28. 4. 2013 - Nečekané překážky

28. april 2013 at 22:09 | Destel |  Diary
Spring is coming?
No, summer is comming!!
A je to úplně na prd. Kvůli té zimě, která nechtěla stále odejít bylo všechno už tak nadržené, že to trvalo pouze dva dny, než všechno vykvetlo. S trochou štěstí to někde trvalo celý týden. Alespoň se po dlouhé době květen ponese opravdu v duchu květů. Mám takový pocit, že poslední roky to v tuhle dobu už bylo ve fází odkvětu.
Taky jsem stála na vážkách, jestli jsem alergická či ne. V nose mě svědilo pouze první dny, kdy to propuklo. Ale teď o víkendu jsme vyrazili k nejbližší cyklostezce, která vede lesem, polem a kolem rybníku a měla jsem co dělat, abych vydržela dýchat nosem (část na tom možná nesla i moje fyzička). :DKaždopádně jsem chtěla nějak oznámit, že teď budu asi většinu času věnovat venkovním aktivitám a učení. Taky jsem si řekla, že konečně začnu něco dělat s tou rostoucí pneumatikou místo břicha. Trochu to také souvisí s mým revma, na které jsem dostala přikázáno denně alespoň půl hodinky cvičit a protahovat záda. Mám tak alespoň motivaci.
Když jsem byla mladší, vždycky jsem chtěla nějakou nevyléčitelnou nemoc. Ale tenkrát jsem chtěla být strašná chudinka, kterou každý lituje (něco z toho mi zůstalo i dodnes). Ale dnes je mi jasné, že nikdo se v mém okolí něčím takovým zabývat nebude a jediný, koho to bude mrzet, jsem já.
Tak nějak jsem si stále myslela, že když mi nevyjde práce, která bude spočívat v nějakém rozumovém vypětí, hravě si dokážu svoje přežití zajistit tělem (zní to trochu úchylně, ale takhle to nemyslím). Vždycky mě strašně bavil tanec, nějakou dobu jsem patřila i ke klubu, ale pak jsem toho nechala. Neboli můj taneční partner toho nechal a já neměla odvahu do toho jít sama (a taky je to docela těžké, pokud se jedná o tanec, kde je druhá polovička potřebná). Dneska bych se k tomu opravdu ráda vrátila a celý rok mě to kroužilo v hlavě. Taky proto, že jsem se dostala do Brna, kde je příležitostí docela dost. V cestě mi ale stojí finance, které se mi nedostávají, a pak je to moje revmatická artritida. A skloubit něco takového s brigádou a ještě se školou je docela složitá záležitost.
Když jsem se ale nedávno dostala ke k-popu a těm jejich videoklipům s úžasnými choreografiemi, začala jsem si s tou myšlenkou pohrávat stále více.
Tím víc mě teď ale mrzí, že se mi do cesty, kdy tahle budoucnost nebyla úplně nemožná, dostala právě nemoc, která mi omezuje pohyb.
Není to nic, co by bylo smrtelné nebo hodně vážné. Spíš je to něco, co dokáže člověku časem docela otrávit život. Stačilo mi, že jsem čtyři měsíce nemohla pořádně chodit, kulhala jsem a v noci jsem se ani nemohla přetočit v posteli. Po čtyřech měsících už mi to začínalo lézt na mozek a málem jsem se začala i modlit, abych nemusela lozit jako padesátiletá stařenka.
Nejhorší na tom ale je ten pocit, že se toho nikdy nezbavím. Může být doba, kdy to nebudu vůbec cítit a pak přijde den, kdy se mi to vrátí. Třeba zrovna v tu nejnevhodnější chvíli. Plavání mám povolené jenom v termálech, studená voda je passé. Většinu sportů mám povolenou, ale měla bych se vyhýbat těm, kde je velký nápor na klouby, takže nějaké břišní tance nebo bojové sporty už asi taky nevyzkouším. Hodně mě to mrzí, protože jsem docela hodně sportovně založená a třeba nějaké bojové umění jsem vždycky chtěla umět.
Beru tuhle věc hodně optimistiky, pořád si myslím, že to není nic zlého. Právě v souvislosti s mým problémem v poslední době přemýšlím, že jsou lidi, kteří jsou na tom mnohem hůř než já. Pořád můžu chodit a hýbat se. Někteří nemůžou ani tohle.
Tak trochu vím, jaký to je pocit, i když ten můj sotva poloviční ve srovnání s těmi, kdo už chodit nikdy nebudou. Nevím, jetli bych se s tím dokázala smířit, tím pádem těmto lidem patří můj obdiv.

Prostě teď přemýšlím, jestli se pustit i do těch věcí, které bych dělat neměla a užívat se je, za cenu toho, že to za pár let hodně pocítím, nebo být svědomitá a prostě se snažit pozdější projevy co nejvíc minimalizovat...

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Saki Saki | Email | Web | 29. april 2013 at 16:33 | React

Príde mi veľmi obdivuhodné, že dokážeš o svojej chorobe písať. Vážne, máš môj obdiv. Navyše to píšeš takto pekne. Ja sa otázkam zdravia snažím vyhnúť ako to len ide, ale za to asi môže detstvo. Pamätám si ako som neznášala tie nechápavé pohľady, nechcela som vytŕčať a vždycky sa i to akosi darilo.
K zamysleniu na konci... Je to ťažká otázka a zodpovedať si ju môžeš len ty. Osobne by som sa však snažila to minimalizovať, avšak nie moc. Niektoré veci by som proste skúsila aj za cenu toho, že to neskôr pocítim, avšak zo skúsenosti viem, že následky môžu byť potom otrasné a človek si potom len celé týždne nadáva, kde dal rozum. Niektoré veci za to nestoja.. No nemám reumu, neviem aké to je. Ale ako hovoríš, musíme to brať z nadhľadom, pretože vždycky môže byť horšie ^^

2 Destel Destel | Web | 29. april 2013 at 16:58 | React

[1]: :D Už jsem si nějak navykla většinou vykdákat kde co. A jak jsem zmínila, dost často se stává, že potřebuju trochu politovat. Nesnáším tady tu moji stránku, ale jen tak se jí asi nezbavím. I když si říkám: ne, nikomu to neřeknu, většinou to ze mě stejně vyleze. A nepovažuji moji nemoc za tak vážnou, aby to bylo něco nad čím by člověk uronil kopu slz. Jen mě občas nepříjemně bolí kosti (klouby).
Na druhou stranu někdy chci, aby i druzí byli trochu otevřenější a podělili se s tím, co jim nejde, nebo co jim dělá problémy. Člověk může poradit a bude se možná cítit trochu líp, protože mu dojde, že jsou lidi, kteří jsou na tom hůř. :D Alespoň mě to pomáhá ve škole. Zjistit, že jsou lidi, kteří třeba nedali dvě zkoušky, zatímco já jen jednu. Říkám si, že to není tak strašně a mám to s kým táhnout. Nejsem sama.
Takže asi tak.

Moje vůle je taková hopsací věc, jednou se o něco opravdu dokážu snažit, ale za pár dní se může stát, že mě to pustí. Takže si nemyslím, že mi to s tím cvičením vydrží dlouho, i když by mělo. Nějaké kompromisy se vždycky najdou. Taky to vidím tak, že stejně čas od času mlsnu i něčeho zakázaného. Umřu tak jako tak. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama