March 2013

Sakurasou no Pet na Kanojo

30. march 2013 at 21:42 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: The Pet Girl of Sakurasou (Anglicky)
REŽISÉR: Atsuko Ishizuka
PŮVODNÍ TVŮRCE: Hajime Kamoshida (novel, manga)
STUDIO: J. C. Staff
VYCHÁZELO: 9. 10. 2012 - 26. 3. 2013
ŽÁNR: Romantické / Komedie / Drama
TÉMA: Škola / Vztahy / Umění
POČET DÍLŮ: 24

HODNOCENÍ: 10/10 (Masterpiece | Vynikající)
Hodnocení na MyAnimelistu: 8,36 (20 602 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Poté, co byl vychozen z hlavních kolejí, protože si tam přinášel zatoulané kočky, je Kanda Sorata donucen žít v menších Sakurasou kolejích, kam jsou posíláni problémoví studenti. Je to spíše starý rozpadající se dům. Sorata zjišťuje, že i jeho obyvatelé jsou výstřední a rozhodne se, že jakmile najde majitele pro všechny kočky, vrátí se zpět na normální koleje.
Ale když se na kolejích objeví Shiina Mashiro, všechno se změní. Mashiro je malířský génius, v mladém věku získala několik ocenění, ale vzhledem k tomu, že bylo její dětství zaměřeno na umění, nemá téměř žádné zkušenosti, jak se o sebe postarat. Tak se o ni Sorata musí starat jako o zatoulanou kočku…

Blood Lad´s promo video

30. march 2013 at 18:16 | Destel |  News
Kdysi jsem začala číst mangu, která mě docela bavila, ale pak jsem na ni nějak zapomněla. Při dnešní projíždění novinek na ANN jsem narazila na tohle video a zase si na to vzpomněla. Ačkoliv zní anotace děje docela fádně a nezajímavě (spíš jako další romantická upírská slaďárna), z mangy jsem měla docela dobrý pocit.
Hlavně postava Staze byla hodně ujetá, takže jsem zvědavá. Rozhodně to bude jedno z těch, které si zařadím do letního watch listu.


Fuyumi je středoškolačka, která se zčista jasná objeví v jiném světě. Přesněji řečeno v tom Stazově světě. Obrazně řečenu mu ukradne srdce (protože upírovi těžko ukradnete srdce skutečně). Naneštěstí je velmi náhle zabita a tak se stává duchem. Staz se snaží vrátit ji zpět k životu.

Tak alespoň zní jakýsi úvod do děje. Popravdě, nijak zvlášť mě to nezaujalo. Nečíst ten kousek mangy, rozhodně bych to vyhodnotila jako kravinu. Přesto jsem se ani v manze nedostala tak daleko, abych s jistotou mohla říct, že to bude stát za to. Přesto od toho čekám víc, než to na první pohled vypadá.


Blends | Psycho-pass

29. march 2013 at 14:34 | Destel |  News
Netušila jsem, kam s tímto článkem zaparkuji. Nechtělo se mi vytvářet novou rubriku, protože takové tvořivé jaro tu zase dlouho nebude, blendy opravdu moc často nedělám, protože mi nepřijdou nijak užitečné. Ale člověk potřebuje svoji kreativitu na něco vyplácat. Tak tady jsou nějaké blendy z Psycho-pass. Většinou jsem z nich udělala avatary. Jep, nechtělo se mi už zvlášť piplat s avatarama. :D Ale alespoň mě tohle trochu nakoplo ke tvorbě designu a po shlédnutí nového openingu (a endingu) jsem se rozhodla udělat další. Z takových screenů je pak radost něco tvořit.


29. 3. 2013 - Ach ty doramy...

29. march 2013 at 1:02 | Destel |  Diary
Znáte takový ten pocit, kdy kroutíte hlavou nad tím, jak se chovají některé asijské holky? Většinou jsou v doramách prezentovány jako strašně nevinné, hodné holčičky, které při sebemenším náznaku nějaké intimity začnou ječet.
Mě osobně dostávají líbací scény, které spočívají v minutovém přilepení rtů, vykulených očí a poté jsou strašně překvapené a naprosto paf z toho, že byly políbené. WTF!?
Jsou i takové doramy, kde jsou líbací scény naprosto normální, takže si říkám, že to u nic nemůže být tak hrozné. (Ale když se člověk dozví, že Sangdeul například poprvé políbil holku, když mu bylo osmnáct, musí si uvědomit, že je s nima něco špatně. Aspoň my teda už ve čtvrté třídě hráli na narozeninových oslavách flašku, a v páté třídě už nešlo o nevinné pusinky. Asi jsme byli vyspělá generace či co.)

B1A4 Weekly Idol, Mnet WIDE

28. march 2013 at 22:42 | Destel |  Music updates
Za všechno můžete vy! Nebudu jmenovat jedince, ony moc dobře vědí! :D Co se to se mnou děje? Poprvé za celý život vím, z kterých členů se skládá skupina, znám jejich jména, dokonce je dokážu správně přiřadit k jejich vlastníkům (ale dalo mi to trošku trochu zabrat).
Během dnou dnů jsem slyšela všechny jejich písničky (jop, zvládla je i postahovat). A to není všechno. Prolezla jsem pomalu i celé YT, a tak se stalo, že jsem narazila na Weekly Idol. Už jsem viděla tuším video s B.A.P. ? pokud se nepletu. Jako pořad takový je to skvělý, ale Jeesus mi k tomu nadělil ještě kluky z B1A4.
Už jsem zmiňovala, že kdykoliv je vidím, dostanu totální výtlem. Opravdu jsem si je oblíbila, protože mě dokáží rozesmát. Stačilo, abych viděla jejich videoklipy. Během včerejška i dneška se mi stalo, že jsem si ty písničky broukala v duchu, zatímco jsem šla po ulici a najednou se přistihla, jak se usmívám na celé kolo a ostatní na mě opět čumí jako na mimozemšťana (že si vzpomenu na něco vtipného zrovna když někam kráčím, je u mě normální; lidi na mě kvůli tomu často divně hledí, ale ještě se mi to nestalo kvůli písničce).
A jejich přítomnost ve Weekly Idol mě rozsekala.

Music update #2

26. march 2013 at 21:08 | Destel |  Music updates
Uvažovala, zda vybrat tři songy od nově nalezených metalových skupin nebo se podělit o oblíbené soundtracky jak z doram či anime, tak z filmů. Ale větší challenge pro mě představují ty doramy, tak jsem se nakonec rozhodla pro ně. Taky to musím sepsat co nejdřív, než všechno, co jsem si poukládala v hlavě, zase zapomenu.

>> To the beautiful you | J-Min - Stand up
Tohle byla první korejská dorama, kterou jsem viděla. Mou úplně první byla japonská verze Ouranu, tudíž jsem si do té doby myslela, že označení "dorama" pasuje pouze pro hrané adaptace anime. I když se velká většina inspiruje mangou, jak se stále přesvědčuji, stejně je to pro mě zcela nový příběh.
TTBY bylo velmi dobré. Až na pár klišoidních zvratů se mi to líbilo. Ale ani samotná dorama se nevyrovná závěrečné písničce. Snad se mi TTBY líbí i jenom kvůli tomu.
Normálně zpěvačky nemusím a žádná asijská zpěvačka mě do této chvíle nezaujala tak jako J-Min. Stačil jeden poslech a byla vytvořena závislost na věky věků.

Psycho-pass

26. march 2013 at 19:33 | Destel |  Layouts
N Á H L E D
S T A H U J
Heslo: Ohcysp-pass
Ha, jsem dokonce spokojená. Něco takového jsem si představovala. Dokonce jsem na můj vkus byla i kreativní a trochu se se záhlavím pohrála. Nicméně jsem ráda, za ty tmavé barvy, protože jsem dlouho žádný tmavý layout nevyprodukovala.
Kdyby se někdo sháněl po credits, obrázky jsou "moje", screeny jsem dělala sama. Použila jsou pouze texturu od naruttholand.deviantart.com a to by mělo být všechno. Ve složce ke stažení jsou přiloženy ještě další nadpisy, které by se mohli hodit (navigation, gallery apod.).

Shinsekai yori

26. march 2013 at 16:13 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: From the New world (Anglicky)
REŽISÉR: Masashi Ishihama
PŮVODNÍ TVŮRCE: Yūsuke Kishi (novel)
STUDIO: A-1 Pictures
VYCHÁZELO: 28. 9. 2012 - 23. 3. 2013
ŽÁNR: Drama/ Supernatural / Sci-fi / Dobrodružné / Fantasy / Romantické
TÉMA: Dětství / Dystopie / Post-apokaliptický svět / Shoujo-ai / Shounen-ai
POČET DÍLŮ: 25

HODNOCENÍ: 10/10 (Masterpiece | Vynikající)
Hodnocení na MyAnimelistu: 8,30 (12 242 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Příběh se odehrává v Japonsku o tisíc let později. Pět dětí - Saki, Satoru, Maria, Mamoru a Shun - se narodili a vyrostly v klidném městečku, které lze popsat jako utopii, přetékající vodou a zeleným porostem.
Svět je ale ovládán lidmi, kteří mají "prokletou moc" nebo taky "boží moc" telekineze.
Po určité události si Saki a ostatní uvědomí pravou podstatu jejich světa a nedlouho poté i jeho krvavou historii. Pak se takhle pětka pustí do dobrodružství a boje za záchranu svých přátel a světa na pokraji kolapsu.

Akane Tsunemori

25. march 2013 at 20:44 | Destel |  Avatars
Jak tam furt koukám na ten opening Psycho-pass, prostě mi to nedalo a udělala si nějaké screeny. Hodlám si s tím ještě trochu pohrát a udělat i lay... zatím jsem ale vytvořila jakési blendy a pár avatarů.


News | #1

25. march 2013 at 16:33 | Destel |  News
Je to už sice nějaký ten den, co jsem skončila tzv. jarní úklid tady na blogu. Chtěla jsem ale zmínit, co se tady změnilo. Většina změn totiž proběhla hlavně v uspořádání rubrik, což se na první pohled nijak neprojeví, ale pro mě je tak spousta věcí přehlednějších.
Kromě toho, že jsem pár článků smazala (šlo především o rozcestníky a meme, kterých jsem se nakonec neúčastnila), rozhodla jsem se některé znovu zviditelnit.

# 13 | Opening týdne - Shiki

24. march 2013 at 13:50 | Destel |  Opening týdne
Tento týden jsem musela hodně přemýšlet, který z openingů vyberu. Jelikož jsem začala koukat na Shiki, Psycho-pass a rozhodla se také dohnat díly ve Fairy tail, měla jsem hned tři openingy, které mě docela zaujaly. Nakonec jsem vybrala ten, který mi přišel nejoriginálnější a nejšílenější.

# 13 - SHIKI - Kuchizuke by Buck-TickAnime & manga | update #2

22. march 2013 at 15:54 | Destel |  Anime & Manga updates
>> Shiki | 1-7 episodes
I když jsem nechtěla rozkoukat žádné další anime, nějak jsem měla chuť začít sledovat něco, co už je dokončené a kde se konce dočkám dřív než u nově vycházejících anime (i když se většina již blíží ke konci, takže budu mít o víkendu co dělat).
Ze začátku jsem nebyla z tohoto anime moc nadšená. Byla jsem trochu zaražená tou kresbou, ale slyšela jsem samou chválu, tak mi to nedalo. Hned po druhém dílu jsem věděla, že si tohle anime nikdy nepustím během dne.
Začala jsem se na to dívat někdy kolem dvanácté, protože jsem kvůli energeťáku zase nemohla spát. No, potom jsem měla docela strach jít vůbec spát.
Shiki si nehraje na napínavost, ale spíš je to jedno z těch anime, u kterých si řeknete: jo, tohle je umění. Musíte se na něj dívat celkově a snažit se vnímat to, co se skrývá pod povrchem. Také zvukové efekty se mi zažraly do uší.
Jednoduše bych řekla, že dívat se na takové anime je opravdu zážitek, který nespočívá v obsahu nebo myšlence, ale v jakési sugesci, která vás přinotí mít během sledování husinu.
A totálně jsem se zamilovala do openingu.
Psycho-pass | 1-2 episodes <<
A také jsem rozdívala ještě jedno anime. Prostě mi to nedalo. Musela jsem vědět, o čem tohle je. Už mám postahovanou většinu dílů, tak věřím že to o víkendu dodívám.
Zatím si nejsem úplně jistá, jaký mám na tohle anime názor. Docela mě to téma zaujalo, postavy také nevypadají špatně, ale po dvou dílech jsem se toho moc nedozvěděla. Většinou jsem se během sledování snažila najít nějakou nelogickou chybu v tom, jak ta společnost funguje. Nejsem zrovna fanda těchto robotických záležitostí. Nicméně jsem zatím nenašla nic, co by mi nějak vadilo.

>> Shingeki no Kyojin | 4-35 chapters
Nedalo mi to a nakonec jsem toho přečetla mnohem víc. Jsem čím dál tím víc zvědavá na anime, ale rozhodně se na něj podívám, až bude dokončeno. Nejspíš bych nevydržela čekat na další (i když už vím, co se stane). Hlavně bych to časem asi stejně dropla a počkala až těch dílů bude trochu víc. Zatím teda ještě nevím, jestli už je daný počet dílů nebo to bude další sériovka jako Bleach nebo Fairy tail a bude se vysílat dokud to bude mít sledovanost... Podle mangy to zatím vypadá, že se příběh protáhne na dýl.
Abych pravdu řekla, doufám, že to bude dlouhodobá záležitost. Možná jsem nadšená až moc, ale opravdu jsem tak dlouho nebyla nadšená jenom ze čtení mangy. Je to zajímavý námět, pokaždé se stane něco opravdu nečekaného, takže si to udržuje napínavost a charaktery postav jsou... prostě lidi, které si oblíbíte. Zatím se moje zraky upírají k Mikase, i když je jich mnohem víc, které stojí za zmínku. Taky si pohrávám s myšlenkou, že si nějakou tu postavičku vykreslím... Dohnal mě k tomu tak trochu nový art, který se objevil na animelistu. Tak trochu jsem zalitovala, že jsem design změnila tak rychle.


Code:breaker

21. march 2013 at 20:59 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: CØDE:BREAKER (Japanese)
REŽISÉR: Yasuhiro Irie
PŮVODNÍ TVŮRCE: Akimine Kamijyo
STUDIO: Kinema Citrus
VYCHÁZELO: 7. 10. 2012 - 30. 12. 2012
ŽÁNR: Akční / Shounen / Supernatural / Školní život / Romantické
TÉMA: Super síly / Politika
POČET DÍLŮ: 13

HODNOCENÍ: 5/10 (Average |Průměr)
Hodnocení na MyAnimelistu: 7,12 (17 189 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Když jednoho dne Sakurakouji Sakura jede autobusem a podívá se z okna, uvidí, jak kluk asi v jejím věku upaluje v parku lidi zaživa. Když se na to místo vrátí s policistou, nenajde žádné mrtvoly, ani důkazy jakéhokoliv druhu vraždy, jen malý ohínek, který policista přiřkne bezdomovcům nebo gangu, který se v okolí pohybuje. Sakura ale nechce věřit, že si to pouze představovala.
Na druhý den zjistí, že nový přestupující student je ten stejný kluk, kterého viděla den před tím. Zjistí, že se jmenuje Ogami Rei, a že je šestým Code:Breakerem - speciálním druhem vraha a taky členem tajné organizace, která slouží vládě.

# Den 12 | Oblíbený člen CP9

19. march 2013 at 23:58 | Destel |  30 days One piece challenge
Dostala jsem se do části, kdy mě pro mě docela obtížné odpovídat na otázky. Vybrat nějakého oblíbeného člena Baroque Works bylo ještě snadné, ale u CP9 bych bez internetu byla v háji. Takže jsem ve výběru postupovala tak, že jsem vybrala první postavu, na kterou jsem si vzpomněla a shodou okolností to byla taky JEDINÁ postava, na kterou jsem si vzpomněla.
Také si vzpomínám, že mi kdysi na facebooku právě tahle postava vypadla, když jsem se snažila pomocí nějakého trapného dotazníku zjistit svého soulmejta z OP. :D

Music update #1

19. march 2013 at 19:10 | Destel |  Music updates
Hodně jsem přemýšlela, čím začít první článek. Posledí dobou jsem trochu prohledávala stránky a hledala nějaké japonské metalové a rockové kapely; něco úplně nového, neznámého. Pár kousků jsem našla a nejen těch asijských. Přesto jsem si řekla, že první článek by měl alespoň trochu přiblížit, co za hudbu vlastně poslouchám. Rozhodla jsem tedy trochu zapátrat v paměti a vybrat moje nejoblíbenější kapely, zpěváky. Je to tak trochu challenge i pro mě, protože jsem si tímhle způsobem žádné oblíbence nikdy nevolila.

>> Within temptation | The Unforgiven - Shot in the dark (2011)
Tahle holandská skupina je mojí absolutní jedničkou a rozhodně bude potřeba velkého úsilí, aby ji vůbec někdo překonal. Abych pravdu řekla, zatím se k ní přiblížili pouze ONE OK ROCK, ale stále na ně prostě nemají.
Už od dob mých blogerských začátků jsem se pomalu ale jistě přesvědčovala o mém hudebním zázemím. Začalo to sice Evanescence, Enyou a skupinou Nightwish, které dnes už zase tak nemusím. Jsem jim ale vděčná, že mě dostali právě k Within temptation.