedy v krvavé boje a kaluže krve.
Ale stejně se nejvíce těším, až se dozvím, co za osobnost ten trnový princ vlastně je.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Ilay Ilay | Web | 13. february 2013 at 20:04 | React

Musím říct, tahle knížka vypadá skvěle..xDD A nevím proč nedávnou jsem shlédla Gankutsuou, což je vlastně něco jak hrabě monte christo, no on to je monte christo, ale trošku jiná doba a tak podobně..xDD sice se mi nelíbila kresba ale ten příběh mi drásal nervy, a pokud jde o pomstu, všechny knížky vypadají skvěle :D vždycky mě to uchvátí..xDD

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement