Bakuman 3

8. may 2013 at 15:03 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: バクマン。 3 (Japanese)
REŽISÉR: Kenichi Kasai & Noriaki Akitaya
PŮVODNÍ TVŮRCI:
- ILUSTRACE: Takeshi Obata
- PŘÍBĚH: Tsugumi Ohba
STUDIO: J. C. Staff
VYCHÁZEL: 6. 10. 2012 - 30. 3. 2013
ŽÁNR: Komedie / Drama / Romance
TÉMA: Manga / Škola
POČET DÍLŮ: 25

Hodnocení na MyAnimelistu: 8,77 (12 898 hlasů)
HODNOCENÍ: 10/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Pokračování dvou úspěšných řad. Mashiro Moritaka a Akito Takagi se sice konečně prosadili ve světě mangy, ale ještě se ani zdaleka nepřiblížili k tomu, aby se z jejich příběhů mohlo stát anime. Ale stále si jdou za svým snem a na jejich cestě se budou oběvovat další překážky, které musí překonat.
Konečně jsme se dočkali i třetí a poslední řady tohoto příběhu. Jelikož už jde tedy o moji třetí recenzi, budu se asi opakovat, přestože si poslední série například s tou druhou zrovna moc nezadá.
Nedávno jsem se dostala do situace, kdy jsem měla jednomu člověku říct, zda se má na Bakumana podívat, protože si všiml, že jsem mu dala vysoké hodnocení (desítku). A tak jsem se opět dostala k uvažování, co dělá tohle anime tak zajímavé?


V hodnocení anime se totiž držím tzv. bakumanistického hodnocení. Cokoliv mi přijde alespoň trochu zajímavé, zaslouží si to šanci. A Bakuman takový je.
A taky se hodně přidržuji toho, jak na mě anime zapůsobí. Jsou totiž dva druhy dobrých anime. Ta, která nás zaujmou svým obsahem a zpracováním (u mě třeba Psycho-pass), ale nenutí nás sedět u toho do tří do rána, jenom abychom zjistili, jak to skončí. Nebo ta, která jsou pravým opakem. Možná že postavy nejsou úplně dokonalé a často nám opravdu lezou na nervy, děj nemusí být taky žádná sláva. A stejně u toho člověk sedí, napětím poskakuje na židli (já si dokonce hodila v jedné chvíli i taneček) a musí dojít do konce stůj co stůj. Přesně do téhle kategorie spadá i Bakuman.
Jakmile mě anime donutí k něčemu takovému, už jenom z principu tomu dávám desítku. Tahle nemožnost nechat ho být je mým kritériem pro opravdu dobré anime. Navíc k tomu patří ještě možnost, podívat se na něj znovu (samozřejmě s nějakým časovým odstupem).
Prvních šest dílů jsem si pustila znovu, protože jsem si potom dala dlouho pauzu a čekala, až bude odvysílaná celá série. Bakuman patří k té kategorii, kterou můžete sledovat stále dokola a stejně vás to pokaždé bude bavit.

Z celé série je ta třetí dozajista nejlepší (na čemž se shoduje i hodnocení na MALu). Nejenže se konečně dočkáme konce, ale v této fázi postavy dospěly do stádia, kdy se z nich staly dokonce dobré postavy. Narážím tím hlavně na Azuki Miho, která za tu dobu dokázala divy. V první sérii se jednalo o nejvíce nenáviděnou postavu a v této chvíli ji mám dokonce raději než Mashira. Její hlas mi jde sice stále trochu na nervy, ale po charakterové stránce se hodně zlepšila.
Ostatní postavy si udržují jakýsi standard.

Dějově jsou všechny série dost podobné. Ta třetí má tu výhodu, že nás dovede ke konci, proto je z nich možná nejzajímavější. Ale i bez konce musím uznat, že zápletky, které se tu otevřely, byly jedny z nejzajímavějších. Ať se jednalo o Nizumu Eijiho nebo jejich nového protivníka nebo souboj seiyuu.

Po grafické stránce se nic nezměnilo. Openingy mě tentokrát nijak zvlášť nezaujaly. Rozhodně se v předešlých sériích objevily mnohem lepší. I když ten druhý se mi časem začal docela líbit.

OPENING:
#1: Moshimo no Hanashi by nano.RIPE
#2: "23:40" by Hyadain feat. Base Ball Bear
ENDING:
#1: ♪Pride on Everyday by Sphere
#2: Yume Sketch by JAM Project

 

1 person judged this article.

Comments

1 Mihaeru Mihaeru | Web | 8. may 2013 at 23:13 | React

Zbožňujem to anime zo všetkým, nemám čo vytknuť proste dokonalosť a nie len anime ale aj manga :)

2 Aya Evans Aya Evans | Web | 15. may 2013 at 13:11 | React

Už mě zaujalo jen to na začátku, když jsem si přečetla, že na tom pracovali stejní chlapíci jako na Death Note.:D O tomto anime jsem něco matně zaslechla, ale nijak jsem se nezsajímala... Rozhodně mi teď ale po pár informacích nebude chybět ve zhlédnutých..:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama