49 Days

2. april 2013 at 15:22 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: 49 il (Korejsky)
REŽISÉR: Jo Yeong Gwang
VYCHÁZELO: 16. 3. 2011 - 19. 5. 2011
ŽÁNR: Fantasy / Romantické / Drama
POČET DÍLŮ: 20

MOJE HODNOCENÍ: 10/10 (Masterpiece)
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 4,17 (1 900 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 43 / 2625

DĚJ / PŘÍBĚH:
Sin Ji Hyeon se dostane do dopravní nehody a skončí v kómatu. V ten moment ale ještě nenadešel její čas, proto má šanci vrátit se zpět do života. Během čtyřiceti devíti dní musí získat tři slzy, které byly prolité z čisté lásky k ní. Rodinní příslušníci se ale nepočítají. Během této doby je jí umožněno vypůjčit si tělo Song I Gyeong zatímco spí. Nesmí však prozradit, kdo ve skutečnosti je.
Opravdu pro ni její přátelé budou prolévat upřímné slzy?



Téma této doramy mi přišlo velmi zajímavé a rozhodla jsem se ji zkusit. Mám sice mnohem raději komedie, ale v tomto žánru jde o velmi kvalitní doramu, jejíž příběh dostane snad každého. Ačkoliv jsem ze začátku trochu váhala, zda mám ve sledování pokračovat, dokázalo mě po asi třech dílech strnout natolik, že jsem byla zvědavá na pokračování.

Sin Ji Hyeon má dvě velmi dobré kamarádky, milující rodiče a v neposlední řadě také snoubence, se kterým plánují svatbu. Dopravní nehoda ovšem zhatí všechny její plány a sny. Nejenže je pouze potulující se duší, ale začíná zjišťovat, že získat tři upřímně prolité slzy není tak snadné, jak si zpočátku myslela.
Song I Gyeong je naopak sirotek a posledních pět let se pokoušela několikrát spáchat sebevraždu. Její dům je rájem prachu a nepořádku, a ani o sebe nijak zvlášť nepečuje. Ji Hyeon se jí alespoň nepatrně snaží pomoci a zjistit o ní něco víc. Nejde jí do hlavy, jak může někdo tahle žít. Jenže Song I Gyeong má pro to samozřejmě důvod.
A ačkoliv si to zprvu nepřizná, mají spolu mnoho společného.
Příběh se samozřejmě dále komplikuje. Vyskytnou se nějaké problémy v otcově firmě a dokonce přijde i pár šokujících odhalení ohledně jejích přátel, kteří možná nejsou takoví, jací se zdáli být.

V první řadě musím pochválit velmi talentované herce. Hlavně Nam Gyu Ri, která hrála hlavní hrdinku Sin Ji Hyeon ale ještě více Lee Yo Won, která měla na starosti Song I Gyeong. Jelikož tahle postava měla dva charaktery. Svůj vlastní a poté vtělenou Ji Hyeon. Její herecký výkon udělal ze sledování opravdu skvělý zážitek. Stejně tak si ale zaslouží pochvalu i ostatní postavy.

Ale nejvíc mě asi dostal závěr a hlavní myšlenka tohoto nevšedního příběhu. Věci se časem zamotaly, ale myslela jsem si, že vím, jak to skončí. Omyl. Celé to skončilo naprosto nepředvídatelně a já mohla jenom hledět s otevřenou pusou.
Opravdu doporučuji.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 2. april 2013 at 20:31 | React

Doramy obvykle nesleduji, ale myslím, že v tomhle případě asi udělám výjimku, vypadá to dost dobře^^

2 Shinnya Shinnya | Web | 3. april 2013 at 15:58 | React

Nezdám se, ale jsem docela romanťáčka, takže proč si kiss int the rain někdy nedopřát..XD S těmi líbánky by to u nás asi taky nedopadlo, ale bylo by to hezký, kdyby spolu jeli..:) Každopádně koukám, u vás doma je to stejně jako u nás..:D Abych pravdu řekla, nepamatuju si, kdy s námi táta naposledy na dovolené byl, jestli vůbec někdy..:D Je totiž rád, že se nás na týden, dva zbaví a může si v klidu lehnout k televizi nebo být u počítače. Náš tatin je totiž hrzonej pecivál, co nejradši provozuje gaučing, takže si ohledně těch líbánek taky nejsem úplně tak jistá..:D
Oouuuha, koncer Bon Joviho! Nad tím jsem taky uvažovala, tak uvidíme..:)

3 Shinnya Shinnya | Web | 3. april 2013 at 16:20 | React

Nojo, na aprílový žertík nám neskočil s každý, na druhou stranu to ale zbaštila většina, takže jsme s tím článkem nejspíše přesvědčivé byli..:D A je pravda, že Bieber a K-pop, ne, to vážně nejde dohromady, to se vůbec nedá srovnávat..:D Přechod mezi J-rockem a K-popem je 100% reálnější, tak tomu bylo třeba u mě, jelikož se mi před nějakými 2 roky rozpadla oblíbená kapela, posunula jsem v té době od Japonska trochu západněji a myslím, že mi korejská hudba momentálně vyhovuje o něco více..:)
A Cristovao, přiznám se, já hvězdy ze Superstar nikdy moc nemusela, ne, že bych je přímo neměla ráda, jen jsem je prostě nikdy neposlouchala, ale nedávno jsem slyšela ty jeho BOMBY a to se mi vážně líbí, je to prostě tak debilně praštěný až je to dobrý..:D a s tím Rytmusem s tebou souhlasím, taky se mi zdá..:)
Oooh, tak to děkujeme za uznání..:D S tím anime a K-popem jsme to nejspíš trochu prozradili, podle mě s tím taky nejde jen tak z ničeho nic praštit, navíc, pro mě už je to spíš styl života..:)
O deseing s Biebrem už jsi bohužel přišla, pohled na náš blog byl díky tomu tak šílene traumatizující, že jsme to museli ještě ten den, tedy spíš noc, změnit..:D:D Každopádně mi věř, že jsi o nic nepřišla..:D

4 Shinnya Shinnya | Web | 3. april 2013 at 16:25 | React

Abych pravdu řekla, my měli Velikonoce také na sněhu a to si za svůj devatenáctiletý život ještě nepamatuji..:D
I já zvládla tenhle svátek bez pití, ale výprask jsem naštěstí takový nedostalo, ono bylo trochu složité dostat se přes ty závěji vůbec z domu..:D

5 Shinnya Shinnya | Web | 3. april 2013 at 16:27 | React

Jinak se omlouvám, že ti to tady tak spamuji komentáři. Doufám, že mě za to nesežereš..:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama