Music update #4

29. april 2013 at 17:37 | Destel |  Music updates
Jelikož jsme o víkendu vyrazili na brusle a já se zase dostala k poslouchání songů, vzpomněla jsem si na music updates. Posledně jsem se chtěla podělit o nějaké soundtracky z filmů a stále jsem přemýšlela, jestli vybrat z každého filmu jednu, nebo z jednoho filmu tři nejlepší. A nakonec jsem zjistila, že se mi líbí těch písniček nějak moc...
A tak jsem dneska vybrala soundtracky z Djanga.

>> Anthony Hamilton & Elayna Boynton | Django Unchained - Freedom
Popsat, jak mě tato písnička naprosto uchvátila, snad ani nejde. Ze začátku se mi sice více líbila Ain´t no grave, ale když jsem si celé album pouštěla už poněkolikáté, znala jsem svého vítěze.
Neskutečné hlasy, neskutečně silný text a právě ve spojitosti s filmem to dosáhlo úplného maxima.
>> Johnny Cash | Django Unchained - Ain´t No Grave
Tohle byla vůbec první písnička, kterou jsem si ze soundtracků z Djanga oblíbila. Johnny Cass byl pro mě do té doby neznámá osobnost. I když si jeho písničky projížděla a poslouchala, žádná mě nedostala právě tak jako Ain´t no grave. Miluju songy, kde se občas mihne nějaká ta náboženská tématika, zní to hned mnohem mystičtěji a zdá, že se to má hloubku. A opět to má také souvislost s příběhem filmu. Tenhle song se parádně hodí do westernového prostředí. I když si občas ráda nějakou tu odrhovačku u táboráků zazpívám, nijak zvlášť country neposlouchám (ani nevím, jestli tohle country je), ale je to pecka.


>> Elisa Toffoli | Django Unchained - Ancora Qui
Poslední song je jeden z těch, který jsem ze začátku úplně přehlížela. Poprvé jsem se ale uvědomila, jak je nádherný, když jsem doma vytrhávala plevel kolem bazénu a k nosu se mi donesla vůně rozkvetlých stromů a foukal příjemný teplý vítr. Prostě jsem se u toho naprosto zasnila a celé tři minuty hleděla na oblohu a měla v hlavě úplné prázdno.
Doporučuji poslouchat ve vlaku či v autobuse, při východu či západu slunce. Vždycky mě popadne naprostá melancholie. A nemá to nic společného s filmem. Dokázala jsem si na tu písničky vybudovat zcela vlastní citové zázemí.
A také se mi děsně líbí její hlas. I když nerozumím zpěvu, dokážu říct, že je to těžká písnička. Nebo ani ne tak těžké, ale Elisa Toffoli z toho udělala těžkou písničku, kterou nikdo nezazpívá líp než ona.


A aby toho nebylo málo, za poslech určitě stojí i hlavní theme - Django (Luis Bacalov & Rocky Roberts), Luis Bacalov & Edda Dell' Orso - Lo Chiamavano King (His Name Is King) nebo Jim Croce - I Got a Name. Hodně netradičním soundtrackem, který zazněl je 100 Black Coffins.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement