Waiting on Wednesday #11 - Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta

6. march 2013 at 20:51 | Destel |  Waiting on Wednesday
Cílem je vybrat a představit knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Nesejde na tom, zda zrovna vychází nebo už je nějaký ten rok stará.
A jak už vyplývá z názvu meme, tyhle příspěvky budou přibývat ve středu. :) POŘÁDÁ: BREAKING THE SPINE

Protentokrát jsem si další středu pohlídala a trochu se dívala po vycházejících novinkách. Co se týče novinek, konečně jsem přišla na téma k prezentaci do angličtiny, docela jsem se snažila dodělat úkol do řeckého náboženství a tak nějak se opět pomalu dostávám k plnohodnotné prokrastinaci. Kéž by mi ta euforie potřebná k učení vydržela trochu déle.


DAVID MITCHELL - TISÍC PODZIMŮ JACOBA DE ZOETA
ANOTACE
Představte si říši, která se už několik staletí izoluje od okolního světa. Žádný cizinec nesmí vstoupit na její území, nikdo ji nesmí opustit. A přesto se otevře malé okno do této pevnosti: umělý, zdí obehnaný ostrov obývaný hrstkou evropských obchodníků. Ta země se jmenuje Japonsko, přístav Nagasaki a ostrov Dedžima, píše se rok 1799. Právě tam umístil David Mitchell svého hrdinu, mladého úředníka Jacoba de Zoeta, který doufá, že nalezne své štěstí. Namísto toho jej osud vžene do divokého dobrodružství: Zamiluje se do Japonky Orito, dcery samuraje a porodní báby. Jenže jednoho dne zemře Oritin otec a Orito zmizí. Objevují se zvěsti, že byla prodána do otroctví. Jakob vyráží hledat Orito a na nebezpečné pouti je sváděn z cesty lží, zradou a vraždami. 1000 pozdimů Jacoba de Zoeta je obdivuhodně vystavěné umělecké dílo: historický román s exotickým nádechem, úžasnými zápletkami, děsivými námořními bitvami a množstvím postav.

PROČ ZROVNA TAHLE?
Myslím, že Davida Mitchella nemusím představovat. Po tom, co byl jeho román Atlas mraků přenes na filmová plátna se dostal do širšího povědomí čtenářů. Když jsem tedy objevila, že má vyjít další jeho kniha, docela mě to zaujalo. Zrovna se totiž prokousávám právě Atlasem mraků.
Každopádně ani to by mě nijak zvlášť nepřesvědčilo. Nejvíce mě zaujalo japonské prostředí knihy. Ještě jsem nečetla žádnou beletrii zabývající se nějakým tématem z japonského prostředí, proto mě zajímá, jak korektní informace autor použil. Přece jenom číst knihu od Murakamiho je něco jiného než od britského spisovatele. Sice jsem se doslechla, že tam nějakou dobu žil, přesto se na takovou literaturu dívám trochu skrz prsty. Ani po dějové stránce si dost nedokážu představit, zda se držel opravdu historických faktů.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 7. march 2013 at 19:00 | React

To vypadá vážně zajímavě, na Atlas mraků se teprve chystám, jak na knihu, tak na film a jsem zvědavá, jak se mi to bude líbit, a pokud ano, přečtu si i tohle^^

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement