Hana kimi

21. april 2013 at 19:21 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: hanazakari no kimitachi e (romanized) | Ikemen Paradise (Anglicky)
REŽISÉR: Satou Genta
VYCHÁZELO: 3. 7. 2007 - 18. 9. 2007
ŽÁNR: Komedie / Romantické / Sportovní
POČET DÍLŮ: 12 + 1 speciál

MOJE HODNOCENÍ: 8/10 (Very good)
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 8,39 (7 362 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 3 / 2679

DĚJ / PŘÍBĚH:
Nový přestupující student na Osackou střední je trochu výjimečný. Na první pohled totiž vypadá jako kluk, ale ve skutečnosti je to holka, která na školu plnou kluků přestupuje kvůli jednomu z nich. Sano Izumi po utrpěném zranění přestal sportovat, resp. skákat a tak jí nezbylo nic jiného, než svého idola přijet povzbudit a přimět ho znovu se postavit čelem svým problémům. Ale jak se brzy ukáže, sám má Ashiya Mizuki problémů víc než dost.


Přijde vám děj trochu povědomý? Není se čemu divit, jelikož se jedná o japonskou adaptaci doramy "To the Beautifull you" nebo by možná bylo lepší zmínit mangu, která tohle všechno začala.
Jelikož jsem nejdříve viděla korejskou adaptaci, těžko se mi teď hodnotí ta japonská. Přesto má každá dorama něco, co té druhé chybí.
V korejském To the Beautifull you se mi líbilo prostředí a herecké obsazení mužských rolí. Hlavní hrdinka se mi ovšem moc nelíbila a neměla jsem ji moc ráda. V japonské verzi je děj celkově o hodně lepší a opět nelze opominout komické scény, kterých tu bylo mnohem víc, zatímco korejská verze se soustředila spíše na romantickou zápletku.
A hlavní hrdinka japonské verze opravdu vypadala jako kluk a navíc ještě byla ze všech těch ikemenů nejhezčí, takže mi přišlo logické, že nikdo ze začátku nepřišel na to, že se jedná o holku. Také děj se mi líbil mnohem více. Důvod hlavní hrdinky, proč přestoupila na čistě chlapeckou školu, byl realističtější a také jsem ocenila, že dílů bylo méně a nebylo to zbytečně dlouhé.
Co se týče hudby, soundtracky se mi líbily. I když song od J-Min z korejské verze nepřekoná nejspíš dlouho nic, písnička která hrála vždy v polovině dílu od Orange range, byla po pár posleších velmi chytlavá a hodně se mi líbila. Ale taky mě dostala písnička od Hiromy Go - Boom Boom Boom, která se nese v duchu latiny, což jsem doposud od asijského kontinentu neslyšela.

Ale asi nejdůležitějším faktem bylo, že se v této doramě sešlo hodně známých herců. Především nutno zmínit mého oblíbeného Kimuru Ryou, jehož výběr rolí nechápu, ale i tak se mi tady líbil. Yamamoto Yuusuke byl viděn také v hlavní roli v Ouranu, Okada Masaki hrající Sekimeho je můj oblíbený Otomen. Shirota Yuu coby rival Kagurazaka byl zase viděn v High School Samurai, kde hrál sice vedlejší roli, ale i tak jsem si ten obličej zapamatovala, takže to pro mě bylo docela zajímavé a byla jsem ráda, že jsem tyto kluky viděla takhle pohromadě.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Rilakkuma (リラックマ) Rilakkuma (リラックマ) | Web | 23. april 2013 at 11:06 | React

waa, hana kimi miluji taiwanskou verzi a teď nedávno byl i korejská ale ta japonská musím taky zhlédnout

2 Inu~ Inu~ | Web | 30. april 2013 at 22:10 | React

Ja som si zamilovala Nakatsua a dlho som sa držala tejto doramy :3 Pozerala som si u teba recenziu na to Flower boy, či ako sa to volá a idem sťahovať, pretože som akurát dopozerala Heartstrings a neskutočne ma to dostalo, ja mám Park Shin Hye práveže rada, videla som You're beatifull a jak Go Mi Nam bola úžasná, aj jak Lee Kyu Won :3 máš kawaii blog ~

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama