Anime & manga | update #3

9. april 2013 at 23:43 | Destel |  Anime & Manga updates
Tak už tu máme duben a myslím, že už všechna dlouho očekáváná anime z jarní sezóny mají venku alespoň první epizodu. I když jsem nerouzkoukala všechny (na některé ještě nemám náladu), pár jich je. Některé zaujaly, jiné jsou ve fázi, kdy se ještě nedá přesně určit, zda opravdu budou stát za to, ale jak se znám, stejně se podívám na všechno.

>> Shingeki no Kyojin | 1th episode
Ou, fuck!
Takhle nadržená jsem dlouho nebyla. Ten moment, než jsem stiskla tlačitko play... a ke všemu už je venku i český překlad. Ještě teď se mě drží hotová euforie. Ale na druhou stranu si říkám, co to do prdele má být! Vždyť to byla sotva jednohubka, jenom ticho před hotovou bouří! Kdo má s takovou čekat na další díl!? Nebo snad čekat až bude skončeno vysílání!? I když to mívám ve zvyku, tentokrát rozhodně čekat nebudu!
Navíc věřím že tohle pojede ještě hodně dlouho. Zatím je jistých 25 epizod, ale už teď je hodnocení na MALu sakra vysoké, takže nevěřím, že tohle nechají jen tak ležet ladem. Manga zatím vypadá jako jedna z těch nekonečný ongoingových sérií, ale nějak mi to v tomhle případě nevadí.
Oh men! Ta grafika! Ačkoliv se mi moc nelíbí ty nepohyblivé scény, stejně je to mazec. Je to přesně ten styl, který se mi hodně líbí. Ačkoliv jde o nové anime, stále si to udrželo kresbu mangy a vypadá to jako kreslené, což by anime dle mého názoru mělo být. I když nepopírám, že SAO mělo také své kouzlo, mám pocit, že už to bylo až moc "ostré", příliš "dokonalé" a "přetechnizované".
Zatím jsme se seznámili jenom s Mikasou, Erenem a Arminem. Ale stejně se nejvíc těším, až se objeví Jean a celá ta banda. Nebudu zapírat, že v manze mám v těch postávách trochu guláš, což je hlavně příčinou složitostí příběhu.
Jo a hudba... tak ta je totálně epic. Ačkoliv opening mohl být lepší. (Ale když jsem ho slyšela podruhé, už se začínal líbit)
Snad vyjma One piece se mi ještě nestalo, že bych si byla jistá svým hodnocením ještě před skončením vysilání. A že dávám deset, to je jasné.

Fairy tail | 143 - Complete <<
A mám to za sebou. Ačkoliv jsem se toho posledního dílu docela bála, musím přiznat, že se jim to podařilo ukončit v tom bodě, kdy se příběh začíná rozjíždět, ale na druhou stranu to přesně vystihli.
Nicméně jsem zjistila, že ačkoliv si stále myslím, že jde o opravdu dobrý příběh a mám ho po One piece ráda asi nejvíc, už mě to nebavilo tak jako kdysi. Jsem toho názoru, že je spíše kvůli manze. Dost mě štvaly fillery, dokonce některé přidané momenty během příběhu a celkově už jsem věděla, jak to dopadne... Vlastně se na anime dívám jenom proto, abych si připomněla děj mangy a podívala se, jak vypadají postavy v barevném provedení. Ale devítku si to pořád zaslouží.
Pokud bude nějaké pokračování, nejspíš už anime sledovat nebudu (jedině až bude dokončeno).
PS: Nejepičtější scéna - Erza poráží všech sto monster. Mít prachy, nejspíš bych v ten moment vlítla do tatoo studia a nechala si vytetovat znak Fairy tail (občas ale nad nějakým mini opravdu uvažuju).

>> RDG: Red Data Girl | 1th episode
Ačkoliv jsem se na toto anime celkem těšila, musím říct, že mě první díl nijak neoslnil. Stále hodlám ve sledování pokračovat a anime dodívat (nebo zkusit alespoň první tři), přesto doufám, že se časem dostaneme do jiné roviny a začně to být zajímavější. Ono se podle prvního dílu někdy nedá moc hodnotit.
Grafika je velmi pěkná, postavy taky celkem ujdou. O charakteru hlavní hrdinky jsem byla informovaná předem, ale i tak mě její osobnost začala štvát už teď. Ale ten klučina Miyuki vypadá na pořádný nářez, takže už jen kvůli němu...

Uta no Prince-sama Maji Love 2000% | 1th episode <<
Tohle anime považuji za takové nanicovaté guilty pleasure. Ačkoliv se mi první série docela líbila, není to žádná pecka. Sice tu mám partu pořádných krasavců, ale hlavní hrdinku bych někdy trefila. Je docela ironie, že jako žena upřodnosťnuji v tomhle ohledu raději klasický harem před reverse haremem.
Také se mi zrovna dvakrát nelíbí prostředí, ve kterém se naši hrdinové ocitli. Zklamalo mě také, že se opět objevili všechny známé postavy z předchozí série. Jediným pozitivem je zcela nová klučičí skupina, která doufám udělá se vším krátký proces a s dějem nám pořádně zatočí. Nicméně už teď mi v hlavě běží scénáře, které předpovídají, jak to asi skončí.
Ale stále se na to dá koukat a je občas sranda, tak proč ne. Navíc jsem právě docela zvědavá, zda budou moje scénáře zrealizovány či jestli mě čeká nějaké překvapení...

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 S c a r s S c a r s | Web | 10. april 2013 at 12:40 | React

Na Shingeki no Kyojin se právě teď chystám podívat, protože absolutně nechápu že se mi podařilo ho přehlídnout, když jsem před pár dny kontrolovala, které anime už se vysílají :D Hergot! Co se FT týče, beru to jako své guilty pleasure, i když je pravda, že ty filery před turnajem mě málem donutili to anime úplně dropnout. Naštěstí ale potom přišel turnaj a zase jsem se od toho nemohla odtrhnout :D Jelikož není vůbec jisté, jestli se bude dále vysílat, začala jsem i já, číst mangu a nemůžu si stěžovat :D

2 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 10. april 2013 at 18:36 | React

Pěkný přehled, alespoň teď vím, co mám od jednotlivých anime asi tak čekat, jsem hodně zvědává na Red Data Girl, ale moje nadšení teď trochu ochladlo a spíš se bojím, že mě to zklame. A Uta no Prince-sama, to je taky moje guilty pleasure :D

3 Babe Babe | 19. november 2013 at 7:31 | React

Dávej pozor, první se píše 1st.)

4 Destel Destel | Web | 29. november 2013 at 10:45 | React

[3]: :D Jó no. Díky moc. Ono to občas vypadavá, když tu anglinu člověk neomýlá denně.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama