May 2013

# Den 18 | Nejlepší Luffyho boj

25. may 2013 at 14:00 | Destel |  30 days One piece challenge
Kruci... nějak jsem ty bojové dny naskládala za sebe a začíná se mi to pěkně motat.
Jak už jsem zmiňovala minule, nejlepší boje se určitě odehrály v arcu Ennies Lobby a stejně tak si myslím, že i Luffyho nejlepší boj, což bylo proti Luccimu (člen CP9).
Ale Luffy nikdy nezklame. Mám taky ráda ty okamžiky, kdy prohrává a mě napadne, že stejně vyhraje, ale vlastně si tím nikdy nejsem jistá. Ne po tom, co se stalo na Thriller Barqu a Archipelagu.

# Den 17 | Nejlepší bojová scéna

24. may 2013 at 15:30 | Destel |  30 days One piece challenge
Jelikož jde o shounen, bojů je v tomto příběhu požehnaně a abych byla upřímná, nikdy jsem žádný nepovažovala za nejlepší, protože jsem věděla, že nemá cenu na něco takového hrát. V dalších epizodách se na ty staré boje totiž velmi rychle zapomínalo. A tak je tomu i teď.
I když byly všechny boje zajímavé (snad až na Sky Insland), vím, že nové díly přinesou ještě zajímavější a lepší.

Tak jsem si řekla, že to zkusím trochu historicky projet. Nuže...

# Den 16 | Nejvzrušující a nejvíc epic scéna

23. may 2013 at 14:16 | Destel |  30 days One piece challenge
Není možné tendo den brát na lehkou váhu. V těch šesti set dílech se takových scén nástřádalo habaděj a je těžké vybrat jednu. Je ale jasné, že nejvíc takových scén se většinou vyrojí kolem Luffyho, ale neznametá to, že ostatní členové posádky zůstávají pozadu. Alespoň u každého jednou nastala chvíle, která byla naprosto epic (ačkoliv je těžké si ji vybavit). :D

I když tohle není tak úplně jedna scéna, ale celkově téměř celý arc, přesto je to epické video. A shrnuje naprosto přesně moje pocity. Navíc zobrazuje scénu, která mi přišla asi nejvíc epická, když jsem pohleděla v čase zpátky. Není nad to, když se konečně posádka dala dohromady a všichni jsou totálně nabušení (dokonce i Usopp je teď borec). Chce se mi na to celé podívat znovu!!

Pandemonium | 4. kapitola

22. may 2013 at 0:19 | Destel
Tenhle kousek mi trval nějak dlouho a ten další bude pravděpodobně taky. Ale pořád mě to baví, jen jsem minula ten počáteční zápal, který mi přímo sám sázel do hlavy nápady, co se má stát dál.
Tahle kapitola je taková výstelová, chtěla jsem taky trochu popsat prostředí pekla z trochu jiné stránky než jen jako místo plné souložících démonů. :D
Taky jsem chtěla trochu víc rozepsat Samuelovu část, kterou jsem od začátku trochu flákala. Popsat jeho osobnost je složitější než tu Azraelovu, protože se překvapivě do něj vciťuji o něco hůř. Azrael jde jako po másle, což mě začíná docela děsit. :D


19. 5. 2013 - Chci modrou telefonní budku

19. may 2013 at 14:35 | Destel |  Diary
Tak už to začalo.
Panika a shánění po obraceči času. Ale jelikož už mám za sebou pár testů, které jsem sice nedala, ale mezi nimi se našlo pár takových, které se přece jenom povedly, mám z toho docela dobrý pocit.
A jelikož mě čekají jednom dvě ústní zkoušky, říkám si, že bych musela být debil, abych třeba jednu z nich nedala. Jediným důvodem může být malé množství termínů, pokud by se první pokus nezdařil. A to už si sama sobě nějak omluvím.

Lee Young You - Kill me Kiss me

16. may 2013 at 0:32 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: K2
ŽÁNR: Shoujo / Komedie / Romantické
ROK VYDÁNÍ: 2001
STAV: 5 Volume (34 kapitol)

Hodnocení na mangaupdates: 6,93 (306 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 7,04 (2 021 votes)
Moje hodnocení: 8

Hlavní hrdinka, samostatná a odvážná Tae, si na jeden týden vymění totožnost se svým bratrancem Yung-Wooem, aby mohla studovat na stejné škole jako její platonická láska. Život na jiné škole pod cizím jménem však přináší nejen spoustu vtipných nedorozumění, ale od začátku i ostré střety s členem místního gangu, nekonformním a charizmatickým Ga-Woonem. Ten si totiž řeší nevyřízené účty s domnělým Yung-Wooem, Tainým bratrancem. Tae se však nevzdá a v kůži svého bratrance bojuje nejen za něj, ale i za možnost svůj původní plán dokončit… Jenže kdo může dopředu tušit, kde pravou lásku nakonec najde? (Oficiální anotace).

# Den 15 | Nejvíce nenáviděná postava

12. may 2013 at 17:16 | Destel |  30 days One piece challenge
V minulém dni jsem téma nenáviděných postav trochu načala, jelikož jimi nejsou piráti, ale právě mariňáci. I když mezi piráty se najde taky pár lidiček, které zrovna nemusím.
Ale jak už je vám asi jasné, osoba, která si zaslouží zlatou medailu za nejmíň oblíbeného a nejvíc nenáviděného, je právě mariňák. A rozhodně nejsem jediná, kdo takhle smýšlí, i když důvody mohou být různé.
Celkově by se dalo říci, že všichni admirálové jsou zmetci. Aokiji se časem ukáže jako docela fajn chlapík, ale jeho záměry stále nejsou zcela jasné a stále se čeká, na kterou stranu se nakonec přidá.

Misfits | 1.-2. série

11. may 2013 at 16:40 | Destel |  Seriály
DOBA VYSÍLÁNÍ: 12. 11. 2009 - 17. 12. 2009 | 11. 11. 2010 - 19. 12. 2010
ŽÁNR: Sci-fi / Drama / Komedie / Fantasy / Supernatural
TVŮRCI: Jonathan van Tulleken & Nirpal Bhogal
POČET EPIZOD: 6+7

Britská odpověď na HEROES, která je podána s anglickou chladností, cynickým humorem a politickou a morální nekorektností. Série MISFITS sleduje osud pěti teenagerů, kteří po zásahu bleskem během podivné bouře zjistí, že s nimi není něco v pořádku. Začínají se u nich projevovat unikátní schopnosti jako je neviditelnost, možnost manipulace s časem, vyvolání nepotlačitelné sexuální přitažlivosti nebo telepatie (postupem času se ukazuje, že získané nadání je úzce spjatou s jejich osobností). I přesto se ale nehodlají stát superhrdiny a zachraňovat lidstvo před zkázou, ale spíše se musejí potýkat s osobními problémy, které jim tyto schopnosti vůbec neusnadňují.

B1A4 - What´s happening

9. may 2013 at 23:10 | Destel |  Music updates
Nechtěla jsem tu s tímto strašit, už jenom proto, že jsem za tento týden měla těch music updatů až dost. Ale videoklip B1A4 pro písničku What´s going on nebo What´s happening uzřel světlo Boží. Takže se musím podělit o své rozhořčení...
PROČ MÁ KURVA SANDEUL NA HLAVĚ TEN KÝBL??? SAKRA PROČ?
Nechápu to. Do teď tam měl taky pořádný hrnec, ale dalo se to snés, protože to bylo pořád slušivé.
Má tam naštěstí svoje světlý chvilky, jak třeba tu sušenku; jeho láska k jídlu se opravdu projevuje na každém rohu... ale ten účes. Chce se mi z toho spáchat seppuka.

BTW... ten videoklip se mi docela líbí. Je to zajímavý nápad a k možná dává tomu textu větší smysl. Takže z toho nakonec není vůbec špatná písnička. Ale Yesterday je stále ve vedení.
Náladu mi spravilo pouze video z nějakého live vystoupení, kde už Sandeul vypadá zcela normálně (vypadá skoro jako JinYoung) a jejich taneční vystoupení je od pohledu daleko lepší než samotný videoklip.

Bakuman 3

8. may 2013 at 15:03 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: バクマン。 3 (Japanese)
REŽISÉR: Kenichi Kasai & Noriaki Akitaya
PŮVODNÍ TVŮRCI:
- ILUSTRACE: Takeshi Obata
- PŘÍBĚH: Tsugumi Ohba
STUDIO: J. C. Staff
VYCHÁZEL: 6. 10. 2012 - 30. 3. 2013
ŽÁNR: Komedie / Drama / Romance
TÉMA: Manga / Škola
POČET DÍLŮ: 25

Hodnocení na MyAnimelistu: 8,77 (12 898 hlasů)
HODNOCENÍ: 10/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Pokračování dvou úspěšných řad. Mashiro Moritaka a Akito Takagi se sice konečně prosadili ve světě mangy, ale ještě se ani zdaleka nepřiblížili k tomu, aby se z jejich příběhů mohlo stát anime. Ale stále si jdou za svým snem a na jejich cestě se budou oběvovat další překážky, které musí překonat.

Lee Hyori - Miss Korea

7. may 2013 at 23:06 | Destel |  Music updates
Váhala jsem a váhala, ale nakonec jsem si řekla, že tenhle song si zaslouží samostatný článek.
Byla to úplná náhoda. Na stránce, kde jsem stahovala album B1A4, byl také článek o novém songu Lee Hyori. Nějaké další písničky jsem si od ní pustila a přestože se mi docela líbili, stejně to z mého pohledu není žádná sláva.
Ale téhle písničce jsem propadla hned po prvním poslechu. Dokonce natolik, že stačilo pouze jedno poslechnutí a už jsem si ji na druhý den brouzdala v tramvaji. Je to lehce zapamatovatelná melodie a dokonce rozumím dvěma slovům.
Text jsem si ani nehledala, protože je úplně jedno, o čem to ta ženská zpívá... :D Není to důležité.
Videoklip se mi také líbí. Všimla jsem si, že je většina jejích klipů takových retro.


# Den 14 | Nejoblíbenější mariňák

7. may 2013 at 22:35 | Destel |  30 days One piece challenge
Mariňáci jsou v tomto příběhu také záporňáci, takže by se dalo říct, že jsou spíše těmi nenáviděnými postavami. Jenže i takový mariňák může v lecčem souhlasit s pirátem, i když se to asi nestává tak často.
Vybrat jedinou postavu pro mě zase není lehké.
Nakonec jsem se rozhodla, že uvedu postavu, kterou jsem si oblíbila jako první.

Design numb. 2

7. may 2013 at 20:47 | Destel |  News
Už jsem nějaký ten den přemýšlela, že se opět pousím o nějakou tu změnu. A jak jsem tak stále hleděla na ten cover nového alba B1A4, řekla jsem si, že se tím budu inspirovat.
S hrdostí můžu oznámit, že jsem všechno kreslila i psala sama. Opravdu hodně (a tím myslím opravdu hodně) dlouho jsem tu neměla design, který by byl čistě moje práce (vlastně až na Happyho, kterého jsem vykreslovala). Cítím se jako maminka po porodu, ale o to hrdější, že jsem dokázala splodit něco takového. :D

B1A4 - What´s going on?

6. may 2013 at 19:03 | Destel |  Music updates
Už jsou to tři dny, co B1A4 vydalo své čtvrté minialbum a na YT se konečně začaly objevovat videa. Album už mám stáhlé a poslouchám... :D
Well, musím říct, že poté, co jsem se začala trochu více zajímat i o jiné skupiny, uznávám, že B1A4 z nich všech vypadá nejtepleji. Ale čert to vem. Dokonce ani jejich texty se mi nijak zvlášť nelíbí, ale jelikož se jejich tvorba hodně podobá té, kterou do ucha dostávám skrze americkou a evropskou popovou scénu, stejně se mi tenhle jejich popík zamlouvá asi nejvíc. Pro sebe je přezdívám korejskými One Direction. Ti jsou taky teplí, jediný rozdíl je v tom, že to nejsou asiati. :D
Důvod proč mě tahle mánie nepustila je člověk se jménem Sandeul. Zkuste zadat jeho jméno na YT a zjistíte, že je to naprostý magor! Ale jakmile si pustíte Crush nebo jiné video, kde zpívá sám, spadne vám brada na zem. :D Oficiálně ho pasuju na mého cukrouše a kachnu (fakt vypadá jak kachna). Pokud vedle sebe postavíte mega sexy týpka a někoho jako je Sandeul, vyberu si vždycky toho, kdo mě dokáže rozesmát a tomuto mimozemšťanovi se to úspěšně daří už nějakou dobu. :D

# Den 13 | Oblíbený Shichibukai

5. may 2013 at 14:25 | Destel |  30 days One piece challenge
Ačkoliv jsem si myslela, že vybrat oblíbeného Shichibukaie bude snadné, trochu jsem přestřelila. Faktem totiž je, že se současný příběh One piece dostal do fáze, kdy došlo ke změne v této organizaci. Z původní skupiny pirátů Shichibukaiem skoro nikdo nezůstál a tyto pozice obsadily zcela nové postavy, když to tak musím říct.
Pokud je tu někdo, kdo se v příběhu tak daleko nedostal, vyberu teda oblíbence z té první, abych příliš nespoilerovala.