Sakae Esuno - Mirai Nikki

4. march 2013 at 9:55 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Future Diary (Anglicky)
ŽÁNR: Akční / Drama / Horor / Shounen / Supernatural / Psyhologické / Thriller
ROK VYDÁNÍ: 2006
STAV: 12 Volume (59 kapitol)

Hodnocení na mangaupdates: 8,27 (1 436votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 8,34 (17 109 votes)
Moje hodnocení: 8 (Very good | Velmi dobré)

Amano Yukiteru chodí do 2. ročníku na střední školu (nižší střední), kde má problém najít si přátele.
Jednoho dne zjistí, že jeho mobil se stal deníkem budoucnosti. Přicházejí mu zprávy s tím, co se má teprve stát. Později se seznámí s bytostí nazývanou Deus Ex Machina. Spolu s ním se také seznámí s dalšími držiteli deníků budoucnosti, jejichž identita je zatím skryta. Všichni mají možnost stát se novým Bohem, ale znamená to, že budou muset odstranit všechny ostatní držitele deníku.


Abych věci uvedla na pravou míru - opravdu nemám ráda příběhy tohoto typu. Ale jsem schopna uznat, že ne všechny jsou špatné. Dosud jsem se například setkala s Gantz nebo Psyren mangou. Oba příběhy stejně jako Mirai Nikki sledují podobnou zápletku. Jedná se o skupinu lidí, kteří musí zlikvidovat svoje protivníky, aby se staly výhercem v nějaké hře za lepším postavením. Mirai Nikki se od tohoto schématu zásadně liší, ale stále tam zůstává jakási základní podobnost.

Ze všech postav, které jsem měla možnost poznat, mě nejvíce zaujala Gasai Yuno. Popravdě je to jediná postava, díky které vůbec stojí za to příběh dočíst. Kdyby měla spoléhat pouze na Yukitera, vzdala bych to nejspíše po deseti kapitolách (možná i dřív). Jeho charakter mě po celou dobu děsně štval, i když ke konci se trochu sebral.
Dalšími postavami, díky kterým jsem stále četla dál, byli Uryuu Minene a Nishijima Masuri. Tihle dva byli snad jediný docela normální pár. A můžu k nim ještě přiřadit Akiseho, který s dějem také trochu zamával a a udělal příběh zajímavějším.

Děj je přitom docela fajn, pokud si odmyslíme otravnou hlavní postavu. Občas se mi stalo, že jsem se musela přesvědčit, zda jsem nějaké stránky nepřeskočila, protože příběh skočil až moc dopředu a nebylo vysvětleno, jak jsme se do takového stadia dostali. To se pak stalo až zpětně nebo taky vůbec. Udržovalo to napínavost a docela nevšední originalitu.
Velkým tahounem napínavost ovšem byla právě postava Gasai Yuno, kolem které plavaly všechny záhady. I když jsem si myslela, že dokážu říct, jak to dopadne, závěr jsem takový přece jenom nečekala.
Dalo by se říct, že byl možná až moc překombinovaný a složitý, takže tím celý příběh trochu ztratil. Mohlo se to zvládnout jednodušeji. Dokonce si nejsem jistá, jestli tím příběh nebyl nějak logicky narušen. Cestování časem nebo možnost vidět budoucnost by se měli držet nějakých fyzikálních zákonů. Jelikož ale byla manga v angličtině, opět jsem nepochopila úplně všechno, takže tenhle fakt nemůžu hodnotit.

Kladné hodnocení má u mě také kresba. Myslela jsem si, že tomu vůbec nerozumím, ale poznám rozdíl mezi složitou a jednoduchou kresbou. Ani jednou se nestalo, že bych na obrázek hleděla a snažila se dojít na to, co má vlastně zobrazovat. Většinou s tím mám problém například ve One piece, o něco míň třeba v Bleach nebo Narutovi. V té záplavě bojů a všemožných technik si někdy nejsem schopná představit, jak se daná scéna vyvíjí. U Mirai Nikki nic podobného nenastalo. Většina bojů nepotřebuje ani žádné speciální efekty, všechno je smysluplné a opravdu jednoduché. Je to jediná věc, u které nemůžu nic vytknout.

Do čtení jsem se pustila hlavně kvůli anime, o kterém jsem sem tam něco zaslechla a viděla jedno AMV, které se opravdu povedlo. Navíc se moc často nestává, abych se do mangy pustila ještě předtím, než shlédnu anime, takže jsem si pro změnu chtěla sledování trochu ztížit. Rozhodně se na anime chystám a bude zajímavé sledovat, jak se na to budu tvářit, když budu mít s čím porovnávat. A taky jsem musela zkusit nějaké shounen a akčnější příběh. Poslední dobou to bylo jen samé yaoi.
ZDROJ | OBRÁZEK
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 9. march 2013 at 19:26 | React

Už nějakou dobu se chci podívat na anime verzi, tak snad najdu čas

2 Aya Evans Aya Evans | Web | 9. march 2013 at 22:00 | React

O tomhle už jsem slyšela. :) Teda, nevěděla jsem, jak se to jmenuje, ale díky tobě to teď už vím a znám i příběh. :D Moc tenhle žánr nevyhledávám, ale tohle mě zaujalo a chtěla bych se podívat na anime verzi. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama