The Thousandth man

19. march 2013 at 13:30 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: cheon beonjjae namja (Korejsky)
REŽISÉR: Kang Chull Woo & Choi Hwa Jin
VYCHÁZELO: 17. 8. 2012 - 12. 10. 2012
ŽÁNR: Drama / Romantické / Fantasy
POČET DÍLŮ: 8

MOJE HODNOCENÍ: 8/10 (Very good)
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 3,19 (223 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 211 / 2602

DĚJ / PŘÍBĚH
Gu Mi Jin je gumiho - devítiocasá liška. Aby se mohla stát člověkem, musí sníst tisíc jater z tisíce mužů během tisíce let svého života, jinak zmizí. Její matka a sestra už se dávno stali lidskými bytostmi, ale Gu Mi Jin chce, aby se její poslední muž do ní opravdu zamiloval a daroval jí svoje játra z lásky. V 21. století ale žije již málo mužů, kteří by toho pro ženu tolik obětovali.V českém překladu Tisící muž je opravdu příjemná krátká dorama, která se dá shlédnout v krátké době. Ačkoliv jsem po dějové stránce nebyla nijak natěšená na pokračování, stejně člověk musí vědět, jak to nakonec dopadne.
Nutno také říct, že jsem si ji pustila vzápětí po Otomenovi a byl to trochu šok. Z vysmátého prostředí jsem najednou byla v romantickém dramatu, a čas od času jsem vytahovala kapesníček, protože to na moje srdíčko bylo moc.

Hned od začátku mě to ale bavilo a zaujalo mě herecké obsazení. Kromě Park Jeong Haka mi totiž nikdo nevadil a shledala jsem většinu postav velmi sympatickými. Hlavní hrdinka mi svým vzhledem hodně připomíná jednu americkou herečku, ale nemůžu si vzpomenout, kde hrála (byl to ale nějaký seriál).

Po dějové stránce také nemůžu nic vytknout. Konec jsem takový čekala, přesto mě to mírně zklamalo, protože jsem chtěla, aby to skončilo trochu jinak. Ale jak už to u takových konců bývá, kdyby to skončilo podle mých představ, byla bych možná zklamaná ještě víc. Teď to možná vyznělo, jak by se mi to vůbec nelíbilo. Je to přesně naopak.
Ačkoliv se také jednalo o fantasy žánr, byla jsem docela překvapená, jak děj lehce plynul. Nebyly tam žádné zbytečné scény nebo dramatické okamžiky. Byl to opravdu pěkný, místy humorný, romantický příběh, který určitě stojí za to vidět.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Rilakkuma (リラックマ) Rilakkuma (リラックマ) | Web | 14. april 2013 at 16:39 | React

mám xojem že tento drama je podobný k "me girlfriend is gumiho' .^^

2 Rilakkuma (リラックマ) Rilakkuma (リラックマ) | Web | 14. april 2013 at 16:39 | React

ale musím si to připsát k seznamu

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama