Anime & manga | update #1

4. march 2013 at 22:47 | Destel |  Anime & Manga updates
Budu se trochu opičit po Scars, jelikož se mi velmi zamlouvají její updaty, kde většinou shrne, co viděla, jak pokročila se sledováním a podělí se o názor. Jelikož se mi v mnoha případech nechce psát celá recenze a vidím v tom možnost zaznamenat si pocity rovnou při sledování, rozhodla jsem se začít takové updaty psát také. Budu míchat mangu i anime dohromady, ale pokusím se vždy uvést o co jde. A hlavně si chci pořádně zaspoilerovat, ale vždy na to předem upozorním, takže se do čtení mohou pustit i ti, co neví o co jde. :)

>> Sankarea | complete
Dnes jsem dojela poslední čtyři díly. Ačkoliv mi od začátku tohle anime přišlo dost nesmyslné, nachytala jsem se, že mi to místy přišlo docela vtipné, ačkoliv to byly jen chvilkové záblesky. Skončilo to naprosto trapně, ale mangu si odpustím, protože mě ani nezajímá, jak to dopadne.
Přesto se nemůžu ubránit pocitu, že nejde o špatné anime, i když mi to přišlo jako strašná blbost. Charaktery postav jsou totiž hodně slušné. Sanka Rea mi přišla docela obyčejná, ale Furuya, Meru nebo jejich dědeček, to slušně táhly. Také otec Rey a její matka nebyli špatní, jen jsem nechápala smysl toho pedofilního tématu. Sečteno podtrženo, více se dozvíte v recenzi. :)

Shingeki no Kyojin | 1-4 chaptes (1 volume) <<
Když jsem projížděla mangafox a hledala nějakou krátkou mangu na přečtení, vzpomněla jsem si nově vycházející anime a neodolala jsem. Měla jsem v úmyslu přečíst si první kapitolu, abych zjistila, jakým směrem se anime bude ubírat a co můžu čekat od děje. A skončilo to tak, že jsem dočetla první volume a donutila jsem se na chvíli přestat, i když chci strašně moc číst dál. Stojím před závažným rozhodnutím! Buď dočtu těch několik zbylých kapitol mangy a dozvím se tak děj, který bude i v anime, nebo si počkám a podívám se na to. Na druhou stranu si říkám, že se do anime stejně nepustím dokud nebude dokončené, takže do té doby to, co se dočtu v manze, určitě zapomenu. A pak... chci se na dívat v češtině, takže na titulky si taky nějaký ten den počkám. Tohle anime ale plánuju mít zálohované, takže hardsub by taky nebyl na škodu (což ale zabere taky čas).
Nechci nikoho zbytečně navnadit, jelikož je pak možné, že to člověka zklame. Alespoň mě se to v hodně případech stává, i když jde o skvělé anime. Ale můžu snad říct, že manga je opravdu skvělá! Opravdu mě dlouho nic tak nechytlo. Chce se mi číst dál, protože je to zajímavé a skončila jsem zrovna u totálního "wtf" kousku. Je to napínavé, nepředvídatelné, akční a postavy jsem si hned zamilovala. Rozhodně jde o mé nejočekávanější anime roku 2013 (zatím).

>> Katekyo hitman reborn | 135-137 episodes
Spoiler | Dostala jsem do fáze, kdy se pomalu blížím k filerovým dílům a zrovna dvakrát se mi do nich nechce, jelikož jsem se doslechla (tuším, že od Scars), že stojí za prd a kazí celé anime. Doteď jsem s ním byla v celku spokojená až na některé nedostatky. Jako třeba hodně dlouhý rozjezd. Každopádně od války o prsteny mě to začala opravdu bavit a když teď všichni dospěli, je to ještě lepší. Každopádně už mám pocit, že je ta věc s Iriem Shouichim a Baykuranem natáhla na hodně dlouho a když jsem se teď dozvěděla, že má Sawada začít zase trénovat, protože ve svém nynějším stavu ho nemá šanci porazit (+ ty filerové díly)... nějak se mi nechce pokračovat. Ale slíbila jsem si, že to dokoukám.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 S c a r s S c a r s | Web | 5. march 2013 at 11:44 | React

Co se Shingeki no Kyojin týče, já rozhodně čekám na anime :D Ok, sice jsem do teď ani o manze nevěděla, ale mohla jsem to koneckonců předpokládat :D

Haha, dostáváš se teoreticky k té nejhorší části KHReborna :D Těch filerů je tam vážně hrozně moc až si možná začneš říkat, že s tím anime prostě praštíš! Ale ten závěr a poslední bitva vážně stojí za to! Je vtipný, že většina filerových dílů popisuje Tsunův tréning a většina dílů dopadá hrozně trapně a nudně. A o tom víc mě naštvalo, když se úplně před finální bitvou to vypadalo na podobný filerový díl, na který jsem se mimochodem těšila kvůli zvířátkům (pochopíš až uvidíš :D), a oni tam ten tréning vůbec nedali. Parchanti! :D

Nedávno jsem se dočetla, že KHR manga už též skončila, a dokonce mi chybí asi 20 nebo 30 kapitol, abych to dotáhla do konce, takže se docela těším až si k tomu zase sednu :D Doufám, že si z toho budu ještě něco pamatovat, protože na tu mangu jsem nesáhla asi přes rok :D

Haha, updaty jsou dobrá věc :D Já většinu anime nerecenzuju, pokud mě to zvlášť nenadchne, takže se o nich chci aspoň zmínit takhle :D

2 Destel Destel | Web | 5. march 2013 at 15:20 | React

[1]: :D Včera jsem dočetla další volumko a opět byl na konci totální "wtf" moment, takže musím zjistit o co šlo. Docela mě to teď štve, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem se do té mangy pustila. Alespoň budu moct srovnat anime. Pokud se mi i přes přečtenou mangu bude líbit, pak můžu s klidným svědomím prohlásit, že jde o boží anime. :D

:D No filery většinou dokážu zkousnout, tak uvidím. Každopádně mě teď docela štvou i ty kecy na konci epizody, která zabere skoro pět minut, na začátku dalších pět minut opakují, co se stalo v minulém dílu a tudíž ti z celé episody vyjde ani čtvrt hodiny děje. To opakování na začátku bych ještě snesla, ale ten konec?
Navíc to teď sleduju v angličtině, takže jsem hodně přemýšlela, že se pustím do mangy, ale nechám si ji dlouho na potom po dosledování anime.

Jop. Mě se stane, že mě při sledování napadne nějaká dobrá kritika, ale když si sednu k sepsání recenze, jako by se po tom slehla zem. A když dokoukám tři anime v jednom týdnu, častokrát se mi nechce psát ani jedna, což mě pak trochu zamrzí. Časem ty deaily prostě vyprchají a už ani pomalu nevím, o čem to bylo.

3 Shinnya Shinnya | Web | 6. march 2013 at 9:57 | React

Já už J-rock pár let moc neposlouchám, tudíž se v těch nynejších kapelách moc neorientuji, dříve jsem poslouchala právě D'Ray, nebo taky DELUHI (obě skupiny už rozpadlé), Matenrou Opera.. nu, teď občas jen ONE OK ROCK..:)

4 Shinnya Shinnya | Web | 6. march 2013 at 9:59 | React

S KHR a těmi fillery je to opravdu na prd..:D Já ještě naštěstí vězím na 90 díle, ale už teď mi to přijde dějově zbytečně natahované..:D Nu, i přesto je to mé oblíbené anime, takže nehorzí, že bych se na to vybodla..:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama