June 2013

Arrow | 1. série

30. june 2013 at 21:30 | Destel |  Seriály
DOBA VYSÍLÁNÍ: 10. 10. 2012 - 15. 5. 2013
ŽÁNR: Mysterijní / Drama / Akční / Dobrodružný / Krimi
TVŮRCI: Greg Berlanti & Marc Guggenheim & Andrew Kreisberg
POČET EPIZOD: 23

Po objevení vraku lodi je miliardářský playboy Oliver Queen prohlášen za mrtvého. Jenže po pěti letech je objeven na jednom z ostrůvků uprostřed Pacifiku. Poté, co se vrátí zpět do rodného Starling City, je přivítán svou matkou Moirou, sestrou Theou a nejlepším kamarádem Tommym. Všichni však cítí, že posledních krušných 5 let ho změnilo. Oliver ovšem zná pravdu o tom, kým se opravdu stal, skrývá se a snaží se odčinit prohřešky svého mládí. Začíná tím, že si chce usmířit svoji bývalou přítelkyni Laurel Lancovou. Vytváří postavu ochránce bezmocných Arrowa. Ten po nocích napravuje to, co přes den napáchala jeho rodina a jiní bídníci z bohaté společnosti a snaží se vrátit zašlou slávu kdysi zářícího Starling City. Přes den nadále vystupuje jako záletný a bezstarostný boháč, jakým býval dříve. Jediný, kdo zná jeho tajemství, je jeho řidič a bodyguard v jedné osobě John Diggle. Jenže postava ochránce slabých se vůbec nezamlouvá místní policii, obzvlášť Lauřinu otci, detektivovi Quentinovi Lancemu. Ale ten není pro Arrowa jediným nebezpečím. Oliverova vlastní matka totiž ví o pět let starém potopení lodi mnohem víc, než si kdo dokáže představit.

Psycho-pass

30. june 2013 at 16:28 | Destel |  Layouts
N Á H L E D
S T A H U J
Heslo: pass-03
Nakonec třetí a poslední layout, který jsem po dokoukání anime stvořila. Úplně jsem na něj zapomněla a dneska jsem měla dokonce chuť ho nastavit. Je trochu odlišný od předešlých dvou, ale líbí se mi barvy.
Taky jsem si docela vyhrála s citáty a celkově s prolínáním obrázků.
Momentálně jsem v takovém rozpoložení, že by možná přes prázdniny mohlo nějakých mých prací přibývat. Konečně jsem totiž stáhla ovladače k tiskárně a můžu skenovat, takže musím trochu oprášit tablet...

Last Cinderella

29. june 2013 at 22:57 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: rasuto shinderera
REŽISÉR: Hirano Shin
VYCHÁZELO: 11. 4. 2013 - 20. 6. 2013
ŽÁNR: Komedie / Romantické
POČET DÍLŮ: 11 (46 min/epizodu)

MOJE HODNOCENÍ: 9/10
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 7,89 (795 votes)
DRAMACRAZY (k datumu článku): 172 / 2732

Sakura Tooyama je 39 letá žena, která pracuje v salonu krásy, avšak na svůj vzhled nijak nedbá. Do salonu se navíc vrátil její nejlepší přítel a zároveň největší nepřítel Tachibana na vedoucí pozici, o kterou celou dobu usilovala.
Poté, co se s kamarádkami vyrazí na seznamovací večírek, stane se jí přímo pohádková věc. Zatímco opilá shází schody, ztratí jeden střevíc a narazí do úžasně vypadajícího mladého prince, se kterým nakonec skončí v hotelovém pokoji. Problém je v tom, že si nic nepamatuje. Neví ovšem, že tenhle princ Hiroto je tak trochu nastrčen, aby odvedl její pozornost od Tachibany, do kterého je zamilovaná jeho sestra.

# Den 22 | Oblíbená nebo nejlepší komická scéna (výstup)

25. june 2013 at 18:10 | Destel |  30 days One piece challenge
Jedna z věcí, která se mi na One piece opravdu líbí je, že rozhodně nešetří komickými momenty. Ono se taky nic jiného čekat nedá, když je hlavní postava vlastně úplný debil a rozhodně se nedělá hlavu s tím, co si o něm kdo myslí. I o dalších členech posádky se někdy vůbec nedá říct, že by byli inteligentní, ale zato se nám díky tomu dostane tolik úžasných momentů, že je opravdu těžké si vzpomenout na jeden.
Opravdu hodně dlouho jsem hledala na youtube a nakonec jsem ke každému vyhrabala alespoň něco. Ty podle mě nejlepší jsou označeny tučným písmem.

Květen 2013

25. june 2013 at 15:09 | Destel |  Filmy
I když poslední dobou fimům holduji až přespříliš, nějak zapomínám na recenze. V červnu čekejte velký nával korejskýc a japonských filmů, vážně jsem se rozjela. Květen ještě nebude tak bohatý, ale přece jenom jsem viděla pár dobrých kousků, na které je třeba upozornit.

KIMI NI TODOKE

REŽISÉR: Naoto Kumazawa
ŽÁNR: Drama
ROK: 2010

ANOTACE
Kuronoma Sawako byla již od základní školy všemi přezdívána Sadako podle děsuplné postavy z hororu Kruh. Nikdo se ní nijak zvlášť nebaví, ale to se změní, když potká chlapce jménem Kazehaja. Ten v ní vidí hodnou, milou a pracovitou dívku, které se není třeba bát. Díky jeho podpoře, nalezne Sawako sílu oslovit dvě spolužačky, Čizuru a Ajane a získá tak nové přátele. Co se však stane s novým přátelstvím, když se po škole roznesou podivné drby? A co vztah Kazehaji a Kuronomi? Změní se?

Kimi no Todoke pro mě po zhlédnutí nepředstavoval nijak výrazný film. Je to příjemná lehká romantická záležitost, na kterou je možné zase rychle zapomenout.
Ale jelikož jsem nečetla mangu, neměla jsem páru, o čem bude, přece jenom jsem se u něho bavila a bylo to příjemné zabití času.
Kromě toho, na Harumu Miuru se dá vždycky dívat, takže pokud někoho nezaujme děj, už jen kvůli němu stojí za to se na film mrknout.

Design numb. 3

25. june 2013 at 13:31 | Destel |  News
Snažila jsem se tu ten poslední lay ještě chvíli nechat, ale lezl mi už tak strašně na nervy... Potřebovala jsem něco světlého, jednoduchého...
Spatlala jsem tedy další lay s One piece a pak mi došlo, že se mi vlastně vůbec nelíbí. Nebo líbí, ale opět to není to, co jsem chtěla. Pravděpodobně ho nastavím hned po tomhle, ale uvidíme, jakou budu mít náladu.
Anebo se snad podaří, že udělám něco ve stejném stylu jako je tenhle lay. Nevím, proč nedělám layouty jako kdysi. Nějak mě pohltil ten webovský uhlazený vzhled, že mi ty moje patlaniny s přemírou obrázků, brushů a textur přijdou trochu mimo.

Amnesia

25. june 2013 at 1:59 | Destel |  Anime - recenze
REŽISÉR: Yoshimitsu Ohashi
STUDIO: Brain´s Base
VYCHÁZEL: 7. 1. 2013 - 25. 3. 2013
ŽÁNR: Mysterijní / Drama / Romance / Shoujo / Reverse harem
TÉMA: Paralelní světy / Bishounen / Randění / Ztráta paměti
POČET DÍLŮ: 12

Hodnocení na MyAnimelistu: 6,63 (15 863 hlasů)
HODNOCENÍ: 7/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Hlavní hrdinka Heroine (vážně jde o její jméno) se jednoho dne probudí v kavárně, ve které pracuje s velmi pohlednými bišíky, ale nepamatuje si vůbec nic. V zápětí se před ní objeví duch Orion, který jí vysvětlí, že ztrátou pamětí trpí kvůli němu a proto jí pomůže si postupně vzpomenout na svůj život. Heroine ale zjišťuje, že se probouzí stále do toho jednoho a samého dne, avšak do zcela jiné reality, ve které pokaždé chodí s jiným z pěti hlavních hrdinů. Podaří se jí zjistit, proč je chycena v časové smyčce?

Lever 7 Civil Servant

20. june 2013 at 17:34 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: 7th Grade Civil Servant | Secret Agent War
REŽISÉR: Kim Sang Hyeop
VYCHÁZELO: 23. 1. 2013 - 28. 3. 2013
ŽÁNR: Komedie / Romantické / Akční
POČET DÍLŮ: 20 (1 hodina + 5 minut na epizodu)

MOJE HODNOCENÍ: 7/10
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 7,18 (1 266 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 180 / 2731

Cesty Kim Seo Won a Han Gil Roa se jednoho dne protnout a ti dva na sobě nezanechají zrovna dobrý dojem. Han Gil Ro kvůli ní přijde o luxusní auto v nelegálních závodech a tak je rozhodnut získat od ní kompenzaci. Kim Seo Won narozdíl od něj ale pochází z chudé rolnické rodiny a v podstatě je její živitelkou.
Ani jeden z nich netuší, že se míjí na přednáškách a setkají se až v den pohovoru do zaměstnání. Oba jsou určeni k NIS, národní zpravodajské službě jako tajní agenti. Tak začíná rok jejich společného tréninku a poznávání se.

# Den 21 | Nejlepší nebo nejoblíbenější pirátská vlajka

20. june 2013 at 16:22 | Destel |  30 days One piece challenge
Touhle otázkou jsem si na sebe tak trochu ušila boudu, protože si téměř žádné vlajky nepamatuju. Samozřejmě tam jsou a všechny mají docela originální loga. Ale nakonec to nejspíš skončí tak, že zvolím tu slamáckou.
Koneckonců se jedná o další epic moment, kdy byla vymyšlena. A vůbec... v tom slamáku se skrývá síla. :D To zní, jak ze Star Wars, ale myslím to tak, že je to taková putovní věc a většinou skončí na hlavě někoho důležitého a prostě totálního borce.

Doctor who | 2. - 4. série

20. june 2013 at 15:54 | Destel |  Seriály
DOBA VYSÍLÁNÍ:
2. SÉRIE - 15. 4. 2006 - 8. 7. 2006
3. SÉRIE - 31. 3. 2007 - 30. 6. 2007
4. SÉRIE - 5. 4. 2008 - 5. 7. 2008
ŽÁNR: Sci-fi / Drama
TVŮRCI: Je jich moc
POČET EPIZOD: 13

Rozhodla jsem se svou mini recenzi sepsat až po dokoukání všech dílů s Desátým Doktorem, kterého si zahrál David Tennant. Stále jsem v něm viděla Bartyho Skrka, ale myslím, že až se znovu pustím do Harryho Pottera, budu tam vidět jenom Doktora.
Během tří sérií se ale vystřídaly hned tři společnice. V druhé s námi stále byla Rose, ve třetí jsme sice potkali Donnu, ale nakonec ji nahradila Marta. Donnu jsem z těch tří měla nejraději a Marta mi moc nesedla. Když jsem tedy setkala s více tvářemi, Rose jsem viděla najednou v jiném světle a možná ji zatím ze všech společnic považuji za takovou nejlepší. Nicméně mě naprosto dostala Donna a díly s ní opravdu stojí za to. Hlavně jsem myslela, že umřu, když se znovu setkala s Doktorem. Je to prostě borka.

# Den 20 | Předmět vyskytující se v příběhu, který bys chtěl/a mít

12. june 2013 at 21:00 | Destel |  30 days One piece challenge
Když jsem tuhle otáku do challenge přiřadila, už tenhdy jsem přesně věděla, o jaký předmět půjde. I když jich není zase tolik, dá se tam najít pár užitečných věciček.
Ale myslím, že dominantní je především jezna z nich a doprovází nás už od začátku. Co by to tak asi mohlo být?

Koruna moci

12. june 2013 at 1:04 | Destel |  Jednorázovky
Udělala jsem si s Pandemoniem malou pauzu a skočila si do Vinland sagy. Je to mimochodem úžasná manga a koho alespoň trochu zajímají vikingové (já jsem alespoň unešená z toho seriálu, kde je to více zaměřené na bohy), tak ocení i tuto mini povídku.
Myslím, že Thórfinn a Knut budou po dlouho dobu mým nejoblíbenějším párem, co se mangy a anime týče. Dlouho mi k sobě nikdo tak nesedl a samotný originální příběh přímo vybízí k tomu, aby se tihle dva shipovali.
Co se povídky týče, snažila jsem se moc nespoilerovat, ale spíš je to takový přepis originálního příběhu. Asi poslední kus jsem teda vymyslela sama.
Jde o takový lehký slash. Na nic moc se tam neděje, ale musela jsem po Pandemoniu zjistit, jestli dokážu napsat i něco "normálního" :D
A celkově mi to přijde takové suché, možná až zmatené, protože ta politická situace v pozadí byla prostě moc složitá na vysvětlení a samotnému páru jsem se nijak zvlášť nevěnovala. Ten závěr je čiré zoufalství, kterým jsem se snažila nějak dostat k tomu, aby se stalo alespoň to málo, co se stalo. :DNodame Cantabile

11. june 2013 at 14:20 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: nejsou
REŽISÉR: Takeuchi Hideki
PŮVODNÍ TVŮRCE: Ninomiya Tomoko (manga)
VYCHÁZELO: 16. 10. 2006 - 25. 12. 2006
ŽÁNR: Komedie / Romantické / Hudební
POČET DÍLŮ: 11 + 2 speciály

MOJE HODNOCENÍ: 9/10
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 8,34 (3 696 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 43 / 2726

DĚJ / PŘÍBĚH:
Příběh je založen na manze od Tomoko Ninomiyi, jedná se o romantickou komedii o dvou velmi odlišných lidech. Megumi Noda nebo "Nodame" studuje hru na piano na Momogaoka univerzitě hudby. Je extrémně talentovaná, ale raději hraje jen tak pro zábavu, než aby se řídila notami. Navíc chce být učitelkou v mateřské školce a zahodit svůj talent.
Shinichi Chiaki je nejlepší student na Momogaoce. Narodil se do hudební rodiny a nějakou dobu žil jako dítě v Evropě (resp. v Praze), kde potkal jednoho z nejslavnějších dirigentů. Od té doby je jeho snem stát se dirigentem. Umí hrát velmi dobře na piano i na housle.
Když se ale z Evropy vracel jako šestiletý zpět do Japonska, letadlo měla při přistávání potíže a od té doby má fóbii z létání. Také nemůže snést lodě, jelikož jsem jednou málem utopil. Z toho důvodu je "uvězněný" v Japonsku a nemůže odcestovat do Evropy, aby si udělal pořádné jméno.
Když se nádhou setká s Nodame, svou sousedkou, otevře se mu díky ní jiná cesta. Stane se dirigentem orchestru sestaveného z těch nejhorších studentů za škole, kteří budou soupeřit proti těm nejlepším na škole.

Music update #5

10. june 2013 at 20:22 | Destel |  Music updates
Vypadá to, že se před létem roztrhl pytel s comebackama a novýma hitama. Ačkoliv jsem si myslela, co týče ne k-popovských novinek, že to bude lepší. Nicméně i tady se našlo pár songů, které mě opravdu zaujaly.

>> 30 seconds to Mars | Love Lust Fait + Dreams (2013) - Up In The Air
Žebříčky zatím brázdní song Up In The Air, který mě hodně zaujal především svým videoklipem. Z nějakého důvodu mi k této skupině moc nesedl, nebo přesněji, byla jsem z něco hodně překvapená. A vlastně vůbec z celého songu, který je řekla bych poněkud neotřelý. Trošku mi to připadá, jako by si chtěli prorazit cestu do popíku, což by byla škoda. A co mě zarazilo ještě víc je to, že jsem v něm vidělala vlivy Asie... Asi ten k-pop přestanu poslouchat nebo co. :D Každopádně mě tento song dohnal k tomu, abych si prošla celou jejich desku. A zbylé kousky jsou naštěstí v old stylu.
Z celého alba jde taková živočišná atmosféra, k čemu dopomáhají i jiná videa po vizuální stránce. Texty se mi opravdu líbí.

# Den 19 | Oblíbený pirát mimo posádku Slamáků

10. june 2013 at 17:45 | Destel |  30 days One piece challenge
Mám devět dní relativního volna, takže to tu zase trochu rozjedem... A jak jinak než challengí, kterou už budu doufám za chvíli za sebou (shit, ale pořád tam mám toho Naruta).

Každopádně... hmm, jakýkoliv pirát mimo posádku je prostě... o ničem. :D Né dobře, najde se pár takových, jejichž charaktery vás nutí dělat kotrmelce. Ale spíš jsem si představovala nějaké "obyčejnější" postavy.
První, kdo mě napadl byl samozřejmě Ace a po něm hned následoval Shanks.