Maki Enjouji - Hapi Mari

6. march 2013 at 21:45 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Happy Marriage!? (Anglicky)
ŽÁNR: Drama / Komedie / Romantické / Josei
ROK VYDÁNÍ: 2009
STAV: 10 Volume (40 kapitol)

Hodnocení na mangaupdates: 8,55 (969 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 8,14 (3 495 votes)
Moje hodnocení: 8 (Very good | Velmi dobré)

Muži - jsou kořenem problémů Takanashi Chiwa, což je také důvod, proč nikdy neměla čas ani příležitost mít přítele. Všechny její vztahy ztroskotaly. Pracuje na plný úvazek jako úřednice a na částečný úvazek jako hosteska, aby mohla splatit dluhy svého otce, který nebyl úspěšný v podnikání.
Její život se zásadně změní, když dojde na domluvený sňatek s prezidentem společnosti, ve které pracuje. Jeho dědeček se nějakým způsobem znal s její babičkou, takže ho napadlo, že by tím mohl vyřešit jak její problémy (zaplatí dluhy), tak problémy svého synovce, který udělá všechno proto, aby se mu zavděčil. Jeho cílem je totiž dostat se na kobylku své rodině, která ho odmítá přijmout mezi sebe a blíže propátrat okolnosti smrti své matky.
Podaří se jim tohle manželství udržet?


Jak už je jistě jasné, je to romantika jako slon. Všimla jsem si, že jsem hodně dlouho nečetla nic vyloženě holčičího. Tudíž jsem zcela náhodou sáhla po této manze. Samotný název už napovídá, že se to bude točit kolem manželství. Téma je to podle mě hodně zajímavé a dokonce i originálně zpracované. Také nutno zmínit, že šlo o vůbec první mangu, kdy jsem se setkala s necenzurovanými postelovými scénami, aniž by šlo o yaoi. Trochu jsem si tedy rozšířila obzory a došla jsem k závěru, že hetero páry nejsou zase tak špatné, pokud je dobře napsán příběh.

Už jsem nějaké podobné mangy četla, takže jsem se obávala hlavní hrdinky, která bude opět šíleně zamilovaná, do toho se v příběhu objeví nějaká škodná ex-přítelkyně a drama může začít. Ex-přítelkyně tam sice byla, ale žádné (velké) drama se nekonalo.

Celá manga je opravdu založená na vztahu Chiwy a Hokuta, kteří si k sobě postupně hledají cestu. Ne vždy ovšem dělá chyby Hokuto (jak už to většinou bývá, že se v těchto mangách vždycky omlouvá chlap, protože to ta ženská myslela dobře, třebaže jednala jako úplná husa). Přišlo mi, že si oba prošli stádiem, kdy druhého špatně pochopili, ale ze všech mang se jejich vztah skutečně podobal reálnému vztahu, což jsem potom zahrnula do celkového hodnocení.
Ani problémy, které řešili, nebyly úplně beze smyslu. Většinou šlo o věci, které se v manželství běžně řeší - nevěra, důvěra, rodinní příslušníci a tak podobně. Jak už jsem ale zmínila, všechno se držela přijatelných mezí a autorka nezacházela do žádných extrémů.
Samozřejmě se tak také objevily momenty, kdy se muselo stát něco akčního, aby mohl manžel dokázat, že svou ženu opravdu miluje. Chiwa tedy byla unesena, dokonce jí hrozilo nebezpečí od jeho ex-přítelkyně, která se snažila dokázat, že by byla lepší ženou no a pár dalších incidentů. Přesto jsem se vůči nic tvářila smířlivě, jelikož až pochopíte situaci, ve které se Hokuto nachází, pak vám dojde, že něco takového bylo docela na místě.

I přes tyto okamžiky jsem ale byla příjemně překvapena a opravdu jsem se těšila na závěr, který mě vůbec nezklamal. Samozřejmě to skončilo šťastně. Ale občas jsou takové předvídatelné konce potřeba, abych si měla na čem spravit náladu a potěšila svoji alter-romantickou duši.
Chiwa mi časem docela přirostla k srdci, protože to byla po opravdu hodně dlouhé době romantická hrdinka, kterou jsem neměla chuť zabít. Měla svoje mouchy, ale stejně tak i Hokuto. Ani jeden z nich nebyl dokonalý, což je v poslední době charakterové kritérium téměř každé shoujo postavy.
Navíc se nám občas dostalo i vtipných momentů, u kterých se člověk mohl alespoň pousmát, když ne zasmát se z plna hrdla.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 7. march 2013 at 18:57 | React

Tuhle mangu jsem četla před nějakým časem a naprosto s tvou recenzí souhlasím, konečně po dlouhé době jsem neměla chuť praštit hlavní hrdinku po hlavě nejbližším předmětem a dokonce jsem ji i měla ráda. Hokuto byl taky dobrá postava a příběh byl poměrně logický a zajímavý a hlavně poměrně reálný a já si jeho čtení užila.^^

2 Gargamel Gargamel | Web | 17. march 2013 at 22:00 | React

Zdá sa mi, že som to už kedysi čítala, ale nie som si istá, lebo v manga liste, ktorý vediem na myanimelist.net je jedna veľká diera - keďže som si nevedela spomenúť na mangy a anime prečítané pred založením účtu na tej stránke..

Každopádne, aj keď som to možno čítala, prečítam si to ešte raz - pred tým len re-readnem a konečne dočítam Shinobi Life a pustím sa do tejto mangy ;)

3 Momo-chan Momo-chan | Web | 18. march 2013 at 19:06 | React

Toto vy zerá zaujímavo. Z tvojho opisu mi to pripomína jedno dorama (Mary Stayed Out All Night) to bolo podobné. Otec zadĺýený, ona sa mala vydať aby sa vyriešila finančná situácia ich rodiny, ale to bolo skôr o milostnom trojuholníku. Myslím, že si tú mangu prečítam, som celkom zvedavá

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama