Music update #1

19. march 2013 at 19:10 | Destel |  Music updates
Hodně jsem přemýšlela, čím začít první článek. Posledí dobou jsem trochu prohledávala stránky a hledala nějaké japonské metalové a rockové kapely; něco úplně nového, neznámého. Pár kousků jsem našla a nejen těch asijských. Přesto jsem si řekla, že první článek by měl alespoň trochu přiblížit, co za hudbu vlastně poslouchám. Rozhodla jsem tedy trochu zapátrat v paměti a vybrat moje nejoblíbenější kapely, zpěváky. Je to tak trochu challenge i pro mě, protože jsem si tímhle způsobem žádné oblíbence nikdy nevolila.

>> Within temptation | The Unforgiven - Shot in the dark (2011)
Tahle holandská skupina je mojí absolutní jedničkou a rozhodně bude potřeba velkého úsilí, aby ji vůbec někdo překonal. Abych pravdu řekla, zatím se k ní přiblížili pouze ONE OK ROCK, ale stále na ně prostě nemají.
Už od dob mých blogerských začátků jsem se pomalu ale jistě přesvědčovala o mém hudebním zázemím. Začalo to sice Evanescence, Enyou a skupinou Nightwish, které dnes už zase tak nemusím. Jsem jim ale vděčná, že mě dostali právě k Within temptation.


Není to ani tak, že by se mi líbily všechy jejich skladby... dnes už mám docela problém snést některé jejich starší kousky. Jejich nejnovější album mě ale naprosto dostalo. A abych byla upřímná, je to jediná kapela, která mě ještě stále pojí s mým starým já, která žralo gothic metal.
Málokdy se také stává, že bych si kromě hudby oblíbila i členy skupiny. Ale zpěvačka Sharon si vysloužila moje sympatie. Důvodem je také to, že jsem ji měla možnost sledovat na živo, když se ukázali minulý rok na Masters of Rock. Jejich koncerty jsou úžasné, přímo epické. Byl to pro mě opravdu zážitek.
A abych se ještě alespoň krátce vyjádřila k písničce. V jednu (ani ne tak dávnou) chvíli mého života se ten text stal až neskutečně reálným, ale není to jediný dobrý text.


>> ONE OK ROCK | Zankyō Reference - C.h.a.o.s.m.y.t.h (2012)
Tohle není ani tak starý objev, přesto mě jejich songy naprosto dostaly. Vlastně se poprvé stalo, že jsem si začala všímat i textů písniček a nejen jejich zvuku a zjistila jsem, že tihle kluci mají světu opravdu co říct. S téměř každým jejich textem se dokážu ztotožnit a tím pádem má pak pro mě písnička zcela jinou hodnotu.
Právě C.h.a.o.s.m.y.t.h je jedna z těch, jejich text se mi neskutečně líbí a připomíná mi moje dětství, do kterého bych se nejraději zase vrátila. Ty doby, kdy jsem celé dny trávila venku s naší bandou a hrála nejrůznější hry, stavěli bunkry a zažili kopu srandy, všechno to na mě dýchá z tohoto songu. Prostě nostalgie.
Navíc jsem se hodně dlouho (ač to tak nevypadá) snažila najít nějakou dobrou metalovou či rockovou japonskou kapelu, ale všechny na mě byly až moc vybluté, ačkoliv mi tento styl nevadí. Kluci si mě získaly hlavně tím, že většina jejich písniček je i v angličtině, japonština nezní vůbec divně a dobře se to poslouchá.


>> Halestorm | The Strage Case of - Mz. Hyde (2012)
Tahle skupina je docela nedávným objevem. Stalo se, že jsem si prohlížela amvéčka a tahle písnička zazněla v jednom z nich. Na první poslech jsem se do něj naprosto zamilovala. Poté jsem si stáhla celé album skupiny a z hlasu zpěvačky se stala opravdu závislost.
Také jsem zvolila tohoto zástupce "mých oblíbenců", jelikož tak nějak přesně vystihuje typ hudby, který se mi opravdu líbí, i když je spousta jiných kapel, které by se možná daly označit za mé "nejoblíbenější" daleko snáz. Není to vyloženě nic tvrdého ale ani uječeného a jemného.
Text písničky je také opravdu zajímavý.
Také je docela těžké najít podobné skupiny, jejich zpěvákem je žena a zároveň to zní takle dobře. Většina podobně žánrově zaměřených kapel má zpěváka, takže jsem opravdu ráda, že jsem něco takového našla.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 S c a r s S c a r s | Web | 22. march 2013 at 17:52 | React

Muhehehe, konečně nějaký ten článek s hudbou :D Musím říct, že je to dost zajímavý výběr :D Within Temptation znám spíš jen z doslechu, ale hrozně se mi líbí od nich písnička Angels :D

K OOR nemám co dodávat a co se Halestorm týče, musím říct, že jsem byla překvapená, protože jsem absolutně nečekala další ženský vokál :D Jsem podivně averzovaná na ženské vokály, but hell, vážně se mi líbí hlas zpěvačky :D Mám pocit, že se budu muset podívat po jejich tvorbě :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement