A Gentleman´s dignity

8. april 2013 at 21:24 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Sinsaui pumgyeok (Korejsky) | Důstojnost gentlemana (Česky)
REŽISÉR: Shin Woo Chul & Kwon Hyuk Chan
VYCHÁZELO: 26. 5. 2012 - 12. 8. 2012
ŽÁNR: Komedie / Romantické / Drama
POČET DÍLŮ: 20

MOJE HODNOCENÍ: 10/10 (Masterpiece)
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 4,15 (886 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 80 / 2643

DĚJ / PŘÍBĚH:
Tahle dorama sleduje příběh čtyř pohledných mužů ve středních letech, kteří jsou přátely již od svých osmnácti let. I když už dosáhli čtyřicítky, stále si odmítají přiznat, že stárnou. Což se také odráží na jejich šílených a komplikovaných vztazích.

Když jsem později přemýšlela, proč jsem se rozhodla pustit do téhle doramy, asi bych nenašla žádný racionální důvod. Dokonce ani označení v náhodně shlédnuté recenzi jako "korejský Sex ve městě" mě nijak nenadchlo, jelikož jsem se na ten seriál zkoušela dívat a nevzalo mě to. Ale byla jsem rozhodnutá podívat se na nějakou komedii. Jako již tradičně jsem si pustila první díl, abych zjistila, zda mě to bude či nebude bavit. A myslím, že kdokoliv začal stejně, proklínal den, kdy dospěl k poslednímu dílu.


Ovšem označení "korejský Sex ve městě" této doramě opravdu sedne. Všem dámám, které překročily věk třiceti let, nejspíš z našich nezadaných úspěšných gentlemanů zvlhly spoďáry. Těžko mi to někdo vyvrátí, když i já (téměř dvacetiletá) jsem měla chuť Kim Do Jina někdy protáhnout monitorem. Což mě trochu vyděsilo, vzhledem k tomu, že je mu čtyřicet.
Přivádí mě to ale k druhému přívlastku, který mě během sledování napadl. Je to vlastně Boys Before flowers pro dospělé. Opět se setkáváme se čtveřicí handsome chlápků, kteří nemilosrdně ničí srdce všech slečen okolo, aby nakonec našli své vyvolené. Dějová linie se sice liší, ale díky bohu za to.
Příběh sice není dokonalý, ale alespoň se nesetkáme s cenzurovanými líbacími scénami, ani za vlasy přitaženou zápletkou. Měli byste být ale připraveni na to, že hlavním tématem jsou vztahy a všechny možné vztahové krize, stejně tak notná dávka romantiky a dramatických scén.
Velmi silnou stránkou je tu ovšem i komedie. Opravdu jsem se upřímně nasmála a považuji v tomhle směru tuhle doramu za jednu z nejlepších. (Otomen byl překonán)

Ačkoliv tu máme čtyři muže, kteří jsou hlavními protagonisty, hlavní dějová linie se spíše točí kolem hlavního páru, kterým je Kim Do Jin a Seo Yi Soo. Zbylé páry už tvoří pouze doplněk celkového obrazu, ale přesně v tom správném množství, kdy je ještě možné je stavět na stejnou úroveň jako naše protagonisty.
Kim Do Jin, Im Tae San, Choi Yoon a Lee Yung Rock jsou přátele již více než dvacet let. A to opravdu dobří přátelé. Jako snad všichni muži sice navenek vypadají jako inteligentní, spolehliví a úspěšní playboyové, ve skutečnosti jsou v duši stále malými kluky. Ale uvědomují si, že čas na nikoho nečeká a i oni pomalu ale jistě stárnou. Je tedy možná načase najít si partnerku, se kterou by mohli strávit zbytek života.
Láska si ale nevybírá a najít někoho, kdo by naší čtveřici rozproudil krev, se zdá být nesnadným úkolem. Kim Do Jin se zamiluje při náhodném (či osudovém) setkání do Seo Yi Soo. Ta má ovšem oči pouze pro jeho přítele Im Tae Sana. V den, kdy konečně sebere odvahu a chystá se mu říct o svých citech, ji ovšem Tae San požádá o telefonní číslo její nejlepší kamarádky Hong Se Ry. Zatímco jeden pár je šťastný, druhý je nucen postavit se čelem jednostranné lásce. Podaří se Kim Do Jinovi vyléčit Seo Yi Soonino srdce?
Choi Yoon se vypořádává se smrtí své ženy a snaží se odolat mladé Im Me Ah Ri, sestry Tae Sana, která je do něj bláznivě zamilovaná a vůbec jí nevadí sedmnáctiletý věkový rozdíl.
Jediný, kdo se zdá být "v suchu" je Lee Yung Rock, který je již nějaký ten pátek ženatý. Jenže jako velmi pohledný muž je středem zájmu mnoha žen a velmi často jim nedokáže odolat. Tak se svou velmi úspěšnou a bohatou ženou neustále svádí boj, který často spěje v možný rozvod.

Pro mě byl čas strávený touto doramou velmi příjemný, vtipný a místy i slzavý. Příběh považuji za jeden z těch, na který se opravdu dá dívat bez toho, abych některé scény považovala za přebytečné či nereálné. Opět se setkáme s takovou klasickou dějovou linií, kdy hlavní pár prochází stadii, kdy nejsou spolu, protože jeden z nich nevychází vstříc citům druhého, a když už se tento problém vyřeší, přichází na scénu další problémy, které šťastný konec překazí. I v tomto případě se tak stane (což není nic neočekávaného), ale měla jsem pocit, že to bylo vyřešeno obstojně, i když někteří mohou dojít k názoru, že už to nemuselo být vůbec protahováno. Přivedlo mě ale to opět k uvažování, jestli to tak v jejich společnosti opravdu funguje, nebo je to jen jakási morální idealizace, které je prezentována široké veřejnosti. Pro nás, Evropany, je něco takového těžké pochopit.

Nicméně tuhle doramu vřele doporučuji. Pro mě je to zatím nejlepší kousek, co jsem viděla. Docela mě také překvapilo, že jde o novou doramu. Po celou dobu sledování jsem byla přesvědčena, že už je nějaký ten pátek stará. Ale slyšel Gangnam style nebo vidět Yonghwu a Juniel, mohlo mě to trknout.
A rozhodla jsem se, že své auto pojmenuji Betty.

PS: Hell, zrovna jsem zjistila, že Colina hraje Lee Jong Hyun, což je člen skupiny CNBlue. Tak jsem si řekla, že si najdu nějaké jeho písničku na YT a co to na mě nevyskočí. :D Teď už docela chápu, kde se tam vzal Yonghwa.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama