Anime výběr | Jaro 2013

3. march 2013 at 13:56 | Destel |  Anime chart
Zatímco zima nebyla zrovna přetekající zajímavými anime, zdá se mi, že jarní sezóna se to snaží hodně vynahradit. Nezabývala jsem se sequely ani filmy, přesto mě zaujalo mnohem víc kousků než u minulých sezón. Video spring anime chart 2013.

RDG: RED DATA GIRL

ŽÁNR: Fantasy
VYCHÁZÍ: Březen (16)
PODKLAD: Light novel (povídka)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Noriko Ogiwara
VYTVOŘILO: P. A. Works


ANOTACE
Moderní fantasy založená na japonských šinto legendách. Suzuhara Izumiko je patnáctiletá dívka, která vyrůstala v ochraně chrámu hluboko v horách Kumano. Je hodně stydlivá a ničí všechny elektrické přístroje, kterých se dotkne. Když začne přemýšlet o tom, že odejde z hor do města, její opatrovník Sagara Yukimasa jí doporučí navštívit střední školu v Tokiu a pomoc jeho syna Miuyukiho. Miyuki a Izumiko se vzájemně odpouzují, ale jejich vztah se začíná měnit po děsivé nehodě na školním výletě. Izumiko se dozví o svém osudu coby yorishiro (něco jako kněz, který přivolává kami) a Miyuki zase o své povinnosti ji chránit.

Ačkoliv tohle anime nevypadá na nic převratného, děj mě celkem zaujal. Jelikož už o shintó něco vím, tak se chci přesvědčit, jakým způsobem svoje legendy prezentují široké veřejnosti (o těch zase moc nevím). Každopádně i po vizuální stránce se zdá být anime příjemné na pohled a promo videa dokazují, že se snad dočkáme i nějaké akce. Hlavní hrdinka sice nevypadá na nějakou tsundere. Jak ji prezentuje i anotace, má jít o plachou, stydlivou dívku, která se snaží změnit. Ačkoliv jsem viděla jen kousky, přišla mi docela sympatická a mužské postavy vypadají také zajímavě.


KARNEVAL

ŽÁNR: Fantasy / Sci-fi / Shoujo / Akční
VYCHÁZÍ: Duben (3)
PODKLAD: Manga
PŮVODNÍ TVŮRCE: Touya Mikanagi
VYTVOŘILO: Manglobe


ANOTACE
Nai hledá někoho pro něj důležitého, který mu nechá narámek jako vodítko. Gareki krade a vybírá kapsy, aby nějak přečkal další den. Tihle dva se potkají v divném domě, kde se usadí. Brzy se stanou hledanými zločinci stíhanými vojenskými bezpečnostními agenty. Když se ocitnou v zoufalé beznadějné situaci, vstoupí do nejsilnější obranné organizace země - "Cirkusu"!!
Cikus je obranná organizace, která pracuje pro vládu. Podnikají nájezdy na zločince a řeší zločiny, které bezpečnostní složky nezvládají. Po svých nájezdech pořádají představení jako omluvu za to, že děsili občany. Jejich skupina se skládá z nejsilnější, nejschopnějších bojovníků, kteří používají k boji speciální typ náramku, známých jako Cirkus ID.

Ačkoliv tohle anime dějově vyzní mnohem líp, přesto mi to stále hodně připomíná zimní Amnestii. Zatím jsem sice viděla jen první a díl (a dívat jsem se na to začala jen díky těm bišíkům), přesto mě to moc nezaujalo, ale ještě tomu chci dát šanci.
Karneval naopak vypadá i po dějové stránce hodně zajímavě, postavy taktéž. Navíc to nejsou samí chlapi, ale také se tam objeví nějaké ženské postavy, které zatím vypadají docela zajímavě. Také se to tváří trochu jako detektivka, takže jsem zvědavá. Z promo videa mě navíc dost zaujal dabér (nevím ovšem které postavy), takže musím zjistit, jak se jmenuje.

DEVIL SURVIVOR 2 THE ANIMATION

ŽÁNR: Supernatural / Akční / Fantasy
VYCHÁZÍ: Březen (2)
PODKLAD: Hra
VYTVOŘILO: Bridge


ANOTACE
Zatímco je Japonsko v zoufalé situaci 13 "ďábelských přeživší" uzavírá dohody s ďábly k získání schopností proti boji s neznámými útočníky. Zbývá pouhých sedm dní do světové katastrofy...

O ději toho není v koloběhu moc, přestože už včera vysílali první díl. Info jsem převzala z mangafox na základě mangy, která začala nedávno vycházet a ani tady toho nebylo moc řečeno. V chartu neregate se ještě zmiňují o tom, že má o jít o středoškoláky, kteří obdrží email ze stránky, kde se předpovídá (věští) smrt. Svět pak napadnou záhadné bytosti a proto nejspíš uzavřou smlouvu s ďábly (či jedním ďáblem).
Ačkoliv toho není řečeno mnoho, hodně mě zaujal úvodní art. Navíc poslední anime, kde se vyskytovali démoni bylo v mém případě Ao no exorcist a nebyla jsem z něho nijak zklamaná. Tady se nám příběh stáčí do apokalyptické tématiky, ale ta věc s věštěním smrti mi přijde ještě zajímavější.
Promo vypadá velmi slibně, takže není pochyb, že se na první díl určitě podívám a čekám, že to zvládnu do konce.

SHINGEKI NO KYOJIN | ATTACK ON TITAN

ŽÁNR: Fantasy / Akční / Drama / Super síly
VYCHÁZÍ: Duben (?)
PODKLAD: Manga
PŮVODNÍ TVŮRCE: Hajime Isayama
VYTVOŘILO: Wit studio


ANOTACE
Před několika stovkami let bylo lidstvo téměř vyhubeno obry. Obři jsou typicky několik metrů vysocí, zdá se, že nemají žádnou inteligenci a požírají lidské bytosti. Navíc ti nejhorší to dělají čistě z potěšení než pro nedostatek jídla. Malé procento lidí přežívá za extrémně vysokou zdí, která je větší než největší z obrů, takže se přes ni nedostanou.

V současnosti město za zdí nevidělo obra více než sto let. Dospívající chlapec Elen a jeho nevlastní sestra Mikasa se stanou svědky hrozné události. Z ničeho nic se objeví obr (obři), který zničí městské hradby. Jak prochází městem, dvě děti jsou nuceny sledovat, jak žere jejich matku zaživa. Elen slíbí, že zabije všechny obry do jednoho a pomstí tak celé lidstvo.

No wow... ani jsem netušila, že mezi jarní várkou objevím něco, z čeho budu tak nadšená. Do oka mě vyloženě trefil art (poster) a teprve pak jsem se zabývala zjišťováním, o čem to bude. Od toho anime začínám očekávat opravdu hodně. Utvrdila mě v tom anotace a po shlédnutí promo videa jsem doslova natěšená. Záběry slibují originální kresbu, místy to vypadá dokonce na 3D efekty, zajímavý příběh. Jednoduše se nemůžu dočkat. Jack a fazole letos válí.

HATARAKU MAOU-SAMA

ŽÁNR: Komedie / Romantické / Shounen
VYCHÁZÍ: Duben (?)
PODKLAD: Light novel (povídka)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Satoshi Wagahara
VYTVOŘILO: White Fox


ANOTACE
V jiné dimenzi je ďábelský král Sadao jen krok od dobytí světa, když je poražen hrdinkou Emilií a nucen uprchnout do jiného světa: současného Tokia. Jediné, co Sadao umí je právě "dobývání světa" a v jeho situaci mu právě tyto schopnosti nejsou nic platné. Musí začít pracovat, aby zaplatil svoje životní výdaje.

Od tohoto toho zase tolik nečekám, přesto mi přijde zajímavé sledovat krále démonů, jak se snaží přežít v našem světě. Mohou z toho občas vyjít komické scény. Ovšem z promo videa mám pocit, že se bude dít ještě něco zajímavého, takže romantiky bude dost.
Přesto mě to zaujalo a řekla jsem si, že se zkusím podívat alespoň na pár dílů, abych vlastně zjistila, co je to zač.

SUSEI NO GARGANTIA | GARGANTIA ON THE VERDUROUS PLANET

ŽÁNR: Sci-fi
VYCHÁZÍ: Duben (?)
PODKLAD: Originální
VYTVOŘILO: Production I. G


ANOTACE
Příběh začíná v daleké budoucnosti v daleké galaxii. Lidská galaktická aliance neustále bojuje o přežití proti groteskní rase bytostí nazývaných "Hidiaazu". Během intenzivního boje, mladý poručík Redo a jeho humanoidní přenosná zbraň Chamber jsou pohlceni do zkresleného času a prostoru. Po probuzení z jeho uměle vyvolaného spánku si Redo uvědomuje, že se ocitl na Zemi, ztracené planetě. Na této planetě, která byla kompletně zatopena moři, žijí lidé na obrovských lodí, vynášející ze dna moře relikvie, potřebné k přežití. Redo se ocitne na lodi zvané Gargantia, kde je nucen žít vedle patnáctileté Amy, která slouží jako posel posádky. Redo, který neznal nic jiného než boj, je překvapený dny míru.

Tohle je hned druhá pecka, co mě docela dostala. Ačkoliv se jedná o sci-fi, které mě nikdy moc nebralo, není to vůbec špatné. Proma mě hodně zaujala; děj by tohle sám nejspíš neutáhl. Ale i tak je v porovnání s jinými anime hodně zajímavý a rozhodně bych se do toho pustila i bez těch videí. Nejdřív jsem si myslela, že to bude mít nějakou spojitost s jiným světěm a Gargantuou, ale asi jsem šlápla trochu vedle. Docela mi to připomíná anime Basquash.

UTA NO PRINCE-SAMA MAJI LOVE 2000%

ŽÁNR: Komedie / Romantické / Shoujo / Reverse harem
VYCHÁZÍ: Duben (?)
PODKLAD: Hra
PŮVODNÍ TVŮRCE: Kanon Kunozuki
VYTVOŘILO: A-1 Pictures

ANOTACE
Pokračování první série Uta no Prince-sama Maji love 1000%.

Nanami Haruka chce být textař, proto navštěvuje exkluzuvní hudební školu plnou bishounenů. Závěrečná zkouška se skládá v párech - textař a zpěvák. Ale Haruka najednou zjistí, že se s ní chce spárovat rovnou šest kluků.

Ačkoliv jsem tomu nevěřila, první série mě celkem bavila, i když některé písničky mě zrovna moc nechytly. Také mi přišel dost proti srsti ten reverse harem, protože hlavní hrdinka není zrovna můj šálek čaje. Přesto mám ráda hudbu a hudební anime se moc často neprodukují, proto jsem si řekla, že se zkusím mrknout i na pokračování.

YAHARI ORE NO SEISHUN LOVE COME WA MACHIGATTEIRU | MY YOUTH ROMANTIC COMEDY IS WRONG AS I EXPECTED

ŽÁNR: Komedie / Romantické / Školní
VYCHÁZÍ: Duben (4)
PODKLAD: Light novel (povídka)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Wataru Watari
VYTVOŘILO: Brains Base


ANOTACE
Tato romantická komedie se točí kolem asociálního studenta střední školy Hikigayi Hachimana, který má poněkud pokřivený názor na život a žádné přátele nebo přítelkyni. Když vidí své spolužáky vzrušeně mluvit o svém životě, mumlá si pod bradu, že jsou to lháři. Když se ho učitel zeptá na jeho budoucí sny, odpovídá, že nechce pracovat. Učitel Hachimana přidělí k dobrovolnickému klubu, který navštěvuje i nekrásnější dívka na škole, Yukinoshita Yukino.

Tohle mi zní jako kravina, ať se na to dívám jak chci. Přesto mě docela zaujala postava Hachimana, který není takovým typickým hlavním hrdinou. Možná se od něho dočkáme docela slušných okamžiků. A mezi těmi fantasy kousky plnými akce možná dostanu chuť na romantickou komedii, která vypadá docela zajímavě.

AKU NO HANA | THE FLOWERS OF EVIL

ŽÁNR: Drama / Romantické / Psychologické / Školní
VYCHÁZÍ: Březen (20)
PODKLAD: Manga
PŮVODNÍ TVŮRCE: Shuzo Oshimi
VYTVOŘILO: Zexcs

ANOTACE
Kasuga Takao je chlapec, který miluje čtení, zejména pak knihu Les Fleurs du Mal od Baudelaira. Saeki Nanako, jeho spolužačka, je jeho múza a jeho Venuše, kterou z dálky obdivuje. Jednoho dne si zapomene knihu ve třídě. Když se pro ni vrátí, ve třídě není jenom jeho kniha, ale také cvičební úbor Saeki. V jednom šíleném okamžiku se rozhodne, že ho ukradne.
Teď všichni vědí, že "nějaký perverzák" ukradl Saekinu uniformu a Kasuga umírá hadbou a vinou. A co víc, divná, strašidelná dívka bez přátel, Nakamura, ho viděla, jak tu unifomu krade. Místo toho, aby ho udala, pozná v něm spřízněnou duši a využívá toho, aby převzala kontrolu nad jeho životem. Bude se moc Kasuga dostat k Saeki i přes vměšování Nakamuri? A co přesně s ním má ona dívka v úmyslu?

Ačkoliv ani tohle není zrovna nic "wow", dýchlo to na mě takovou ponurou atmosférou, což se mi zalíbilo. Nepodařilo se mi najít žádné promo, ani manga se nezdá podle hodnocení nijak úžasná. Přesto mě hodně zajímá ten úvodní art, který zobrazuje černou květinu. Vypadá to, že to bude mít nějakou spojitost s příběhem od Baudelaira a cokoliv literárního zaměření mi nesmí uniknout.

DALŠÍ ZAJÍMAVÁ ANIME, KTERÁ BY VÁS MOHLA ZAUJMOUT:
  • NAMIUCHIGIWA NO MUROMI-SAN | Fantasy, Shounen
  • ARATA KANGARI | PROMO | Fantasy
  • TOARU KAGAKU NO RAILGUN S |Shounen, Sci-fi, Akční
  • DATE A LIVE | PROMO | Fantasy, Romantické, Komedie
  • HENTAI OUJI TO WARAWANAI NEKO | PROMO | Drama, Komedie, Romantické
  • HYAKKA RYOURAN: SAMURAI BRIDE | PROMO | Shounen, Ecchi, Fantasy, Akční
  • PHOTO KANO | Shounen, Romantické
  • DANSAI BUNRI NO CRIME EDGE | PROMO | Fantasy
ZDROJE | MYANIMELIST | ANIMENEWSNENTWORK | MANGAFOX | YOUTUBE
 

2 people judged this article.

Comments

1 S c a r s S c a r s | Web | 3. march 2013 at 16:31 | React

Docela mě zaujalo Devil Survivor 2 a jelikož je už třetího března, hned jakmile dopíšu tenhle komentář tak mrknu, jestli už se to dá někde stáhnout. Z celého jarního přehledu mě nejvíc stejně zaujal SHINGEKI NO KYOJIN takže se na to vážně těším :D

2 Gargamel Gargamel | Web | 4. march 2013 at 13:25 | React

ÁÁÁ, konečne sa dočkám Uta no prince sama ! :3
Prvé tri ma zaujali, posvietim si na ne c:  Aku no hana ma zaujalo svojím názvom, ale dej mi príde príliš... jednoduchý :/ A to s tou krádežou :D smejem sa :D Ale možno si to pozriem :)

3 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 4. march 2013 at 18:28 | React

Všechno vypadá nanejvýš zajímavě a připomíná mi to, že já zatím ještě svůj přehled neudělala a že bych se na to měla vrhnout, protože jsem pozadu :D

4 Aya Evans Aya Evans | Web | 9. march 2013 at 22:04 | React

Na jarní sezónu se moc těším. :) Budu mít v dubnu hezký dárek k narozeninám, když budou takovýhle anime. ^^ Nejvíc se těším na Karneval a pokračování Uta no Prince-sama. :3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama