Lever 7 Civil Servant

20. june 2013 at 17:34 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: 7th Grade Civil Servant | Secret Agent War
REŽISÉR: Kim Sang Hyeop
VYCHÁZELO: 23. 1. 2013 - 28. 3. 2013
ŽÁNR: Komedie / Romantické / Akční
POČET DÍLŮ: 20 (1 hodina + 5 minut na epizodu)

MOJE HODNOCENÍ: 7/10
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 7,18 (1 266 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 180 / 2731

Cesty Kim Seo Won a Han Gil Roa se jednoho dne protnout a ti dva na sobě nezanechají zrovna dobrý dojem. Han Gil Ro kvůli ní přijde o luxusní auto v nelegálních závodech a tak je rozhodnut získat od ní kompenzaci. Kim Seo Won narozdíl od něj ale pochází z chudé rolnické rodiny a v podstatě je její živitelkou.
Ani jeden z nich netuší, že se míjí na přednáškách a setkají se až v den pohovoru do zaměstnání. Oba jsou určeni k NIS, národní zpravodajské službě jako tajní agenti. Tak začíná rok jejich společného tréninku a poznávání se.


Když jsem uviděla první díl, zajásala jsem. Říkala jsem si: "No wow, tohle bude něco úžasnýho..." Začalo to velmi slibně. Hodně jsem se nasmála, zápletka rychle odsýpala, bylo to napínavé. Oba dva hrdinové se postarali o opravdu zajímavé scény a těšila jsem se na nějaké akční dobrodružství ve stylu Jamese Bonda.
Co byste taky čekali, když se po dlouhém namáhavém studiu konečně ocitnou ve výcvikovém kurzu a začíná tvorba nadupaných agentů... Jenže.
Jenže ono se v tomto momentu najednou zvrtne v romantické drama a akční scény se vypaří, neboli se jich dočkáme jen v minimálním množství.
Když pominu fakt, že se mi hlavní hrdinka nelíbila hned od začátku, díky zajímavé zápletce jsem se rozhodla, že ji skousnu, ale když se jako slepice začaly chovat téměř všechny ženské postavy a národní zpravodajská služba tak vypadala jako kurník, ve kterém se točí korejské drama, už jsem se chytala za hlavu.
Tempo děje zpomalilo, začali se řešit vztahové problémy, neopětovaná láska a pak do toho přišla ještě rodina a tak z toho zase místo akční zajímavé doramy vylezlo dílo pro ženy v menopauze.
V této chvíli mě zamrzelo, že se nejedná o japonskou verzi, protože věřím, že by tomu sousedi dali trcohu víc šťávy a ubrali romantiky.
Pokud bych tomuto počinu měla dát "desítku", stačilo natočit pouze deset či patnáct dílů, vynechat pár klišoidních problémů ve vztahu dvou hlavních hrdinů, přidat trochu akčních scén s padouchy a bylo by z toho opravdu skvělé dílo.
Nicméně i bez toho je to docela dobrá dorama, na kterou je nutno dívat se trochu s nadhledem.
Ono totiž fungovat tajná služba tak, jak je to zobrazeno v doramě, Jižní Korea je dávno pod nadvládou té Severní, řekla bych. :D

Ale abych jenom nekritizovala, musím si ještě jednou trochu zaslintat nad hercem hlavní postavy - Han Gil Roa.
Joo Woon debutoval v doramách v roce 2010, což není tak dávno a zatím se objevil jen v seriálech, které mají docela slušné hodnocení. Za roli v Ojakgyo Family získal dokonce cenu za nejlepšího nového herce. Filmy už jsou trochu slabší. Ale jednoduše bych se nejradši zakousla do těch jeho tvářiček. :D

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 luczaida luczaida | Email | Web | 20. june 2013 at 20:09 | React

Taky jsem si ji nedávno zaškrtla na MDL, po tom, co jsem shlédla Protect the boss, tak jsem zvědavá.. :-)

2 Saki Saki | Email | Web | 23. june 2013 at 18:23 | React

Priznám sa, že mňa doramy nejak nelákajú a musí to byť fakt niečo, aby som si to kukla. Bohvie prečo mám takéto predsudky O.o Ale ako tak čítam, nejako lákavo to nevyzerá xD Ale musím súhlasiť, že ten herec vyzerá veľmi pekne xDD

3 Saki Saki | Email | Web | 23. june 2013 at 18:25 | React

Yay, haha, prekvapila som! xD Na Kotonoha no Niwa by som nemohla zabudnúť, v podstate som naň narazila nedávno a aj to len kvôli záberom pozadia, ktoré ma navnadili natoľko, že som si to musela okamžite kuknúť :D
Tak Shinsekai Yori už mám dlhšiu dobu na zoznámku odkedy si mi o tom povedala, takže sa do toho cez prázdniny určite pustím xD A už som moc zvedavá xD

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama