Lee - Nagaraja

3. may 2013 at 21:09 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: -
ŽÁNR: Drama / Fantasy / Shounen ai
ROK VYDÁNÍ: 2006
STAV: 1 Volume (7 kapitol)

Hodnocení na mangaupdates: 7,25 (71 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 7,07 (132 votes)
Moje hodnocení: 7

Ve vesnici zvané Go už nějaký ten měsíc nepršelo. Lidé začínají být nemocní a dokonce pro pár kapec vody je začínají napadat obyvatele jiných vesnic. Proto se místní šaman snaží vyvola hadihé krále zvaného Nagaraja, který má moc vyvolat déšť. Ve stejnou chvíli se šaman Kouri dozvídá, že byl jeho bratr unesen. Také nešťastnou náhodou pohltí moc Raady - příchozího Nagaraji, takže se na záchranou misi musí vydat společně.Po dlouhé době jsem zkoušela tlačítko Surprise a vyskočil na mě Nagaraja. Je to krátký příběh o sedmi kapitolách a nezabere to moc času. Nicméně, je to taková moje klasická sedmička, která je klasifikována jako "Dobré". Docela se mi tam vtírá i šestka se svým "Fajn". Není to totiž příběh, ze kterého by si člověk sedl na prdel.
Přesto se i v sedmičkách či šestkách najde občas příběh, který dokáže jakž takž zaujmout, a na to zabití času to prostě stačí.

Mám ráda mangy zařazené do žánru shounen-ai a fantasy. Mezi moji jedničku v toto žánru samozřejmě patří Crimson Spell, i když v tomto případě už jde o yaoi. Nicméně jsem byla trochu potěšena, že jsem si z názvu dokázala odvodit souvisloti a spojit si nagaraje s nágy (napůl lidmi, napůl hady - mytická buddhistická stvoření). Jde vidět, že něco si z toho buddhismu přece jenom pamatuju. Fantasy prostředí z toho bylo cítit, ale škoda toho nijakého příběhu.
Dokonce ani kresba za moc nestála, což se dá ale z datumu vydaní docela pochopit. Možná zkusím nějakou novější mangu od autorky a pak uvidíme, jaký budu rozsudek... :)

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 luczaida luczaida | Email | Web | 3. may 2013 at 23:06 | React

Víš, že jsi mě spíš navnadila na Crimson Spell než na Nagaraja? :-D Ale přečtu si i tak obě ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama