Otomen

10. march 2013 at 16:00 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: オトメン (Japonsky)
REŽISÉR: Tanimura Masaki
PŮVODNÍ TVŮRCE: Kanno Aya (manga)
VYCHÁZELO:
- 1. 8. 2009 - 26. 9. 2009 (1-8 ep.)
- 13. 10. 2009 - 3. 11. 2009 (9-12 ep.)
ŽÁNR: Komedie / Romantické
POČET DÍLŮ: 12

MOJE HODNOCENÍ: 10/10 (Masterpiece)
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 3,26 (1 168 votes) a 3,4 (579 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 128 / 2587

DĚJ / PŘÍBĚH
Masumane Asuka je velmi oblíbeným chlapcem ve škole. Nejenže vypadá velmi mužně a cool, ale je navíc i kapitán klubu kenda a národní jedničkou v tomto sportu. Nicméně skrývá velké tajemství - je otomen. Otomen je označení pro japonské muže, kteří na první pohled vypadají velmi mužně, ale ve skutečnosti vynikají schopnostmi typické pro dívky. Šití, vaření nebo líčení je pro ně naprosto jednoduchou záležitostí.
Kvůli své matce Asuka tuhle svou stránku osobnosti skrývá, ale když se seznámí s přestupující studentkou Miyakozukou Ryo, jeho tajemství je v nebezpečí.


Abych pravdu řekla, Otomen už mě lehce řečeno zlákal jenom tím pěkným úvodním artem, který na mě koukal na hlavní stránce dramacrazy. Ale když jsem zjistila, že Kimura Ryou (Suzuki Gouta, Cat street) hraje brýlatého, černovlasého, totálně cool týpka, musela jsem ho vidět.
Po přečtení anotace jsem byla také docela dobře naladěna, protože mě téma zaujalo. Bylo mi hned jasné, že půjde o komedii, takže po Cat street jsem si chtěla dát od kapesníčků trochu pohov. Bohužel se mi to nesplnilo, protože jsem i tak brečela, ale tentokrát smíchy.

Asuka sI jako malý hrál s plyšáky, měl rád sladkosti a vůbec měl v oblibě holčičí věci. Normální otec by se snažil svého syna takovýM návykům odnaučit, ale Asukův otec ne. Vždycky Asuku pouze z povzdálí sledoval a nebránil mu v ničem, co měl rád. Jediné, co od něj požadoval, byla upřímnost.
Upřímnost ale také zničila štěstí jeho rodiny. Poté, co se Asukův otec rozhodl být také upřímný a oznámil, že si vždycky přál být ženou, trochu to se všemi zamávalo. S Asukovou matkou ze všeho nejvíc. Musel jí nakonec slíbit, že nebude jako jeho otec a stane se pravým japonským mužem.

Hned od prvního dílu mi bylo jasné, že se ze spárů otomena nedostanu, dokud nedojedu do úplného konce. Na trhu existuje i stejnojmenná manga, ale jelikož jsem ji nečetla, nemůžu porovnávat. I tak si ale myslím, že hraný Otomen splnil alespoň průměrné očekávání.
Herecké obsazení se mi opravdu líbilo, i když jsem zahlédla komentáře, že hlavní hrdinka se zrovna hrdince z mangy moc nepodobá. Já přesto Kaho přijala bez jakéhokoli problému a na roli mi sedla jako přibitá. Ale nejde jen o to, jestli herci splňují požadavky manga hrdinů. Samotné herecké výkony podle mě byly úžasné a jen díky tomu jsem umírala smíchy.
Jak už jsem zmínila, Kimura Ryou, který hrál Tonomineho, byl naprosto úžasný. Vřele doporučuji sedmý díl, kde totálně zaperlí. :D
Také jsem hrozně měla ráda scény s Isonem a otcem Miyakozuky.

Ovšem ani přes mé nadšení nad komediálním pojetím se nedá zcela zapomenout na děj nebo hudební doprovod. Konec mohl popravdě skončit mnohem líp. Celou dobu se totiž zostřoval vztah Asuky a jeho matky, která proti otomenům nesla velkou zášť kvůli svému muži. Ani ke konci se sice "oficiálně" nedozvěděla, že je Asuka otomen, ale tak nějak se vzdala hodně rychle a příliš brzy.
A soundtracky z Harryho Pottera jsem také moc nepochopila. Byly použity i další, které ovšem k ději docela pasovaly, ale ten jeden kousek se jim moc nepovedl.
Ale ending byl naprosto skvělý. Písnička se mi po pár posleších začala neskutečně líbit a historické prostředí bylo výborným tahem.


 

1 person judged this article.

Comments

1 Gargamel Gargamel | Web | 16. march 2013 at 17:28 | React

Vyzerá to úplne super! :) A keďže som Hotaru no Hikari už dopozerala, dnes večer  alebo zajtra začnem s týmto :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama