Arrow | 1. série

30. june 2013 at 21:30 | Destel |  Seriály
DOBA VYSÍLÁNÍ: 10. 10. 2012 - 15. 5. 2013
ŽÁNR: Mysterijní / Drama / Akční / Dobrodružný / Krimi
TVŮRCI: Greg Berlanti & Marc Guggenheim & Andrew Kreisberg
POČET EPIZOD: 23

Po objevení vraku lodi je miliardářský playboy Oliver Queen prohlášen za mrtvého. Jenže po pěti letech je objeven na jednom z ostrůvků uprostřed Pacifiku. Poté, co se vrátí zpět do rodného Starling City, je přivítán svou matkou Moirou, sestrou Theou a nejlepším kamarádem Tommym. Všichni však cítí, že posledních krušných 5 let ho změnilo. Oliver ovšem zná pravdu o tom, kým se opravdu stal, skrývá se a snaží se odčinit prohřešky svého mládí. Začíná tím, že si chce usmířit svoji bývalou přítelkyni Laurel Lancovou. Vytváří postavu ochránce bezmocných Arrowa. Ten po nocích napravuje to, co přes den napáchala jeho rodina a jiní bídníci z bohaté společnosti a snaží se vrátit zašlou slávu kdysi zářícího Starling City. Přes den nadále vystupuje jako záletný a bezstarostný boháč, jakým býval dříve. Jediný, kdo zná jeho tajemství, je jeho řidič a bodyguard v jedné osobě John Diggle. Jenže postava ochránce slabých se vůbec nezamlouvá místní policii, obzvlášť Lauřinu otci, detektivovi Quentinovi Lancemu. Ale ten není pro Arrowa jediným nebezpečím. Oliverova vlastní matka totiž ví o pět let starém potopení lodi mnohem víc, než si kdo dokáže představit.


Na tento seriál mě navnadila sestra, která ho začala sledovat. Poté, co jsem si přečetla, o čem má být, mě to také velmi zaujalo.
Už jsem viděla několik adaptací Robina Hooda, ale tahle je zatím nejlepší. Nejen, že je děj zasazen do moderní doby, ale hlavní hrdina není zase tak úplně typický Robin Hood, ačkoliv běhá s lukem po městě.
Dvě dějové linie, které se prolínají mi hodně připomněly Once upon a time. Problémy, se kterými se Oliver musel vypořádat na ostrově, mají i svou alternativu v současnosti. Myslím, že tím tvůrci chtěli hodně naznačit, že i když na ostrově Oliver bojoval o holé přežití, naše společnost se od toho zase tak moc neliší a těžká rozhodnutí děláme každý den.

Jak se postupně odkrývaly skrytá tajemství a věci začínali být jasnější, trochu mi to připomněla Spidermana. :D
Má to souvislost s Oliverovým nejlepším kamarádem Tomem a jeho otcem, který mi stále někoho připomínal. A pak jsem zjistila, že se objevil v Pánu času jako kapitán Jack.
Zbylé herecké obsazení bylo fajn, jen jsem nějak nemohla překousnout Laurel. Ze začátku mi vůbec nevadila, právě naopak. Ale časem mě její přítomnost začínala docela iritovat.

Snad zásadním nedostatkem je takový ten typický americký žblept kolem rodiny a jak člověk nemá lhát svým přátelům a všechny ty situace v konfrontaci s blízkými lidmi. Chápu, že se tyhle věci museli řešit, ale kdyby se přece jenom na ně nesoustředilo tak moc a víc se soustředili na padouchy a akční scény, mohlo to být mnohem lepší.
A ačkoliv se to ségře nezdá, mě přišla první série taková neukončená. Je samozřejmé, že si chtějí něco nechat taky do druhé série, ale čekala jsem trochu lepší závěr.


 

1 person judged this article.

Comments

1 annejude annejude | Web | 1. july 2013 at 18:02 | React

Po tomhle seriále jsem taky tak trochu pokukovala a asi mu teď dám i šanci:)
Miluju superhrdiny, takže mě vždycky zaujmou adaptace na tohle téma:D A tohle mi připomnělo postavu Olivera Queena ze Smallville:D

2 Freezy Freezy | Web | 18. august 2013 at 21:16 | React

tenhle super seriál jsem dokoukala na začátku prázdnin a je vážně super! Novou inscenaci na americké komiksy jsem očekávala dlouho, už se těším až se děj rozvine jak je tomu v komiksu (z roye se stane *spam*) a také doufám, že se tam objeví i jiní superhrdinové (superman,apod.). Herecké obsazení mi vyhovuje a ani Laurel mi tam moc nevadí, ale trochu bych potřebovala ukojit své erotické nároky a sexuálních/romantických scén je tam pomálu.

3 Evil-Doer Evil-Doer | Email | Web | 17. september 2013 at 19:31 | React

Musím říct, že tenhle seriál jsem napjatě očekávala každý týden, co vycházel... Nejprve mě fakt zaujal děj... Robin Hood? WTF... očekávala jsem...hmm, v podstatě jsem nebyla tak daleko od pravdy, ale tohle mě chytlo až někde u míchy a nepustilo do posledního dílu první série...nečekaně.
Ten nápad s více dějovými rovinami je geniální, navíc mě vždy překvapí, co se na tom ostrově stalo a je úžasné sledovat jak se z Olivera alias rozmazleného spratka stává nabušený ostrostřelec, co bojuje za spravedlnost... jediné co můžu podotknout je, že některé postavy jsou nemístně egocentrické a až moc si toho na Oliverovi vybíjejí... je to lehce přehnané, ale celkově bych tomuhle seriálu dala cca 90% (už jenom za jeho oči) ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement