Amnesia

25. june 2013 at 1:59 | Destel |  Anime - recenze
REŽISÉR: Yoshimitsu Ohashi
STUDIO: Brain´s Base
VYCHÁZEL: 7. 1. 2013 - 25. 3. 2013
ŽÁNR: Mysterijní / Drama / Romance / Shoujo / Reverse harem
TÉMA: Paralelní světy / Bishounen / Randění / Ztráta paměti
POČET DÍLŮ: 12

Hodnocení na MyAnimelistu: 6,63 (15 863 hlasů)
HODNOCENÍ: 7/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Hlavní hrdinka Heroine (vážně jde o její jméno) se jednoho dne probudí v kavárně, ve které pracuje s velmi pohlednými bišíky, ale nepamatuje si vůbec nic. V zápětí se před ní objeví duch Orion, který jí vysvětlí, že ztrátou pamětí trpí kvůli němu a proto jí pomůže si postupně vzpomenout na svůj život. Heroine ale zjišťuje, že se probouzí stále do toho jednoho a samého dne, avšak do zcela jiné reality, ve které pokaždé chodí s jiným z pěti hlavních hrdinů. Podaří se jí zjistit, proč je chycena v časové smyčce?Amnesia nejspíš nezklamala jenom mě. Popravdě jsem se těšila, že tentokrát reverse harém trochu zaboduje a naservíruje nám zajímavé postavy se zajímavým příběhem.
Ale jak už to s hlavními hrdinkami tohoto žánru bývá, stojí většinou za houby. S mužskými postavami to zase nebylo tak marné, jelikož šlo především právě o ně.
Musím také uznat, že příběh byl zajímavý, ačkoliv ta přítomnost kouzelného ducha Oriona byla trochu matoucí a dělala z anime zase něco jiného.

Nebudu kecat, jednotlivé epizody byly celkem zajímavé. Člověk rozhodně musel uvažovat o tom, co se vlastně stalo a proč se hlavní hrdinka stále ocitá v paralelních světech? Závěr tedy vysvětluje hlavně tuhle událost a spojuje střípky objevující se v jednotlivých epizodách do jednoho, toho, který se opravdu stal. A taky to hodně souviselo s jedním chlapcem, který se tak trochu motal ve všech světech a věděl toho víc, než se zdálo.

Nicméně je to jedno z těch anime, na které se můžete podívat. Ale i když tak učiníte, za pár dní zapomenete téměř polovinu toho, co jste viděli. A zůstane vám jenom hořký pocit z toho, že ani tentokrát hlavní hrdinka nestála za nic a charaktery byly naprosto zapomenutelné. Ale nápad to byl zajímavý, přestože s koncem asi mnoho diváků spokojeno nebylo. Nebo alespoň mě se to zdálo trochu divné.

Důležitou roli v tomto anime hrála taky grafika, kvůli které mě samotné anime vůbec zaujalo. Postavy se navíc vyznačují velmi zajímavým módním stylem, který se mi dost zalíbil, takže když nic, tak se na to alespoň dobře koukalo. Na to, že podkladem byla hra, to zase nebylo tak špatné.
Opening se mi velmi dostal pod kůži, písničku jsem si velmi oblíbila a tento fakt se také odrazil na celkovém hodnocení anime. Ending už tak úspěšný nebyl.
OPENING:
ENDING:

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ilay Ilay | Web | 26. june 2013 at 22:48 | React

Nhaa já nevím nemůžu si pomoct, ale mě se tohle anime asi od šestého dílu líbilo..xDD No jo možná budu divná, ale nemůžu za to, za všechno může Ukyo, protože jsem si ho zamilovala a kvůli právě tomu, jak říkáš divnýmu konci se mi tohle anime líbilo, i když ne jako celek. Protože se mi strašně líbil Ukyo a jeho rozdvojená osobnost, jak právě hlavní hrdinku hrozně miloval, ale nikdy ji nedokázal zachránit před tím krutým osudem *-* Z toho jsem byla hrozně odvařená..xD

I když pravda prvních pár dílů jsem vůbec nevěděla o co jde a byla sem zmatená MUHA..xDD

2 Coco Cherry Coco Cherry | Web | 27. june 2013 at 7:55 | React

ani vo sne by ma nenapadlo zeby niekto vymyslel anime na amnesiu :D to je bomba. dej ma velmi uputal ale ked vravis ze to neni tak dobre tak ma to trochu odradilo. ajtak by som si to mozno raz rada pozrela :)

3 asakura asakura | 28. june 2013 at 17:42 | React

Je fakt, že se na tohle anime chystám už od.... té doby, co vyšel první díl? :D Jaksi se mi to nedaří hele... Někde jsem už četla, že to není zase tak moc extra, ale hlavně ta grafika mě taky zaujala. Pak... dost mě vytočila v recenzi zmínka "pokaždé chodí s jiným z pěti hlavních hrdinů..." -_- :D :D

Co nejdřív se na to prostě podívám, ale doufám, že hlavní hrdinka Heroine (xD) nebude stejný level jako Haruka z UtaPri, ikdyž nic světoborného nečekám...

Dík, že jsi mi toto anime připomněla, jinak bych se k němu dostala fakt za moc moc dlouho.

4 Aya Evans Aya Evans | Web | 28. june 2013 at 21:05 | React

Neee, nad spoilerem jsem vůbec nepřemýšlela, jen že ta klišé pointa... :D

A pokud je na tom Heroine o něco líp než Haruka, tak to nebudu otálet. Už jí mám plný zuby. :D

5 Honza135 Honza135 | Email | Web | 7. january 2018 at 3:36 | React

Ahoj,

chci ti jen oznámit, že jsem podal žádosti o přidání odkazů na tvé recenze na ČSFD. Jsou obsahově kvalitní a bylo by škoda, kdyby zapadly do temnot internetu. Tak snad ti to zvýší návštěvnost a čtivost. Konečně kolega na úrovni! Takže ne že tě napadne smazat tvůj blog! Byla by ho škoda!

kolega kritik
Honza135

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama