April 2013

Music update #4

29. april 2013 at 17:37 | Destel |  Music updates
Jelikož jsme o víkendu vyrazili na brusle a já se zase dostala k poslouchání songů, vzpomněla jsem si na music updates. Posledně jsem se chtěla podělit o nějaké soundtracky z filmů a stále jsem přemýšlela, jestli vybrat z každého filmu jednu, nebo z jednoho filmu tři nejlepší. A nakonec jsem zjistila, že se mi líbí těch písniček nějak moc...
A tak jsem dneska vybrala soundtracky z Djanga.

>> Anthony Hamilton & Elayna Boynton | Django Unchained - Freedom
Popsat, jak mě tato písnička naprosto uchvátila, snad ani nejde. Ze začátku se mi sice více líbila Ain´t no grave, ale když jsem si celé album pouštěla už poněkolikáté, znala jsem svého vítěze.
Neskutečné hlasy, neskutečně silný text a právě ve spojitosti s filmem to dosáhlo úplného maxima.

Doctor Who | 1. série

29. april 2013 at 16:48 | Destel |  Seriály
DOBA VYSÍLÁNÍ: 26. 3. 2005 - 18. 6. 2005
ŽÁNR: Sci-fi / Drama
TVŮRCI: Je jich moc
POČET EPIZOD: 13

Pokračování klasického anglického sci-fi seriálu, který se natáčel v letech 1963-1989. Devatenáctiletá Londýňanka Rose Tyler (Billie Piper) žije jednotvárný život prodavačky v obchodním domě s oblečením a nevidí před sebou jinou budoucnost. To se změní ve chvíli, kdy ji po zavíračce ve skladu napadnou oživlé figuríny. Zachrání ji záhadný muž, který se představí jako Doktor. Má neobvyklé znalosti a odlišné vnímání časoprostoru, než ostatní lidé. Rose na něj naráží znovu a znovu a ocitá se uprostřed boje o budoucnost lidstva, o kterém lidé ještě nevědí.

Ani Doktor není, co se zpočátku zdál; prochází dějinami, aniž by zestárl, a kde se objeví, tam se schyluje ke katastrofě. Ve skutečnosti pochází z rasy Timelordů, kteří kdysi dávno cestovali prostorem a časem v lodích Tardis (cestuje v poslední z nich) a dohlíželi na nerušený vývoj mladších civilizací. Prohráli však v Časových válkách a jejich domovská planeta byla zpustošena. Doktor zřejmě přežil jako jediný a v poslední prastaré a občas poruchové Tardis cestuje dějinami Země a je "stále na odchodu". Tardis je vybavena chameleoním okruhem, který je ale porouchaný a tak loď stále vypadá jako modrá britská policejní budka z 60. let, zevnitř o hodně větší než zvenku. Doktor málokdy cestuje sám, a tak Rose nabídne, aby se k němu připojila...

28. 4. 2013 - Nečekané překážky

28. april 2013 at 22:09 | Destel |  Diary
Spring is coming?
No, summer is comming!!
A je to úplně na prd. Kvůli té zimě, která nechtěla stále odejít bylo všechno už tak nadržené, že to trvalo pouze dva dny, než všechno vykvetlo. S trochou štěstí to někde trvalo celý týden. Alespoň se po dlouhé době květen ponese opravdu v duchu květů. Mám takový pocit, že poslední roky to v tuhle dobu už bylo ve fází odkvětu.
Taky jsem stála na vážkách, jestli jsem alergická či ne. V nose mě svědilo pouze první dny, kdy to propuklo. Ale teď o víkendu jsme vyrazili k nejbližší cyklostezce, která vede lesem, polem a kolem rybníku a měla jsem co dělat, abych vydržela dýchat nosem (část na tom možná nesla i moje fyzička). :DMagi: The Labyrinth of Magic

22. april 2013 at 14:33 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Magi (Anglicky)
REŽISÉR: Koji Masunari
PŮVODNÍ TVŮRCE: Shinobu Ohtaka (manga)
STUDIO: A1-Pictures
VYCHÁZELO: 7. 10. 2012 - 31. 3. 2013
ŽÁNR: Akční / Dobrodružné / Fantasy / Komedie
TÉMA: Magie / Boj proti zlu
POČET DÍLŮ: 24

HODNOCENÍ: 8/10 (Masterpiece | Very good)
Hodnocení na MyAnimelistu: 8,14 (20 020 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Alladin je chlapec, který se rozhodl prozkoumat svět poté, co byl většinu svého života uvězněn v jedné místnosti. Jeho nejlepším přítelem je Ugo - džin z flétny, který mu propůjčuje svou moc a je jeho průvodcem na cestě. Brzy se Alladin setká se Alibabou, který se stane po Ugovi nejdůležitějším přítelem. Společně se rozhodnou projít tzv. dungeonem (kopkou), která skrývá magické poklady a nesmírné bohatství. Čekají je ale i další dobrodružství. Alladin zjišťuje, že je Magi - kouzelník, který vybírá krále. A on se rozhodl vybrat takového, který se bude ubírat správnou cestou a bojovat proti těm, kteří chtějí vyhnout osudu. Na své cestě za dobrodružstvím potkává další postavy z Tisíce a jedné noci...

# 15 | Opening týdne - Shingeki no Kyojin

21. april 2013 at 23:40 | Destel |  Opening týdne
Mám za sebou poněkud rušně-klidný víkend. V pátek jsem se stavila na vyšetření u doktorky, která mi oznámila výsledky krevních testů. Prostě žádná sláva, je ze mě kripl. :D Pak jsem pátek a sobotu trávila u babičky a jejího drbacího kroužku sester, se kterými plánuje rodinný sraz. Já se k tomu přichomýtla jako hlavní grafik, který má na starosti pozvánky a sepsání rodokmenu. Jelikož bude mít moje prababička osmdesát osm let, zase se sjede celý famílie z matčiny strany. Docela se na to těším, protože naposled něco takového proběhlo před osmi lety, takže bude fajn zase vidět všechny moje vlastníky. :D
A dnes jsme byly v Brně na nákupech. Sice se mi na nohách udělaly puchýře, ale mám nové šaty a boty. Tak trochu něco v hodně holčičím stylu. Ty doramy mě fakt kazí.
A jen tak BTW, výběr openingu byl tento týden opravdu velmi snadný.

# 15 - Shingeki no Kyojin - Guren no Yumiya by Linked Horizon


American Horror Story | 1. série (The House)

21. april 2013 at 19:51 | Destel |  Seriály
DOBA VYSÍLÁNÍ: 5 . 10. 2011 - 21. 12. 2011
ŽÁNR: Drama / Horor / Thriller
TVŮRCI: Ryan Murphy & Brad Falchuk (Glee, Plastická chirurgie s. r. o)
POČET EPIZOD: 12

Od tvůrců Glee a Plastické chirurgie s. r. o. přichází nový kontroverzní počin s názvem American Horror Story. Tato podívaná nás zavede na předměstí L. A. do domu, ve kterém se událo několik záhadných úmrtí.
Děj seriálu sleduje rodinku z Bostonu, procházející si těžkou krizí. Aby rodina krizi zažehnala, přestěhují se právě do tohoto domu se záhadnou historií, kde chtějí začít nový život. Problémy však stále přetrvávají a navíc tajemná moc domu začne ovlivňovat obyvatele a jejich životy nevybíravým způsobem.

Důvod, proč jsem se na tento seriál začala dívat, byla čistá zvědavost. Slyšela jsem na něj různorodé názory a tak jsem si řekla, že to prostě vyzkouším. Nejsem rozhodně fanda hororů, ale do určité míry mám ráda morbidní věci, takže jsem si řekla, že to může být zajímavé.

Hana kimi

21. april 2013 at 19:21 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: hanazakari no kimitachi e (romanized) | Ikemen Paradise (Anglicky)
REŽISÉR: Satou Genta
VYCHÁZELO: 3. 7. 2007 - 18. 9. 2007
ŽÁNR: Komedie / Romantické / Sportovní
POČET DÍLŮ: 12 + 1 speciál

MOJE HODNOCENÍ: 8/10 (Very good)
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 8,39 (7 362 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 3 / 2679

DĚJ / PŘÍBĚH:
Nový přestupující student na Osackou střední je trochu výjimečný. Na první pohled totiž vypadá jako kluk, ale ve skutečnosti je to holka, která na školu plnou kluků přestupuje kvůli jednomu z nich. Sano Izumi po utrpěném zranění přestal sportovat, resp. skákat a tak jí nezbylo nic jiného, než svého idola přijet povzbudit a přimět ho znovu se postavit čelem svým problémům. Ale jak se brzy ukáže, sám má Ashiya Mizuki problémů víc než dost.

Once upon a time | 1. série

17. april 2013 at 0:33 | Destel |  Seriály

DOBA VYSÍLÁNÍ: 23 . 10. 2011 - 15. 5. 2012
ŽÁNR: Fantasy / Drama / Dobrodružství / Záhadné
TVŮRCI: Edward Kitsis & Adam Horowitz

Vlivem černé magie zlé čarodějnice se pohádkové postavy ocitnou v lidském světě bez jediné vzpomínky na svůj předchozí život. Příběh začarovaného Storybrooku se začíná rozplétat s příchodem dcery královského páru, kterou se podařilo těsně po narození zachránit od stejného osudu. Tu přivede do osamělého městečka její syn, kterého těsně po narození dala k adopci a kterého si následně osvojila nepříliš příjemná starostka Storybrooku.

Všichni známe pohádky a snad alespoň jednou vám ji někdo četl nebo vyprávěl. Pro mě mají pohádky velmi velkou váhu. Sama jsem jich přečetla opravdu velké množství (ať už šlo o naše pohádky, pohádky bratří Grimmů nebo třeba ruské a švédské). Právě proto mě Once upon a time opravdu zaujalo.
Zápletka (jak už to u seriálů bývá) se rozplétá postupně a přiznám se, že časem už mě poněkud neustále stejný vývoj událostí trochu nudil. Ale na druhou stranu jsem musela obdivovat, jakým způsobem se tvůrcům podařilo proplést reálný svět se světem pohádek. Máme tu vlastně dva alternativní světy a někdy se věci staly úplně stejně jako ve světě pohádkovém.

Pandemonium | 3. kapitola

17. april 2013 at 0:09 | Destel
Mám pocit, že je to docela krátká kapitola, ale nechtěla jsem do toho plést Samuelovu perspektivu. Původně jsem ani neplánovala žádný sex, měl to být jenom rozhovor... ale nějak jsem nemohla přijít na to, o čem by se ti dva mohli bavit, tak to nakonec vyústilo v tohle. :D
Nevím, do jaké míry se mi povedlo tyhle dva charaktery zaplést dohromady. Mezi nimi je docela bohatá a smutná historie. Dokonce ani netuším, jak to ovlivní vztah Samuela a Azraela (docela si pohrávám s myšlenkou, jestli se na něj vůbec dostane).
Jelikož mi tahle kapitola šla strašně pomalu, předpokládám, že ty další taky nebudou hned. Dostávám se do stadia, kdy nemám děj namyšlený dopředu a dávám si záležet na každém detailu, který by mohl být důležitý pro pokračování.
Každopádně doufám, že se ukáte trochu jiná Azraelova stránka a možná ti chytřejší také najdou důvod, proč si Samuela tak oblíbil. :)# Den 7 | Oblíbená postava z Akatsuki

15. april 2013 at 17:43 | Destel |  30 day Naruto challenge

Já na tuhle challnege úplně zapomněla (stejně jako na OP). Navíc šestý den mi nedal zrovna moc práce. Ani jsem nad tím nemusela nijak uvažovat.

Design numb. 1 aneb...

15. april 2013 at 14:46 | Destel |  News
K čertu, ta úzká stránka mě sere! A to jsem to rozřezání ještě protáhla.
Ale ta fialová se mi tak líbila. Navíc jsem se už od pátku snažila udělat lay ze screenů z Shinsekai yori nebo jsem chtěla nějaký lay s tématem na Shingeki no Kyojin. Nakonec jsem kdesi našla úžasný obrázek Mikasy. Díky tomu vznikla naprostá jednoduchost. Ale najít nějaké dobré quotes byla taky sranda.

Na další layout mám nachystanou pandu! Pořád mě štve, že se mě tohle stvoření drží. Nejenže mi tak začal přezdívat kamarádčin spolužák, ale zdá se, že mám k tomu zvířeti bližší vztah, než jsem si zprvu myslela.
Jak zjistíte, že máte rádi pandy? Když objevíte, že tričko, které nosíte docela často, má jako potisk dvě pandy a začnete z toho naprosto uchcávat. :D
Což se mi docela hodí, protože jsem uvažovala, že si změním i ikonku nebo trochu pozměním název blogu. Sice stále čtu, ale těžko se můžu nazývat knihomolem, když za březen se na seznam připsaly pouze dvě knihy (a z toho byla jedna do školy). Není na to čas. Přednější jsou doramy a anime. :D


Flower Boy Next Door

14. april 2013 at 16:23 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Iutjib kkotminam (Korejsky) | Důstojnost gentlemana (Česky)
REŽISÉR: Jeong Jeong Hwa
VYCHÁZELO: 7. 1. 2013 - 26. 2. 2013
ŽÁNR: Komedie / Romantické
POČET DÍLŮ: 16 + 2 speciály

MOJE HODNOCENÍ: 8/10 (Very good)
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 8,16 (3 389 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 34 / 2657

DĚJ / PŘÍBĚH:
Příběh sleduje novodobé převyprávění pohádky "Locika" (Rapunzel). Go Dok Mi nemá ráda davy, nedokáže se vypořádat s okolním světem a vyhýbá se lidem, co to jen jde. Může za to trauma ze střední školy, když byla šikanovaná.
Přesto čas od času vyjde ven, protože musí nakoupit nebo zajít do práce (jako editorka ale může pracovat doma). Tak potká muže, do kterého se zamiluje na první pohled. Náhoda tomu navíc přispěje tak, že ho znovu spatří v sousedním domě, do jehož pokoje má velmi dobrý výhled. Její každodenní sledování ovšem naruší nový obyvatel - bratr Enrique Geum, který ji přistihne s dalekohledem v ruce.

14. 4. 2013 - Měním se v upíra

14. april 2013 at 4:09 | Destel |  Diary
Ráda bych řekla, že se stávám podobným exemplářem jako hlavní hrdina knihy Nespavost od Stephena Kinga. Týpek, který trpěl nespavostí po čase začínal vidět divné postavy a možná by se dalo říct, že také viděl auru. Svět byl naprosto v jiných barvách a on se mohl považovat za cosi výjimečného.
Spíše se mi pomalu ale jistě obrací režim. Nebo si ze mě moje tělo dělá prdel a stále ještě vstřebává ten předvčerejší energeťák. Ale fuck! Něčemu takovému nevěřím.

Psycho-pass

12. april 2013 at 23:27 | Destel |  Layouts
N Á H L E D
S T A H U J
Heslo: Akaneforever
Chmp... říkala jsem si, že bych si mohla udělat nějaký nový kabátek a nakonec jsem kvůli tomu menu a stránce vpravo rozhodla, že ho nechám volně k použití. Psycho-pass pro mě poskytuje dostatek kvalitního materiálu, který sám vybízí k nějakých kreativním nápadům. Už hodně dlouho jsem nebyla s layouty takhle spokojená.
Tenhle také vznikl úplnou náhodou, kdy jsem pouze zkoušela jiná nastavení vrstev a najednou mi ta Makishimova hlava zapadla do jiného obrázku a vytvořilo to takový zajímavý kruh. Mám uloženou ještě jednu verzi, ale takhle je podle mě lepší.
Ale dneska jsem se činila a mám v zásobě ještě jeden, který snad nastavím někdy během příštího týdne.

Music update #3

12. april 2013 at 14:23 | Destel |  Music updates
Ta hudba je takový zabiják času! Poslední dny často trávím tak, že projíždím nejrůznější stránky a poslouchám jak japonské, tak ted už korejské kapely. A jak jinak, snažím se najít nějaké dobré metalové skupiny. I když mi popík ani v nejmenším nevadí, občas už jsem z toho trochu přeslazená.

>> Coldrain | Throught Clarity - No Escape (2012)
Myslím, že k tomuhle objevu došlo, když jsem na stránce karaoktexty.sk projížděla seznam podobných kapel od OOR. Jedná se japonskou skupinu ačkoliv se to na první letmý pohled nemusí zdát. Hlavní zpěvák je napůl Američan a většinou je v záběru. To, že zpívají písničky převážně v angličtině také může zmást.
Jejich album Throught Clarity už mám přeposlouchané několikrát a není tam písnička, která by se mi nelíbila. Nicméně mi svým stylem hodně připomínají OOR, rozhodně bych některé písničky považovala za jejich, kdybych o nich nic nevěděla. Ale kromě alternativního rocku a post-hardcoru, které mají tyto kapely jako žánrové označení společné má navíc Coldrain i štítek alternativní metal, takže je to místy trochu "drsnější".
Mým favoritem jsou také například Die tomorrow, Six Feet Under nebo The Revelation - jejich nejnovější song, který má stejný název jako album, které bude v prodeji až 17. 4.