Cat street

9. march 2013 at 17:18 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Toulavé kočky (Česky?)
REŽISÉR: Fujio Takashi & Sasaki Akimitsu
PŮVODNÍ TVŮRCE: Kamio Yoko (manga)
VYCHÁZELO: 28. 8. 2008 - 2. 10. 2008
ŽÁNR: Drama / Romantické
POČET DÍLŮ: 6

MOJE HODNOCENÍ: 7/10 (Good/Dobré)
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 3,1/5 (527 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY: 467 / 2586

DĚJ / PŘÍBĚH
Příběh sleduje Keito Aoyamu, která jako malá byla velmi nadanou herečkou, která získala roli v dětském muzikálu. Hlavní postavy ovšem ztvárňovaly dvě herečky - Aoyama a Sonoda Nako. Aoyama kvůli všem konkurzům, kdy někdy vynechávala školu, neměla žádné kamarády, proto byla opravdu ráda, když se její první kamarádkou stala právě Nako. Keito jí pomáhala s hraním, ve kterém Naco nebyla moc dobrá a myslela si, že by jí v opačném případě Naco pomohla také. V den premiéry ji ale její jediná kamarádka zradí a Keito není schopná hrát. Kvůli tomuto neúspěchu se po deset let uzavře do svého světa, ze kterého ji dostane až setkání se školou El liston a jejími netradičními studenty.
Je to místo, kam může chodit, kdy se jí zachce. Začně si hledat nové kamarády a společně se snaží zjisti, co je skutečným smyslem života.


Mnoho z vás zná Cat street jako mangu, kterou je možno najít přeloženou v češtině na anime-manga.cz. Já sama jsem jí kdysi dávno četla a tak nějak jsem narazila i na doramu. Manga se mi líbila a zajímalo mě, jakým způsobem z toho udělali hraný seriál.
Ti, co příběh neznají ani z mangy, o nic nepřijdou. Možná si jen ušetří spoustu času, protože v hrané podobě je vynecháno docela dost věcí. Přesto se mi to i tak líbilo, protože to tím pádem nabralo trochu na spádu a nemuseli jsme se zaobírat docela zbytečnými vedlejšími příběhy.

Aoyama Keito zažila jako malá dost traumatizující zážitek, kvůli čemuž měla výčitky vůči rodině, protože je zklamala, ale možná ze všeho nejvíc zklamala sama sebe. Shodou náhod ji jednoho dne v parku potká její spolužák ze základní školy, který ji vždy z dálky obdivoval - Harasawa Taiyou. Snaží se s ní trochu spřátelit a dělá malé pokroky. Skutečným zvratem v Keitině životě je okamžik, kdy sedí v restauraci a u vedlejšího stolu maminka hubuje svoji dceru za špatné známky ve škole. Keito se naštve a polije ji vodou. Tak se seznámí s Moriguchim Kentarou, který je ředitelem El listonu - školy pro asociované děti. Nabídne jí místo ve škole, kam může chodit kdykoliv se jí zachce a uniknout tak ze stísněné atmosféry, která panuje u ní doma. Tak se setkává se svými novými přáteli, ke kterým si postupně hledá cestu a možná se i poprvé zamiluje.

Opravdu se mi takhle dorama líbila, přestože bylo pár věcí jinak a možná ne všechny byly vyřešeny úplně ideálně. Byla jsem ale ráda za realistickou stránku děje, která mě donutila nejednou vzít do ruky kapesníček a trochu si otřít oči. Navíc se mi hodně líbil konec, který skončil velmi příjemným způsobem, nekonalo se žádné drama.
Na druhou stranu mě trochu mrzelo, že příběh Keity a Taiyoua byl tak zkrácen a vlastně mu byla sebrána veškerá vážnost, kvůli čemuž pak zamilovanost Keity vyzněla trochu kýčovitě. Mělo to ale taky světlou stránku, protože se tak ke čtveřici (původně se Saeki Reiem, kterého vynechali úplně) přidal Suzuki Gouta, kterého jsem si velmi oblíbila, přestože nehrál nijak zvlášť důležitou roli.
Herecké obsazení bylo velmi příjemné. Kouchi byl opravdu fešák, Noda Momiji mě velmi překvapila. V manze jsem ji neměla moc ráda, ale tady jsem si ji překvapivě oblíbila a dokonce jsem ji měla raději než samotnou Keito. Chápu, že najít herečku, která by se podobala Keito v manze není nejlehčí záležitostí, přesto mi přišlo, že v některých chvílích působila až moc klučičím dojmem a pravý charakter Keito z mangy se jim nepodařilo pořádně zachytit.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Gargamel Gargamel | Web | 17. march 2013 at 11:35 | React

Mangu som čítala, dokonca patrí k mojim obľúbeným, ale nemôžem si pomôcť - na tom obrázku ku dorame všetci pôsobia príliš staro...
Nemám rada, ak sfilmujú dobré príbehy a dosadia nepresvedčivých hercov - neviem, ten plagát ma odrádza, ale možno tomu niekedy dám šancu...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama