#12 | Opening týdne - Sailor moon

17. march 2013 at 18:06 | Destel |  Opening týdne
Sice jsem se ani tenhle týden nedívala na žádné anime, protože jsem byla zažraná do doramy, ale z nějakého důvodu jsem si pouštěla některé openingy. Mám v zásobě ještě spoustu těch, které jsem už viděla a nejsou přímo z těch anime, které sleduji během týdne. Byla by škoda je nepřidat.

#12 - SAILOR MOON - ?


PROČ TENHLE OPENING?
Tenhle kousek je mojí srdeční záležitostí. Když se mě někdo zeptá na to, které anime jsem viděla jako první, zmiňuji právě Sailor moon. Jako malá jsem se na to totiž dívala na rakouské stanici a vůbec mi nevadilo, že tomu nerozumím. Nešlo ani o tu pohádku, ale důvod, proč jsem se na to vždycky těšila, byla ta písnička na začátku a ty růžičky, které se vždycky tak pěkně rozpadly. Nic víc jsem vidět nepotřebovala. Tudíž je tohle úplně první opening, který mě kdy zaujal.
Trochu mě mrzí, že japonská verze už nebyla tak dobrá, přesto jsem si u tu originální písničku docela oblíbila.

O ČEM JE ANIME?
Typický a dnes již legendární zástupce žánru mahou shoujo anime. Hlavní hrdinka - trochu nešikovná, trošku hloupá středoškolačka Tsukino Usagi jednoho dne zachrání život černé kočičce a ta jí na oplátku oznámí, že Usagi je reinkarnací jedné ze strážkyň Solárního systému - Sailor Moon. A protože zlo chce zničit zemi a protože černá kočka má přesvědčivé donucovací metody, musí se Usagi proměňovat do své hrdinské superpodoby, aby chránila svět proti zlé královně Beryl a jejím temným poskokům.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement