Lee Young You - Kill me Kiss me

16. may 2013 at 0:32 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: K2
ŽÁNR: Shoujo / Komedie / Romantické
ROK VYDÁNÍ: 2001
STAV: 5 Volume (34 kapitol)

Hodnocení na mangaupdates: 6,93 (306 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 7,04 (2 021 votes)
Moje hodnocení: 8

Hlavní hrdinka, samostatná a odvážná Tae, si na jeden týden vymění totožnost se svým bratrancem Yung-Wooem, aby mohla studovat na stejné škole jako její platonická láska. Život na jiné škole pod cizím jménem však přináší nejen spoustu vtipných nedorozumění, ale od začátku i ostré střety s členem místního gangu, nekonformním a charizmatickým Ga-Woonem. Ten si totiž řeší nevyřízené účty s domnělým Yung-Wooem, Tainým bratrancem. Tae se však nevzdá a v kůži svého bratrance bojuje nejen za něj, ale i za možnost svůj původní plán dokončit… Jenže kdo může dopředu tušit, kde pravou lásku nakonec najde? (Oficiální anotace).


Popravdě... netušila jsem, že je tahle manhwa k dostání v tištěné podobě v češtině. Začala jsem ji číst, protože jsem zkoušela tlačítko "Surprise" na mangafoxu. Ale je možné, že jsem se rozhodla ji přečíst, protože mi název něco říkal, takže jsem ji určitě někde v obchodě v oddělení komixů zahlédla.

A teď, co s tím? První volume sleduje typický gender bender, který za moc nestojí. Není to nic originálního. Ale překvapivě to docela baví. Tae a její bratranec jsou dost zajímavé osobnosti a přispějí svou troškou do mlýna, takže to není úplné utrpení.
Ale jakmile skončí takhle záležitost (tuším prvního volume), začíná se rozvíjet trochu jiný příběh, který se točí převážně kolem Jung Wooa. Taky se objeví nová hlavní hrdinka, která Tae strčí hravě do kapsy.
Well, ale co mě nejvíc zaujalo, je prostředí gangů, což mi trochu připomnělo mafiánské prostředí a je to asi důvod, proč se mi tahle manhwa zalíbila.
A co je také důležité... přestože celá zápletka vypadá jako naprosto odhadnutelná záležitost, přece jenom si autorka hodně s dějem pohrává a nakonec to celé dopadlo úplně jinak, než jsem čekala.
Vzhledem k tomu, že se příběh velmi brzy stáčí zcela jiným směrem, působí trochu nekonzistentně. Jung Woo má sice i v prvním volume jakousi roli, kde je jeho charakter čtenářovi představen, přesto bych to asi pojala trochu jinak. Tae a její dějová linie nemusela být vůbec zmiňována.
Ale autorku možná ten nápad s Jung Wooem napadl až jaksi za běhu, takže jí to budeme muset odpustit.

Docela vážně uvažuji, že si tuhle manhwu pořídím, ačkoliv to není nic úžasného. Manhwu doma ještě nemám a tohle mi nepřišlo zase tak špatné, abych nějaký ten peníz neobětovala.
Taky se mi líbí naše covery, které jsou pěkně barevné.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama